Haku löysi 3 tulosta

Kirjoittaja Välittäjäaine
Pe Marras 10, 2023 1:34 pm
Keskustelualue: Muut Rikokset, muu rikoskeskustelu ja onnettomuudet
Aihe: Nuorisojoukko hyökkäsi kahden miehen kimppuun Seinäjoella ja kuvasi osan rajusta väkivallasta Snapchatiin
Vastaukset: 23
Luettu: 18457

Re: Nuorisojoukko hyökkäsi kahden miehen kimppuun Seinäjoella ja kuvasi osan rajusta väkivallasta Snapchatiin




Faktaa on että ovat kyllä todella hiljaisia poikia kun ovat selvinpäin ja naapurisellissä asuu 100 kiloinen tappaja.

On näitä tullut vastaan ennenkin. Kovasti uhoilevat ja kun antaa yhdelle kunnon avarin poskelle, niin luikkivat karkuun.


Ihan faktaa se on että 50 kiloset narkit ovat hiljasta ...
Kirjoittaja Välittäjäaine
La Helmi 18, 2023 6:55 pm
Keskustelualue: Henkirikokset - kotimaa
Aihe: Valkeakosken kaksoismurha 18.1.2019 - toinen tuomituista syyllistyi tapon yritykseen Saramäessä
Vastaukset: 115
Luettu: 115510

Re: Väkivaltaa Turun vankilassa: Elinkautisvanki iski terävällä esineellä liivijengiläistä silmään


Tää Paunasalo tappoi oman veljensä jo aikanaan ajamalla tuhannen sekaisin autolla ulos tieltä..


Tämähän ei pidä paikkaansa. Hän oli lyhyen ajan sisällä kahdessa eri kolarissa. Siinä missä hänen veljensä kuoli, hän ei ollut kuljettaja.

Kuljettaja oli tässä jutussa mainittu 35 - vuotias mies ...
Kirjoittaja Välittäjäaine
La Helmi 18, 2023 6:40 pm
Keskustelualue: Muut Rikokset, muu rikoskeskustelu ja onnettomuudet
Aihe: Kari "Kuolemankauppias" Korhonen
Vastaukset: 45
Luettu: 36812

Re: Kari "Kuolemankauppias" Korhonen

Tää homma näiden rikollisten ja murhamiesten uskoontulemisen kanssa on se että varsinkin helluntalaiset uskovat ihmisen olevan jotenkin pyhempi koska esim murhaaja on saanut paljon suuremman anteeksi saamisen armolahjan Jumalalta kuin vaikka joka sunnuntai kirkossa käyvä kristitty