Sivu 1/1

Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Su Helmi 02, 2014 8:49 pm
Kirjoittaja Sajaki
Oscarillakin palkittu näyttelijä Philip Seymour Hoffman on löydetty kuolleena asunnostaan New Yorkista, syynä ilmeisesti huumeiden yliannostus.

Hoffman oli aiemmin kertonut huumeriippuvuudestaan ja oli ilmeisesti viime vuonna katkaisuhoidossakin.

Lähde.

Yksi suosikeistani, aivan liian aikaisin lähti :(

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Ma Helmi 03, 2014 3:13 am
Kirjoittaja Hemmo
ei ollut mun tuttu mutta maailmalla "putousta" pelataan eri säännöillä.
Se nyt jo alunperin harmittaa kun joku tarpeeksi rikas ja tunnettu jenkki kuolee, ja varsinkin huumeisiin, niin on aina kerho kiekumassa että murha murha.

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Ma Helmi 03, 2014 7:20 am
Kirjoittaja Solver
Tässä se taas nähdään että raha ei tuo onnea.. R.I.P

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Ma Helmi 03, 2014 10:17 am
Kirjoittaja Porin
Solver kirjoitti:Tässä se taas nähdään että raha ei tuo onnea.. R.I.P
Miten niin? Kyseinen tyyppihän oli käsittääkseni hyvinkin onnellinen työstään. Juuri sitä kehui leffan näytöksessä. Se, että kuolee huumeiden tahattomaan yliannostukseen, ei kerro onnellisuuudesta yhtään mitään.

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Ma Helmi 03, 2014 12:46 pm
Kirjoittaja Solver
^niin kuinka moni noista yliannostuksista on tahattomia.. se vain tuppaa olemaan niin että siinä vaiheessa kun tajuaa että tästä suosta ei enää nousta ni helpoin keinohan tuo on. Toki työhönsä on voinut olla tyytyväinen, mutta harva narkkari elämäänsä :(

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Ma Helmi 03, 2014 2:17 pm
Kirjoittaja Crishelle
Siis tämä heppu osasi oikeasti tehdä työnsä todella hyvin, mitä ei voi tosiaankaan useimmista näyttelijöistä sanoa. R.I.P

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Ma Helmi 03, 2014 6:58 pm
Kirjoittaja Sajaki
IltaSanomissa vähän taustoja:
Daily Mailin mukaan Philip Seymour Hoffman oli eronnut pitkäaikaisesta tyttöystävästään Mimi O’Donnellista vain kuukausia ennen kuolemaansa. Pariskunta oli ollut yhdessä 14 vuotta ja heillä on kolme lasta.
Kuulostaa ikävän tutulta päihdeongelmaisen toiminnalta, tummennus oma:
Hänen menneisyydessään tosin on pitkä päihteetön kausi. Hän onnistui pääsemään eroon riippuvuuksistaan, ja pysyi kuivilla 23 vuotta.

Kuitenkin toukokuussa 2013 hän ilmoittautui päihdevieroitukseen heroiinin takia.

TMZ:n mukaan näyttelijä oli ajautunut takaisin huumeiden pariin ja oli romahtamassa. Hän halusi pysäyttää itsensä ennen sitä.

- Hän ei pystynyt selättämään riippuvuuttaan, mutta oli erittäin hyvä peittelemään sitä ja esittämään, että löi demoninsa, läheinen ystävä kertoi lehdelle.
Lähde.

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Ke Helmi 05, 2014 8:06 am
Kirjoittaja kallesanteri
Miten niin? Kyseinen tyyppihän oli käsittääkseni hyvinkin onnellinen työstään. Juuri sitä kehui leffan näytöksessä. Se, että kuolee huumeiden tahattomaan yliannostukseen, ei kerro onnellisuuudesta yhtään mitään.[/quote]

Onko sulla tieto, että överi oli tahaton?

Kuollut oli kertonut ennen kuolemaansa pelkäävänsä, että hepo tappaa hänet. Ei kuullosta onnellisen ihmisen pelolta.

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: Ke Helmi 05, 2014 2:40 pm
Kirjoittaja Aizerbaidzan
Näyttelijä Philip Seymour Hoffmanin kuolemaa tutkivat poliisit ovat pidättäneet kolme miestä ja yhden naisen New Yorkin Manhattanilla. Pidätykset tehtiin rakennuksessa, johon poliisit tekivät kotietsinnän. Rakennuksesta löydettiin huumeita.

Yhdysvaltalaismedian mukaan kotietsintä tehtiin Hoffmanin asunnosta löytyneiden huumeiden perusteella. Hoffmanin asunnosta on uutisoitu löytyneen kymmeniä annoksia heroiinia.


- -

Lähde: Yle

Re: Philip Seymour Hoffman on kuollut

Lähetetty: La Helmi 08, 2014 6:22 pm
Kirjoittaja Arska
Solver kirjoitti:^niin kuinka moni noista yliannostuksista on tahattomia.. se vain tuppaa olemaan niin että siinä vaiheessa kun tajuaa että tästä suosta ei enää nousta ni helpoin keinohan tuo on. Toki työhönsä on voinut olla tyytyväinen, mutta harva narkkari elämäänsä :(
Heroiinihan on siitä ikävä aine, että toleranssi tulee nopeasti ja sen jälkeen on kiikun kaakun saako aineesta kicksejä vai lähteekö henki, varsinkin jos joutuu katukauppakamaa käyttämään.