Itse palasit toistamiseen siihen autolla ajamiseen, vaikka se ei liity tähän asiaan mitenkään.damfin kirjoitti: La Touko 03, 2025 12:29 pm
No johan nyt aasinsillan vetäisit tuohon opettamiseen...
Listaisitko nyt sitten ne asiat joissa nuori on humalassakin vastuussa tekemisistään ja käytöksestään, ja sitten ne asiat joissa hän ei ole vastuussa omasta toiminnastaan, mihin se raja vedetään, vai onko pelkästään seksi se asia missä ei tarvitse olla itse vastuussa omista virheistään?
Entä millä perustelet tuon että miesten ja naisten seksuaalikäytös olisi nykyaikana niin erilaista?
Eikö naiset mielestäsi nykyisinkään harrasta irtosuhteita ja seksiä muiden kuin vakituisen seurustelukumppanin kanssa, tai katso pornoa?
Entä miten siihen suhtautuu se että televisiossa pyörii säännöllisesti esimerkiksi kaalimadon tai muiden seksivälinekauppojen mainoksia joissa mainostetaan seksivälineitä naisille, miksi niiden mainostamiseen panostetaan jos naisten seksuaalikäytös on niin erilaista kuin miesten?
Tule jo pois sieltä kivikaudelta.
Raiskausten uhreista 96% on naisia/tyttöjä ja tekijöistä 99% miehiä. Lähde: https://rikoksentorjunta.fi/seksuaalirikokset
Olisiko sinun aika tulla pois sieltä fantasiamaailmasta.