Ja jos koko kuvassa näkys että tuo on villen käsi niin tuon kuvan perusteellako poliisi saa vangittua jätkät taposta/murhasta heti ja sitten kai jonkulainen tunnustus tuli?MehtäUkko kirjoitti: La Heinä 25, 2020 12:29 pmJa uskon tähän vain siittä syystä että ihmiset ovat sellaisia että muutkin kuvat olisi jo täällä. Ehkä tämä on poliisin rajaama kuva eikä kylillä pyöri kuin tämä sama mitä täällä tuijotetaan.
Poliisin hallussa ne on kaikki kuvat jos niitä on. Muut kuvat ovat Facebookissa kopioituja.
Uskotteko että kuvat on lähetetty ensiksi kaverille joka jakoi ne koko kaustisella ja sitten vasta ilmoitti poliisille.
Ja jos tuo olis villen käsi niin miksi kuvasta on leikattu radikaalisti pois jos siinä ei olis mitään rajua,noin puolet puuttuu ja juuri tuolta suunnasta mistä tuo käsi tulee kuvaan jos otat perusasetuksella kuvan.Tyhmäki näkee että kuvaa on leikattu ennen julkaisua.
Eivät olis näin pitkään vangittuna jos ei olis näyttöä,kuvasta on leikattu pois se mikä on syyn vangita pojat välittömästi kuten kävi,sitä ei tapahdu pelkän sanomisen tai muiden sanomisten perusteella. "Joo,se kerto mulle että oli tehny"
Ei,sanomisten perusteella ei ketään vangita KUUKAUDEKSI.Muuten tässä vois puhua vaikka naapurin koppiin jostaki kadonneen taposta ihan vaan vittuilessaan.Poliisilla on muuta näyttöä kuin sanomiset ja se on kuva.