Sivu 1/2
Afrikkalainen pedofiili Vantaalla! VAROITUS
Lähetetty: La Elo 25, 2007 7:17 pm
Kirjoittaja Zodiac

Ahdistelija seurailee ja tarkkailee lapsia muun muassa kauppojen pihoilla.
Vantaan Martinlaaksossa talvesta asti liikkunut ahdistelija herättää kauhistusta alueen asukkaissa.
27-vuotias ulkomaalaissyntyinen mies seurailee ja tiirailee lapsia, eikä kukaan mahda asialle mitään.
- Monet vanhemmat ja lapset ovat todella peloissaan, Mirja Ström ja Eija Räsänen kertovat.
Miehen epäillään käyneen käsiksi 14-vuotiaaseen tyttöön viime marraskuussa. Hänet tuomittiin torstaina 30 päivän ehdolliseen vankeuteen lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Mies määrättiin myös maksamaan 500 euroa korvauksia henkisestä kärsimyksestä.
Nyt poliisi tutkii syyllistyikö mies 5-vuotiaan tytön seksuaaliseen hyväksikäyttöön kolmisen viikkoa sitten. Mies itse kiistää teon eikä pieni tyttö ole osannut kertoa asiasta mitään.
- Tyttö katosi kotipihaltaan yllättäen ja tuli siihen takaisin parin tunnin päästä. Takaisin tultuaan hänellä oli mekko väärin päin päällä ja karkkeja taskussa, rikosylikomisario Timo Nyyssönen Vantaan poliisista kertoo.
Tytössä ei ollut väkivallan jälkiä.
Poliisinkin keinot ovat jo vähissä. He pystyvät ainoastaan seuraamaan tilannetta.
- Olemme pattitilanteessa. Meillä ei ole riittävästi näyttöä miestä vastaan, jotta asia saataisiin syyttäjälle eikä meillä ole silminnäkijöitä tiedossa. Tämä on hankala tilanne. Miehen pitäisi ensin tehdä vakava rikos, jotta hänet saataisiin tuomittua, Nyyssönen valittelee.
Neuvoton tilanne
Vanhemmat ovat myös täysin toivottomia. Lapset haluavat mennä ulos ja liikkua normaalisti, mutta huoltajia se huolettaa.
- Kaikki vanhemmat ovat raivoissaan ja peloissaan. Ei voi muuta kuin odottaa, että tapahtuu jotain kauheampaa. Olen todella järkyttynyt miehen saamasta tuomiosta. Eihän tuo ole edes tuomio! Katja Sairanen huudahtaa.
Sairasen 9-vuotias tytär joutui miehen uhriksi alkuviikosta. Mies seurasi tyttöä kaupassa ja hätääntynyt tyttö juoksi paniikissa kotiin.
- Tyttö tuli sisään naama valkoisena. Enää en uskalla laskea häntä yksin kauppaan, vaikka se on ihan vieressä.
Ahdistelija liikuskelee Martinlaakson ostoskeskuksen, ruokakauppojen ja aseman luona.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2007082 ... 6_uu.shtml
Taitavat olla miehet vähissä sielläpäin. Levittäkää sanaa tästä vaarasta....emmehän halua että joku päivä löytyy tyttö raiskattuna ja murhattuna.
Lähetetty: La Elo 25, 2007 8:36 pm
Kirjoittaja markja
Minä en ole äänestänyt yksissäkään vaaleissa henkilöitä, jotka kannattavat nykyisenlaista kriminaali- ja maahanmuuttopolitiikkaa. Kiittäkää heitä, jotka ovat. Tämä hemmo vain käyttää tilaisuutta hyväkseen, täysin lain suomissa puitteissa. No problemo sikäli mitä äänestämänne poliitikot ovat asiasta mieltä. Jos äijä käy johonkuhun käsiksi niin miettikää vielä sitäkin, että mitä ja miksi siitä seuraa itsellenne jos menette väliin. Suomessa kun itseään tai muita ei saa puolustaa tai on itse syytettyjen penkillä.
Äänestäkää ensi vaaleissa paremmin.
