Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Tukulti-Ninurta I
Neuvoja-Jack
Viestit: 569
Liittynyt: Pe Touko 23, 2008 12:26 pm

Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja Tukulti-Ninurta I »

Jackass-tähti kuoli ulosajossa

Maanantai 20.6.2011 klo 17.44

Omituisista tempuista tunnetun Jackass-ryhmän Ryan Dunn on kuollut autokolarissa.
Jackass-tähti ajoi humalassa? - katso rajut kuvat kolaripaikalta
Sarjan toisen tähden Bam Margeran äiti April Margera ilmoitti asiasta radiossa tänään aamulla.
Dunn kuoli rajussa ulosajossa. Hänen Porschensa suistui ulos tieltä, romuttui täysin ja syttyi tuleen. Kyydissä ollut Dunnin kaveri kuoli myös.
Poliisin mukaan ylinopeus oli todennäköisesti merkittävä osatekijä ulosajossa.

Dunn tuli tunnetuksi Jackass-ryhmän jäsenenä. Kaverukset julkaisivat elokuvia, TV-sarjoja ja musiikkia. Viimeisimpänä elokuvana 2010 tuli markkinoille Jackass 3D, jossa myös Dunn oli mukana. Lisäksi hänellä oli Music TV:llä oma ohjelma Homewrecker.

Ryan Dunn oli kuollessaan 34-vuotias.
" Silmä silmästä, Hammaskeiju hampaasta! "
Tukulti-Ninurta I
Neuvoja-Jack
Viestit: 569
Liittynyt: Pe Touko 23, 2008 12:26 pm

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja Tukulti-Ninurta I »

Maanantai 20.6.2011 klo 22.03

Ulosajossa kuollut Jackass-tähti nautti useita annoksia alkoholia ennen tarttumistaan rattiin.
Ryan Dunnin Porsche 911 rusentui täysin ja roihahsti liekkeihin ulosajon päätteeksi.
Jarrutusjäljet todistavat kohtalokkaasta ulosajosta.

Jackass-tähti kuoli autokolarissa.
Ryan Dunn oli mieltynyt autoihin. Ennen uraansa tv:ssä hän työskenteli autokorjaajana.

Erittäin rajussa ulosajossa kuollut tv-tähti Ryan Dunn, 34, vietti kosteaa iltaa ennen kohtalokasta ajomatkaansa, viihdesivusto TMZ kertoo.

Dunn oli muutaman ystävänsä kanssa viettämässä iltaa West Chesterissä Philadelphiassa. TMZ:n mukaan hän nautti baarissa kolme kaljaa ja kolme drinkkiä noin neljän tunnin aikana ja istahti sitten Porschensa kyytiin.

TMZ:n haastattelemien ystävien kommentit miehen kunnosta olivat vaihtelevia. Yksi sanoi, ettei Dunn ollut liian humalassa ajaakseen. Toisen mukaan hän oli "räkäkännissä".

Dunn julkaisi Twitterissä kuvan itsestään tuoppi kädessä vain kaksi tuntia ennen kuolemaansa.

Poliisi ei ole kommentoinut onnettomuuden syystä muuta kuin, että ylinopeudella oli todennäköisesti vaikutusta asiaan. Onnettomuuspaikalta otetuissa kuvissa näkyy selvät jarrutusjäljet kohti tien reunakaidetta valtatien liittymän kohdalla.
Puihin singonnut auto rusentui täysin, mikä kielii kovasta nopeudesta.
" Silmä silmästä, Hammaskeiju hampaasta! "
kakkosurpo
Frank Columbo
Viestit: 9023
Liittynyt: Pe Joulu 24, 2010 10:53 pm
Paikkakunta: Jupiter

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja kakkosurpo »

Eipä se katso onko julkkis, tähti vai tavis kun kuolema korjaa satoaan. Kyllähän tässäkin on perusjuttu viina, vauhti ja ajovirhe.
Odota vain, sinäkin kuolet. Ajankohta on vielä hiukan auki, mutta kuolet kuitenkin, ja tyhjyys siellä odottaa. Kukaan ei muista 10 vuoden päästä että olit edes olemassa. Reilu peli kaikille.
Kaalisoppa
Poliisikoira Rex
Viestit: 277
Liittynyt: Pe Tammi 14, 2011 6:51 pm

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja Kaalisoppa »

