Sivu 1/10
Ketä kuollutta julkisuuden henkilöä oikeasti kaipaat?
Lähetetty: Pe Syys 07, 2007 7:56 pm
Kirjoittaja Ailar
Ketä kuollutta julkkista siis oikeasti kaipaat? Usein kun joku julkkis kuolee, päivitellään ja "surraan" ja parin päivän päästä ei muistetakaan. Itse olen ihan oikeasti surrut Matti Tuomisen (Kauppaneuvos Paukun) kuolemaa. Tuntuu, että hän oli ihan oikeasti mahtava tyyppi. Kuuleman mukaan hiljainen ja vaatimaton (toisin kuin hänen esittämänsä hahmot). Toinen mieleen tuleva on Aki Sirkesalo. Hän tuntui kovin sympaattiselta henkilöltä. Muistan miten poikani matkivat hänen eleitään laulaen: annoin pikkusormen, se vei koko käden... Voi!

Lähetetty: Pe Syys 07, 2007 8:00 pm
Kirjoittaja EuroJR
Spede Pasasta. Olisi ollut mukava nähdä hänen uusi ohjelmaideansa "Hulluista keksijöistä". Vaikka huumorinsa alkoi olla liian kilttiä, oli siinä silti mukana satunnaisia neronleimauksia. Sitäpaitsi eihän Speden pitänyt kuolla. Ainahan se oli samannäköinen eikä siis vanhehtunut.
Lähetetty: Pe Syys 07, 2007 8:40 pm
Kirjoittaja Herkkis
Andy Hugia. Oli sen luokan potkunyrkkeilijä että huhhuh.

Lähetetty: Pe Syys 07, 2007 8:48 pm
Kirjoittaja ABC
Ensinnäkin: Elvistä. Olin viis vee, kun rupesin Elvis-faniksi. Olin niin fanaattinen fani, että kesti vielä 2 vuotta ennenkuin kukaan uskalsi kertoa minulle, että Elvis oli ollut vainaa jo vuodesta 1977...
Spedeä myös kaipaan ja Juicea. Heillä olisi ollut vielä paljon annettavaa, vaikkei lähtö kai kummallekaan heistä itselleen tai lähipiirilleen yllätyksenä tullut. Kirkan kuolema sen sijaan oli lääkäreiden moka, mieshän oli aivan harmaa jo monta viikkoa ennen kuolemaansa.
Lähetetty: Pe Syys 07, 2007 10:34 pm
Kirjoittaja DonHessu
Göstä Sundqvistia...
RIP
Leevi and the Leavingsin laulaja, ties mitä legenda kappaleita olisi vielä tullut..
Viimeset studiossa sanotut sanat olivat "taitaa tulla kylmä yö".
Lähetetty: Pe Syys 07, 2007 11:26 pm
Kirjoittaja Tampereen Tyttö
Ai jai, näitä on monta...
Paavia

, prinsessa Dianaa

, Arvo Ylppöä

, Urho Kekkosta

, Jeesusta
Lähetetty: La Syys 08, 2007 12:22 am
Kirjoittaja Loka
^Anna Nicole??

:surkio:
Lähetetty: La Syys 08, 2007 8:25 am
Kirjoittaja Patricia C. Itämaa
Juicea
Aki Sirkesaloa
Göstaa
Lapinlahden lintujen sitä kuollutta(en muista nyt tähän nimeä)
Kaikki niin turhaan kuolleita ennen aikojaan.Hyvää lyriikkaa,hienoja sanankäänteitä.
Lähetetty: La Syys 08, 2007 10:32 am
Kirjoittaja kahvitar
Äiti Teresaa
ja muokkaanpa nyt hieman viestiä ja perustelen.
Eli Äiti Teresa, vaikka olikin jo vanha niin hänellä on hyvin tärkeä osuus ja arvokkuus mm. Intian auttamistyössä.
Lähetetty: La Syys 08, 2007 10:39 am
Kirjoittaja ShipWreck
John Candy, ehdottomasti. Antoi naurun aihetta hyvillä elokuvasuorituksillaan. Onhan näitä paljon muitakin, mutta lähinnä tulee mieleen ne, jotka lähtivät ennen aikojaan ja joilla olisi ollut vielä paljon annettavaa.
Lähetetty: La Syys 08, 2007 2:39 pm
Kirjoittaja Danny-boy
Armi Aavikkoa...

Lähetetty: La Syys 08, 2007 6:54 pm
Kirjoittaja Lizzie B.
Lapinlahden lintujen sitä kuollutta(en muista nyt tähän nimeä)
Kouluasteikolla, kuinka syväksi sä arvioisit kaipuusi tätä henkilöä kohtaan?
Lähetetty: La Syys 08, 2007 7:00 pm
Kirjoittaja Knuckleduster
Juice, Lennon, Sirkesalo.. Ainakin kahdella jälkimmäisellä ois varmaan ollu vielä kovasti annettavaa. Juicen musiikin mahtavuuden tajusin vasta äijän poismenon jälkeen, jos takaisin palaisi se 80-luvun juice leskinen niin saattaisinpa käydä muutaman keikan katsomassa.
Lähetetty: La Syys 08, 2007 7:52 pm
Kirjoittaja Merope
James Dean, Elvis, Monroe. Kaikki liian nuorina pois menneet isot nimet, joiden myöhempiä saavutuksia olisi varmasti itse kukin mielellään seurannut.
Lähetetty: La Syys 08, 2007 8:58 pm
Kirjoittaja anni
Elvis, olin 9vuotias kun rupesin kuuntelemaan Elviksen musiikkia.
Silloin Elvis oli ollut kuolleena jo 2vuotta.
Elvis on edelleen se kestosuosikki...
Aikuisena olen surrut Queenin laulajaa Freddie Mercuryä.
