Sivu 1/1

Rajuja aseita ulkomaalaisnuorilla.

Lähetetty: Ti Tammi 25, 2011 8:57 pm
Kirjoittaja Dormeator
Mukana järeitä varusteita
Poliisi nappasi seitsemän nuorta kiinni Jyväskylässä

Tiistai 25.1.2011 klo 19.57

Keski-Suomen poliisi otti tiistaina iltapäivällä kiinni seitsemän ulkomaalaistaustaista nuorta miestä Jyväskylän keskustassa.

Nuoret olivat varustautuneet erilaisin rajuun väkivaltaan sopivin välinein.

Poliisi tutkii nuorten jo monta päivää jatkunutta häiriköintiä epäiltyinä törkeänä ryöstönä, törkeänä pahoinpitelynä, pahoinpitelyinä, törkeänä kotirauhan rikkomisena ja vaarallisten esineiden hallussapitona.

Tapauksen taustalla ovat usean päivän ajan jatkuneet ulkomaalaisnuorten keskinäiset riidat ja väkivaltaisuudet.

Epäiltyjä tullaan kuulemaan keskiviikon aikana. Tämän jälkeen poliisi päättää jatkotoimista.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011012 ... 0_uu.shtml


Jos ja kun, ehkä... poliisi asian osalta jotain päättää, niin sopivin tuomio olisi ehkäpä jopa paras lähettää nämä "grillaantuneet" yksilöt maasta pois. Mutta eihän toki.... kapinoitsivat varmaankin sitä kun "muumimamma" oli eilen Jyväskylässä... ei tainnut huomioida tarpeeksi näitä kaupungin "grilliasiantuntijoita"

EDIT: Muokattu otsikkoa - RAID

Rajuja aseita ulkomaalaisnuorilla.

Lähetetty: Ke Tammi 26, 2011 11:17 am
Kirjoittaja Geissimummo
Ei voi muuta sanoa, kuin että TERVETULOA SUOMEEN! Kohta saadaan varmaan odottaa terrori-iskua tännekin? En osaa edes sanoin kuvailla tuntemuksiani tällä hetkellä... :roll:

Re: Rajuja aseita ulkomaalaisnuorilla.

Lähetetty: Ke Tammi 26, 2011 4:55 pm
Kirjoittaja hannu hanhi
Kyllä meistä etnisistä suomalaisista löytyy ihan yhtä lailla samanlaisia tolloja. Kukaan ei pysty suojelemaan meitä pekkaericeiltä ja petrigerdteiltä, vaikka maahanmuuttajahanat laitettaisiin heti kiinni ja tänne tulleet lähetettäisiin takaisin.

Re: Rajuja aseita ulkomaalaisnuorilla.

Lähetetty: Ke Tammi 26, 2011 5:44 pm
Kirjoittaja Dormeator
hannu hanhi kirjoitti:Kyllä meistä etnisistä suomalaisista löytyy ihan yhtä lailla samanlaisia tolloja. Kukaan ei pysty suojelemaan meitä pekkaericeiltä ja petrigerdteiltä, vaikka maahanmuuttajahanat laitettaisiin heti kiinni ja tänne tulleet lähetettäisiin takaisin.
Ja kun näitä ongelmaisia olioita on kanta-Suomalaisissa niin onko silloin oikeutettua rahdata lisää vielä alkukantaisempia "grilliapinoita" Suomeen?
Kun täällä keskellä maatamme olen asustellut vuosikymmeniä niin ei näitä tapauksia ollut montaa ennen sitä hetkeä kun alkoi somaliasta, romaniasta ja turkin suunnalta väki marssia Suomeen.
Ennen täällä sai turvallisesti käydä illalla kävelyillä keskustassa mutta toista on nyt.
Ei ole kuin 10 vuotta osapuilleen siitä kun hommat alkoi riistäytyä käsiin, ja nyt näitä etnisiä jengejä hilluu ympäri kaupunkia rautaputkineen.
Joten aika syvästi ihmettelisin jos turvallisuus ei kasvaisi jos joka rikokseen syyllistynyt ulkomaanasukki lähetettäisiin pikapostina takaisin sinne OMAAN MAAHANSA!

Re: Rajuja aseita ulkomaalaisnuorilla.

Lähetetty: Ke Tammi 26, 2011 8:34 pm
Kirjoittaja taavetti
Täällä armaassa murha.infossakin on keskusteltu jengeistä...kyllä näitä yhteenottoja on ollut vuosikymmeniä. http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic. ... 84&start=0

Re: Rajuja aseita ulkomaalaisnuorilla.

Lähetetty: Pe Tammi 28, 2011 8:24 pm
Kirjoittaja kakkosurpo
Ehkä tällä sivulla kirjoittaa jotkut vähä-älyiset rasistit, en tietenkään tarkoita noita yläpuolella olevia kirjoituksia, ehei en. :twisted: Kyllä jengejä ja hyvinkin väkivaltaisia, ja erittäin raskaasti aseistautuneita on ollut tässä maassa paljon ennen mamuja. OPERAATTORI voisi pikkuisen näillä palstoilla olevaa SELVÄÄ rasismia seurata ja valtuuksiensa puitteissa toimia.