Tukulti-Ninurta I kirjoitti:Onnettomuuspaikalta otetuissa kuvissa näkyy selvät jarrutusjäljet kohti tien reunakaidetta valtatien liittymän kohdalla.
Eipä noissa kuvissa jarrutusjälkiä näy. Sellaiset jäljet kyllä näkyy mitkä jättää poikittain luisuva auto. GT3 possu oli kyllä mennyt tosi huonoksi.
dmm
Neuvoja-Jack
Viestit: 577
Liittynyt: La Helmi 14, 2009 5:19 pm

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja dmm »

When life hands you a Porsche....don't drive it drunk!
"Kyllä me muuten oltaisiin tultu osoittamaan mieltä ja näyttämään kaapin paikka mutta kun satoi ja oli kylmä, ja äidin leipomat pullat oli juuri uunissa"
häirikkö
Neuvoja-Jack
Viestit: 590
Liittynyt: Ke Maalis 25, 2009 7:56 pm

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja häirikkö »

R.I.P. Ryan Dunn. Itse seurasin Jackass-sarjaa suurin piirtein siitä lähtien kun MTV:llä alkoi pyöriä. Järkytyin kuultuani uutisen. Ainakin sai elämänsä aikana tehdä varmasti suurin piirtein mitä halusikin.
TheBride
Poliisikoira Rex
Viestit: 256
Liittynyt: Ti Elo 17, 2010 1:17 pm

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja TheBride »

Niin, ja kuolikin kuten a true jackass - kännissä ja ratissa.
..We can cruise down Robbert Street all night long, but I think I'll just rape you and kill you instead..
You're the cutest girl I've ever seen in my life. But it's over now, and with my knife.

- Therapy? - Diane.
nuusku-nella
Adrian Monk
Viestit: 2733
Liittynyt: Pe Elo 06, 2010 9:14 pm
Paikkakunta: Etelämpi suomi

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja nuusku-nella »

TheBride kirjoitti:Niin, ja kuolikin kuten a true jackass - kännissä ja ratissa.
No näimpä. Harmillista että kuoli ja vielä isompi harmi on toi tapa millä meni, järjen käyttö on sallittua vaikka telkkarissa pitäiskin näyttää siltä ettei niin tee.
seppoilmari
Martin Beck
Viestit: 776
Liittynyt: Pe Huhti 25, 2008 11:37 pm

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja seppoilmari »

Tappoi sitten kaverinsakkin viimeisenä "hauskana " temppuna, ei jää ikävä tätä rattijuoppoa.
TheBride
Poliisikoira Rex
Viestit: 256
Liittynyt: Ti Elo 17, 2010 1:17 pm

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja TheBride »

Onkohan jenkeissä muuten miten nuo promillerajat? Kun tuntuu, että siellä on ihan normaalia käydä parilla drinksulla, hypätä sitten rattiin ja ajaa kotiin.
..We can cruise down Robbert Street all night long, but I think I'll just rape you and kill you instead..
You're the cutest girl I've ever seen in my life. But it's over now, and with my knife.

- Therapy? - Diane.
Jack the Ripper
Jessica Fletcher
Viestit: 3227
Liittynyt: To Heinä 19, 2007 2:31 am
Paikkakunta: Helsinki

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja Jack the Ripper »

TheBride kirjoitti:Onkohan jenkeissä muuten miten nuo promillerajat? Kun tuntuu, että siellä on ihan normaalia käydä parilla drinksulla, hypätä sitten rattiin ja ajaa kotiin.
Monessa osavaltiossa poliisi ei käytä tien päällä alkometriä vaan tekevät sen testin missä kävellään viivan päällä ja luetellaan aakkosia...aika wanhanaikaista. Osasyy voi olla se, että alkometrin alkuvuosina se oli huomattavasti monimutkaisempi koje käyttää: epäilty puhalsi eräänlaisen ilmapallon tai pussin täyteen ilmaa jonka jälkeen ilma ajettiin kojeen läpi. Seuraavaksi piti seurata eräänlaisten kiteiden värimuutoksia ja verrata niitä taulukkoon. Ymmärrän hyvin että lainsäätäjät eivät kaikkialla luottaneet poliisin kykyyn suorittaa testiä.

Wikipedia kertoi että vuoden 2004 jälkeen rattijuopumusraja on ollut 0,8 promillea koko Yhdysvalloissa.
"Olen pessimisti. Tiedän kaiken turhaksi, mutta todennäköisesti olen taas tässäkin väärässä"
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltasanomat.fi/viihde/ryan-d ... 50940.html

Ryan Dunnin hurja nopeus julki

Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli maanantaina järkyttävässä auto-onnettomuudessa. Hänen ajonopeutensa on selvinnyt.
34-vuotias Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli, kun hänen Porschensa lensi suoja-aidan yli Pennsylvanian West Goshenissa.