EDIT: Poistettu asiaankuulumatonta tekstia - RAID
Lähetetty: Su Elo 26, 2007 2:03 pm
Kirjoittaja Jeppee
Vieläkös tää sama nilkki jatkaa tätä raivostuttavaa toimintaansa

Miksei poliisit jo älyä heittää kaveria linnaan. Ilmeisesti pitää joku löytää oikeasti murhattuna ja raiskattuna tämän pedofiilin tekemänä. Pistäisivät jo jonkun partion siihen ostoskeskuksen ja kauppojen läheisyyteen ja jos epäilyttävä tilanne sattuu, niin olisi tapauksella ainakin silminnäkijöitä, jotka voisivat tarpeen tullen puuttua asiaan. Herättää suunnatonta vihaa tälläinen idiootti, joka ei käy töissä ja kaiken lisäksi ahdistelee alaikäisiä lapsia, eikä älyä lopettaa touhujaan kerrasta :evil:Tässä muuten huomaa nämä lievien tuomioiden vaikutukset!
EDIT: Poistettu asiaankuulumatonta tekstia - RAID
Lähetetty: Ti Elo 28, 2007 11:33 pm
Kirjoittaja CHG
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2007082 ... 6_uu.shtml
"Miehen pitäisi ensin tehdä vakava rikos, jotta hänet saataisiin tuomittua, Nyyssönen valittelee."
...en kommentoi.
Lähetetty: Ke Elo 29, 2007 12:01 am
Kirjoittaja Zodiac
"Suomen viranomainen: "rikollisten puolesta, kansaa vastaan, rahaa säästämättä."
Lähetetty: Ke Elo 29, 2007 11:05 am
Kirjoittaja Cicciolina
Eiks tää oo sama tapaus jota jä toisessa ketjussa käsitellään?? Vai onks näitä useanpiakin...

Lähetetty: Ke Elo 29, 2007 5:37 pm
Kirjoittaja Herkkis
Se on ihan hyvä taktiikka ilmeisesti poliisin mielestä että kun tiedetään joku pedofiiliksi niin sitten vaan odotellaan että joku raiskataan niin saadaan tuomiota pöytään.
Lähetetty: Ke Elo 29, 2007 5:45 pm
Kirjoittaja Cicciolina
Herkkis kirjoitti:Se on ihan hyvä taktiikka ilmeisesti poliisin mielestä että kun tiedetään joku pedofiiliksi niin sitten vaan odotellaan että joku raiskataan niin saadaan tuomiota pöytään.
...joo-o ja aika kova hinta uhrille!!
Lähetetty: Ke Elo 29, 2007 7:18 pm
Kirjoittaja Zodiac
Cicciolina kirjoitti:
...joo-o ja aika kova hinta uhrille!!
Voi, etkö vieläkään ole oppinut että raiskausta ei pidetä kovin suurena rikoksena täällä meillä. Sosialismi on aiheuttanut sen että valtiota kohtaan tehdyt rikokset ovat (pois verorahoista) vakavampia kuin raiskaus ja pahoinpitelyt...
Lähetetty: Ke Elo 29, 2007 8:31 pm
Kirjoittaja blackwidow
Ehdollinen tuomio ja muutama viikko yhdyskuntapalvelua kai näistä yleensä rapsahtaa.
Ehkä myös parin satasen verran korvauksia.
Naurun paikka.
Lähetetty: Ke Elo 29, 2007 10:24 pm
Kirjoittaja silentservice
Ei prkl!
Missä ihan oikeesti on kulmakunnan miehet. Pelaamassa golffia tai salibandyä automerkistään riippuen. Pistää vihaksi taas kerran.
Eikös edes äidit vois kerätä yhteistuumin varoja ja hoitaa asian jonkun hitmanin avulla. Huom! Hitman tässä tapauksessa tarkoittaa jotakuta, jolla on aikaa mennä muutamasta tonnista vuodeksi linnaan juopuneena ajosta ja kuolemantuottamuksesta...
Tässä ei ole kyse mistään muusta kuin kansalaisten uskomattomasta nyhveröinnistä. Meilläpäin tuollainen äijä vietäis miehissä saatanalliseen hyttystiheikköön munasilteen ja sidottaisiin käsistä nelimetriseen seipääseen, joka siis kulkee hartioiden takana. Rämpiköön sieltä ihmisten ilmoille.
