Sivu 1/4

Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ma Touko 16, 2016 8:00 pm
Kirjoittaja sianliha
Ryssät suurin rikoksista tuomittu ulkomaalaisten ryhmä Suomessa. Suomessa asuvien ryssien työttömyysprosentti n.30%. Toiseksi eniten rikoksia tehtaileva kansallisuus on virolaiset, heidän työttömyysprosenttinsa on Suomessa n 20%. Raid tappaa talossa ja puutarhassa, mutta miten noista syöpäläisistä päästään eroon?

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ma Touko 16, 2016 8:57 pm
Kirjoittaja sianliha
Montako ryssän tekemää rikosta Suomessa MV-lehti on uutisoinut?

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 7:43 am
Kirjoittaja Pula-aho
Somalien ja irakilaisten työttömyysprosentti 80-90%, maasta riippumatta Euroopassa. Somalien ja irakilaisten osuus seksuaalirikoksiin 17-18 x KANTAsuomalaisiin nähden.

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 8:17 am
Kirjoittaja sianliha
Johan sieltä Putin trolli kiirehti kääntämään keskustelua pois ryssien tekemisistä. Venäläiset on aivan ylivoimaisesti suurin ryhmä vuosittain oikeudessa rikoksista tuomituista ulkomaalaisryhmien vertailussa. Työttömiä ryssiä on myös määrällisesti enemmän täällä loisimassa kuin esim.irakilaisia tai somaleja. Miksi eivät mene sinne Venäjälle nauttimaan siitä ihanuudesta vaan imevät täällä verta länsimaisesta hyvinvoinnista? Ryssät syyllistyvät myös suhteellisesti laskettuna yhtä usein rikoksiin kuin vaikka somalit. Toiseksi suurin rikoksia tekevä loisryhmä ulkomaalaisten joukossa on virolaiset.

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 1:06 pm
Kirjoittaja Leisure Suit
Meneekö puurot ja vellit sekasin? Venäjältä ja virosta tulee rajoist johtuen rikollisliigoja putsaamaan autoja, fillareita ja kämppiä. Eivät siis välttämät asu täällä edes. Maassa asuvat venäläiset on eri juttu.

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 1:26 pm
Kirjoittaja Jukka Siintonen
sianliha kirjoitti:Johan sieltä Putin trolli kiirehti kääntämään keskustelua pois ryssien tekemisistä. Venäläiset on aivan ylivoimaisesti suurin ryhmä vuosittain oikeudessa rikoksista tuomituista ulkomaalaisryhmien vertailussa. Työttömiä ryssiä on myös määrällisesti enemmän täällä loisimassa kuin esim.irakilaisia tai somaleja. Miksi eivät mene sinne Venäjälle nauttimaan siitä ihanuudesta vaan imevät täällä verta länsimaisesta hyvinvoinnista? Ryssät syyllistyvät myös suhteellisesti laskettuna yhtä usein rikoksiin kuin vaikka somalit. Toiseksi suurin rikoksia tekevä loisryhmä ulkomaalaisten joukossa on virolaiset.
Linkkiä sitten virolaisten ja venäläisten rikostilastoihin. Eivät ainakaan pahemmin hypi silmille Optulan tutkimuksessa?

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 7:06 pm
Kirjoittaja Rescuer
sianliha kirjoitti:Ryssät suurin rikoksista tuomittu ulkomaalaisten ryhmä Suomessa. Suomessa asuvien ryssien työttömyysprosentti n.30%. Toiseksi eniten rikoksia tehtaileva kansallisuus on virolaiset, heidän työttömyysprosenttinsa on Suomessa n 20%.
Ei pidä paikkaansa. Eniten tuomioita 2014 saivat virolaiset (1944 kpl) ja vasta toisena tulivat venäläiset (944 kpl). Virolaisten tekemissä rikoksissa 53,7% ja venäläisten tekemissä 54,6% tekijällä ei ollut vakituista asuinpaikkaa Suomessa, eli olivat niitä turisteja, jotka suvakkien mukaan suurimman osan ulkomaalaisten tekemistä rikoksista tekevät.
Mitä nuo virolaisten ja venäläisten tekemät rikokset sitten ovat? Virolaisilla pääosin liikennerikoksia ja tieliikenteen sosiaalisäännösten rikkomuksia (52,8% virolaisten tekemistä rikoksista), venäläisille tuohon voi lisätä Venäjällä laillisten mutta Suomessa laittomien itsepuolustusvälineiden kanssa rajalla kiinni jäämisen (nuo yhteensä 53,5% venäläisten tekemistä rikoksista).

Mitkäs muuten ovat suurimmat ulkomaalaisryhmät Suomessa?

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 7:50 pm
Kirjoittaja sianliha
Rangaistuksen joukossa oli 150 eri kansallisuuden omaavaa,suurimpana lukuna 11 700 Venäjän kansalaista. Lähde: tilastokeskus.