Dunnin kyydissä oli matkustaja Zachary Hartwell, joka menehtyi myös. Hartwell oli juhlinnut paria tuntia aiemmin Dunnin kanssa Barnaby's of America -nimisessä baarissa.

Dunnin ohjaama 911 GT3 syöksyi poliisin mukaan "ulos tieltä ja metsään". Auto räjähti liekkeihin ja tuhoutui täysin.

West Goshenin poliisin mukaan Dunn ajoi peräti 210 kilometrin tuntinopeutta ajessaan ulos, kertoo TMZ-sivusto.

Järkyttävä ajonopeus on selvinnyt onnettomuuspaikkatutkinnan avulla.

Poliisipäällikkö Michael Carroll kertoo, että näky onnettomuuspaikalla oli katastrofaalinen.

Hän sanoo, ettei ole koskaan nähnyt yhtä järkyttävää auto-onnettomuutta.

IS
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltasanomat.fi/viihde/bam-ma ... 66494.html

Bam Margera romahti Dunnin onnettomuuspaikalla

Bam Margera menetti ystävänsä Ryan Dunnin tuhoisassa auto-onnettomuudessa. Molemmat miehet ovat käyneet useasti Suomessa.
Bam Margera on puhunut ensimmäistä kertaa medialle tuskastaan.

Hän kävi Ryan Dunnin onnettomuuspaikalla tiistaina ja romahti.

Sydäntäsärkevässä Fox Newsin videossa Margera puhkeaa itkuun muistellessaan Dunnia.

Hän oli tapahtuma-aikana Arizonassa.

- Olin pitämässä hauskaa ystävieni kanssa. Yhtäkkiä aloin repiä palasia pakettiautosta tietämättä miksi. Se kävi samaan aikaan, kun Ryan kuoli onnettomuudessa.

Hän itkee puhelinsoiton Dunnin kuolemasta olleen hänen elämänsä hirvein.

- En ole elämässäni menettänyt ketään, josta välitin. Hän oli paras ystäväni, Margera murtuu.

- En selviä tästä!

Dunnin läheiset ja fanit surevat miehen kuolemaa. Jotkut ilmeisesti yrittävät kuitenkin hyötyä siitä, sillä kolaripaikalla käy ihmisiä etsimässä Porschen palasia.

IS
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltasanomat.fi/viihde/jackas ... 09050.html

Jackass-tähti kuoli vain sata metriä ennen määränpäätä - ruumiinavausraportti julki

Poliisin tutkinnan perusteella Jackass-tähti Ryan Dunn ja hänen kyydissään ollut ystävä Zach Hartwell kuolivat varhain maanantaiaamuna vain noin sadan metrin päässä Hartwellin kotoa.

Msnbc-sivuston mukaan Hartwellin koti sijaitsee vain 91 metrin päässä ulosmenorampista, jolle Dunn yritti kääntyä ennen kuin menetti autonsa hallinnan.

Poliisin mukaan Dunn kaahasi törmäyshetkellä peräti 210:n tuntinopeutta Porschellaan. Tiellä on 88 km/h:n nopeusrajoitus.

Dunnin veli Eric Dunn lähetti uutistoimisto AP:lle tiedotteen, jossa kertoi perheen olevan surunmurtama veljensä kuoleman takia.

- Kiitämme Ryanin fanien tukea tänä aikana, olemme kiitollisia rukouksistanne ja osanotostanne. Kaipaamme Ryania, mutta hän pysyy ikuisesti sydämissämme.

Dunnin ruumiinavausraportti julkistettiin keskiviikkona.

Viranomaisten mukaan törmäys oli niin raju, ettei varmuudella pystytä päättelemään kuolivatko miehet törmäyksessä vai sitä seuranneessa tulipalossa.

TMZ-viihdekanavan mukaan varmuus siitä, oliko Dunn turmahetkellä alkoholin vaikutuksen alaisena, selviää 4-6 viikon kuluessa.

IS
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Re: Jackass-tähti Ryan Dunn kuoli ulosajossa

Viesti Kirjoittaja Tiina »

^Jos on ollut selvispäiten, niin olen enemmän kuin hämmästynyt.
Vastaa Viestiin