Lähetetty: To Elo 30, 2007 1:48 pm
Kirjoittaja Doctor Lecter
silentservice kirjoitti:Ei prkl!
Missä ihan oikeesti on kulmakunnan miehet. Pelaamassa golffia tai salibandyä automerkistään riippuen. Pistää vihaksi taas kerran.
Eikös edes äidit vois kerätä yhteistuumin varoja ja hoitaa asian jonkun hitmanin avulla. Huom! Hitman tässä tapauksessa tarkoittaa jotakuta, jolla on aikaa mennä muutamasta tonnista vuodeksi linnaan juopuneena ajosta ja kuolemantuottamuksesta...
Tässä ei ole kyse mistään muusta kuin kansalaisten uskomattomasta nyhveröinnistä. Meilläpäin tuollainen äijä vietäis miehissä saatanalliseen hyttystiheikköön munasilteen ja sidottaisiin käsistä nelimetriseen seipääseen, joka siis kulkee hartioiden takana. Rämpiköön sieltä ihmisten ilmoille.
Ei tähän hommaan ketään suomalaista miestä saatikka naista löydy. Ihmiset on jo niin peloiteltu sanktioiden pelossa olemaan puuttumatta mihinkään ja ryhtymättä mihinkään. Lisäksi tämän päivän maailman meno on sellaista, että jokainen huolehtii omista asioistaan. Kukaan ei halua olla tekemisissä häviäjien kanssa. Myös se, että tekijä on tummaihoinen afrikkalainen antaa hänelle viime kädessä vapaat kädet toimia ihan niin kuin haluaa. Hän tietää, että hänelle löytyy ymmärtäjiä ja puolustajia sekä tämän rasistikortin esiinvetäjiä vasemmistosta, vihreistä, aseistakieltäytyjistä, kasvissyöjistä, ay-liikkeestä, ydinvoiman vastustajista ja muista elämäntapaintiaaneista, että melko huoletonna saa heppu kulkea.
Lähetetty: To Elo 30, 2007 10:07 pm
Kirjoittaja viikate
Vantaalaistytön katoamiseen ei liity rikosta
30.8.2007 13:58
Poliisi sai elokuun alkupuolella ilmoituksen, jossa vanhemmat epäilivät nelivuotiaan tyttärensä joutuneen seksuaalisen hyväksikäytön kohteeksi Martinlaaksossa. Tytön katoamiseen ei kuitenkaan näytä liittyvän rikosta, tiedotti Vantaan poliisi tänään.
Tyttö oli kadonnut kotipihaltaan muutamaksi tunniksi, ja näillä tietoa hän olisi ollut tuon ajan kaverinsa kanssa kaupassa.
Poliisi otti tapauksen johdosta kiinni kolmekymppisen miehen. Hänet kuitenkin päästettiin varsin pian vapaalle jalalle.
Psykologi ja lastenpsykiatri ovat kuulleet lasta, ja häntä on käytetty lääkärin tutkimuksissa. Selvityksissä ei ole paljastunut merkkejä siitä, että tyttöä olisi edes yritetty käyttää seksuaalisesti hyväksi.
Samainen mies tuomittiin viime viikolla Vantaan käräjäoikeudessa lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä, joka oli tapahtunut viime vuoden puolella.
STT-IS
Lähetetty: To Elo 30, 2007 10:40 pm
Kirjoittaja Herkkis
Mutta onko väärin olla pedofiili jos vain on pedofiili oman päänsä sisällä ja jättää sen siihen? Katsella saa mutta ei koskea?
Voidaanko pedofiilejä vainota jos he jättävät juttunsa tuohon katsomiseen?
Mutta sanon itse kyllä että jos olisin itse despoottina niin eipä olisi enää yhtään pedofiiliä

Lähetetty: To Elo 30, 2007 10:48 pm
Kirjoittaja kahvitar
Tuolla alueella kannattaa silti lapsiperheiden olla vielä varuillaan, vaikka onneksi pikkutytön tapaukseen ei liittynyt hyväksikäyttöä niin miehellä on silti viime vuodelta tuomio lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä eli vaarallinen henkilö kyseessä.