Kun ryssistä ja puoliryssistä päästäisiin eroln , rikollisuuus Suomessa tippuisi huomattavasti. Eikä tule unohtaa tänne elätettäväksi tunkeneita ryssiä ja virololaisia ( joista suurin osa ryssän virolaisia)

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 8:13 pm
Kirjoittaja sianliha
Ulkomaalaistaustaisia tuomituista oli 5476 vuonna 2014 tuomituista. Näistä ryssiä tai virolaisia oli yli puolet tuomituista! Montako somalia tai irakilaista muuten tuomittiin vuonna 2014?

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 8:15 pm
Kirjoittaja sianliha
Edelleenkin kysyn: Montako ryssän Suomessa tekemää rikosta MV-lehti on uutisoinut? Kuten edellä olevista viesteistä huomaamme,juttumateriaalista ei kyllä ole pulaa.

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 9:34 pm
Kirjoittaja Ärrkele
En näe minkäänlaista logiikkaa sianlihan näkökannassa. Luuletko, että jonkun muun ryhmän mahdollinen suurempi rikollisuus jotenkin tekee afrikkalaisten ja lähi-itäläisten tekemät rikokset hyväksyttävämmäksi.

Vaikutus on päinvastainen. Rikollisuutta on ennestäänkin jo Suomessa joten emme tarvitse YHTÄÄN kaulatukkaista muslimipoikaa tai apinaa lisää tänne rötöstelemään.

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 9:56 pm
Kirjoittaja Berlin
sianliha kirjoitti:Ulkomaalaistaustaisia tuomituista oli 5476 vuonna 2014 tuomituista. Näistä ryssiä tai virolaisia oli yli puolet tuomituista! Montako somalia tai irakilaista muuten tuomittiin vuonna 2014?
En tiedä, mutta mutiaiset raiskaavat noin 20 kertaa muita usemmin, katso Optulan tutkimus, jos osaat. Koska eivät muuten naista saa. Kuka haluaa henkisesti lapsen tasolla olevan suu auki kuolaavan pienipäisen idiootin? Joka juuri ja juuri osaa lukea? Ei kukaan

Ryssiä en ihannoi, mutta jos olisi PAKKO valita, venäläiset vai muslimit niin suurin osa suomalaisista valitsisi venäjän. Muslimit ovat pilanneet omat maansa ( joskus maailman korkeakulttuuria) sotimalla ja tuhoamalla kaiken. Muslimimaat ovat ihmiskunnan pohjasakkaa, naisilla ei ole mitään asemaa, mitään uutta eivät muslimit ole keksineet tuhansiin vuosiin, maissa ei mitään teollisuutta, ei keksintäjä, ei kulttuuria.
Nyt kun ovat omat maansa tuhonnet, niin tulevat tuhoamaan euroopan. Säälittäviä luusereita

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 10:53 pm
Kirjoittaja sianliha
Niillä ryssien ja etnisesti ryssien ( virolaiset) on moninkertaisesti rikoksen uhreja kuin itse irakilaisille tai somaleilla. Lisäksi niitä loisii täällä suomalaisten veronmaksajien rahoilla enemmän kuin irakilaisia tai somaleja. Miksi meuhkata vähemmän rikoksia tekevistä,kun yli puolet ulkomaalaisten tekemistä rikoksista on ryssien ja virolaisten tekemiä? Kun ryssät ja virolaiset laitettaisiin takaisin idän ihmemaahan,niin rikosten määrä vähenisi radikaalisti, samoin yhteiskunnan elättien.

Edelleenkin kysyn: Montako ryssän Suomessa tekemää rikosta MV-lehti on uutisointi? Ja mikä on syy,että se vaikenee niistä? Miksi se keskittyy vähemmän rikoksia tekevien ryhmien uutisointiin ja hiljenee suurimman osan ulkomaalaisten tekemistä rikoksista vastuussa olevien ryhmien tekemisen uutisoinnissa? Koska FSB ja Putin sanoo mitä uutisoidaan ja mitä ei?

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ti Touko 17, 2016 10:55 pm
Kirjoittaja sianliha
Ja venäläisessä kulttuurissa naisen asema ja oikeudet eivät ole hääppöiset.

Re: Venäläiset pahimmat haittamaahanmuuttotunkijat

Lähetetty: Ke Touko 18, 2016 2:05 pm
Kirjoittaja Ärrkele
sianliha kirjoitti:Miksi meuhkata vähemmän rikoksia tekevistä,kun yli puolet ulkomaalaisten tekemistä rikoksista on ryssien ja virolaisten tekemiä?
Miksi meuhkata murhista kun yli puolet väkivaltarikoksista on tappoja ja pahoinpitelyitä?

Järkevä logiikka sinulla... :roll: