Sivu 1/1

TRYPOFOBIA - eli reikä ja rykelmäkammo..

Lähetetty: Su Marras 06, 2016 7:56 pm
Kirjoittaja Spurgumies
Googlen kuvahaulla löytyy aika sickejä muokkauksia, mutta joitain ällöttävät pelkät luonnon muovaamat reikärykelmät esim hunajakennot ja kasvien muodostamat ja mustekalojen lonkerot..

Re: TRYPOFOBIA - eli reikä ja rykelmäkammo..

Lähetetty: Ma Marras 07, 2016 4:54 pm
Kirjoittaja juhopa
Oho enpäs tiennyt että tuolle on joku diagnoosikin olemassa. Hyi helvetti pitikin googlettaa... Itsellä ei mitenkään pahaa tee mutta semmosen puistatuksen aiheuttaa. Varhaisin muisto ko. reaktiosta on ehkä 5-6v katsottu luontodokkari tuosta eläimestä http://tieku.fi/elaimet/sammakkoelaimet ... on-selasta

Re: TRYPOFOBIA - eli reikä ja rykelmäkammo..

Lähetetty: Ma Marras 07, 2016 5:20 pm
Kirjoittaja Samppalainen
No huh, on kyllä kammoa kerrakseen. Itseä taas tietyt luonnossa esiintyvät onkalot/reiät ovat ennemminkin vetäneet minua puoleensa!
Täytyy toki myöntää näin kokeneena poraoperaattorina/reikien avartajana, että pari reikää olisi voinut jättää poraamatta, hyi saatana! Lisäksi: säntillisenä horologina pidän toki myös tarkkaa aikajanakirjanpitoa kokemistani "onkaloista" :oops: ... Kuvannut en ole, ei niitä huvita katella, käytäntö rules!!

On muuten mielenkiintoista kuinka aivomme toimivat näissäkin, katsokaapa tämä kuva eka näinpäin ja käännä sit 90 astetta myötäpvään(tai päätäsi vastapvään...):
Värkki
Värkki
Onkalo.jpg (17.2 KiB) Katsottu 13355 kertaa