Sivu 1/1

Miksi palsta oli kiinni tänään ?

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 12:42 am
Kirjoittaja villivadelma
:?: :?: :?:

Re: Miksi palsta oli kiinni tänään ?

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 1:09 am
Kirjoittaja VoDKa
Oman näkemykseni mukaan serverillä oli ongelmia, jonka vuoksi Murhainfoa ei yksinkertaisesti pystytty pitämään auki. Aamupäivällä oli jotain ongelmia, foorumi hidasteli ja tökki, samoin chatti. Tämän jälkeen lienee tullut tämä suuri "kiinni oleminen", sillä itse en sitä nähnyt. Ylläpito ei kai ole mitenkään osallinen, palvelun tarjoajan tehoista taisi olla kiinni?

Re: Miksi palsta oli kiinni tänään ?

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 9:26 am
Kirjoittaja Howler
VoDKa kirjoitti:Ylläpito ei kai ole mitenkään osallinen, palvelun tarjoajan tehoista taisi olla kiinni?
Veikkailen samaa.

Itsellä iski välistä SQL-lauseita ja erroreita silloin kun kävin täällä, ja ne ei ole ainakaan tahallaan aiheutettuja. Välistä vain netti ja foorumit tökkii, eikä sille mahda mitään. Ei siis paniikkia, vaikka välistä näyttäisikin että foorumi on nurin :)

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 11:40 am
Kirjoittaja cicero
hyi olkoon!!! foorumin kuuluu toimia moitteettomasti joka sekunti, epäilin jo että mies on pistänyt mulle estot päälle tänne ja piru vie ei ollut edes kotona jotta olisin voinut käydä raiveleihin kiinni...onneksi :oops:

tuli sitten kotiin myöhään illalla ja sanoin että murha tökkii ja näytin niin perhana se toimi taas.... :roll:


noh pääasia että toimii taas....

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 7:12 pm
Kirjoittaja silentservice
Kävipäs hassusti! Olin ihmeissäni töissä kahveetunnilla, kun m-inhvo ei auennut. Sitten myöhemmin googletin inhvon ja hoplaa! Toimi, mutta näkymä oli mielestäni eriskummallinen. Ihmettelin tovin etusivun maisemaa ja päättelin, että koko sivusto on sitten vaihtanut layoutin uudemmaksi. Pettymys haihtui nopeasti, kun huomasin keskustelusaitin olevan ennallaan.

Perketti! Voitteko kuvitella, että olin jo keväällä rekisteröityessäni merkannut suosikkeihin nimenomaan keskustelusivut. En ollut etusivua nähnyt koskaan ennen tätä päivää... Kaippa tuo etusivu on tuolta näyttänyt iät ajat. :lol:

PS. Älkää nyt kertoko tätä kenellekään. Pidetään tää munaus meidän välisenä juttuna. OK?

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 7:41 pm
Kirjoittaja Kalessin
mikä etusivu????*on tainnut mennä samaan vipuun palvelijan kanssa*

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 7:49 pm
Kirjoittaja Howler
Kalessin kirjoitti:mikä etusivu????*on tainnut mennä samaan vipuun palvelijan kanssa*
http://www.murha.info/index.php

Ennen ei ollut tuollaista etusivua, vain sellainen teksti että ohjataan foorumille.

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 7:56 pm
Kirjoittaja Raid
Palveluntarjoajan jarjestelma oli kokonaisuudessaan alhaalla eika kyseinen asia koskenut ainoastaan meidan sivustoa. Huoltotoita on tehtava ja palveluntarjoaja pyrkii minimoimaan hairiot ;-)

Etusivu on ollut jo jonkin aikaa.....

RAID

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 8:39 pm
Kirjoittaja Tampereen Tyttö
Näin etusivun vissiinkin het kohta, kun sellainen tuli.
Ensin pelästyin tulleeni väärään paikkaan.
Nyt olen mieltynyt komeisiin "raameihin", ollaan mielenkiintoisemman näköinen palsta, kuin useimmat.

Lähetetty: Pe Marras 23, 2007 11:32 pm
Kirjoittaja villivadelma
Minua rupesi jännittämään, että taasko joku tutkintapyyntöjutska...

Tunnelmia

Lähetetty: Su Marras 25, 2007 10:46 pm
Kirjoittaja X-tine
cicero kirjoitti:hyi olkoon!!! foorumin kuuluu toimia moitteettomasti joka sekunti, epäilin jo että mies on pistänyt mulle estot päälle tänne ja piru vie ei ollut edes kotona jotta olisin voinut käydä raiveleihin kiinni...onneksi :oops:

tuli sitten kotiin myöhään illalla ja sanoin että murha tökkii ja näytin niin perhana se toimi taas.... :roll:


noh pääasia että toimii taas....
Tämä sopii hyvin tunnelmaan:
http://www.youtube.com/watch?v=ATXV3DzKv68
Ja ensi kerralla kun sivusto tökkii, kuuntelen tätä musiikkia.

Lähetetty: To Joulu 06, 2007 5:10 pm
Kirjoittaja Tessiih
Olinko ainut joka ei päässy infon sivuille myöhään eilen ja tänään vasta nyt?

Lähetetty: To Joulu 06, 2007 6:35 pm
Kirjoittaja Spider
En päässyt minäkään.
Tosin hyvä niin, tenttiviikko menossa... :oops::roll:

Lähetetty: To Joulu 06, 2007 7:47 pm
Kirjoittaja Raid
Palvelimella on huoltotoita ja ongelmat jatkuvat viela ensiviikon alkuun asti. Olemme palveluntarjoajan kanssa valmistelleet siirtoa uudelle palvelimelle. Samalla muutamme hivenen etusivun ulkoasua seka muita sivuston hallinnan kannalta tarkeita elementteja.

Luultavasti varsinainen siirtyminen tapahtuu ensiviikon alussa, mutta siita pyrimme ilmoittamaan tarkan paivan kun kaikki on valmiina.

RAID