Sivu 1/1

Loimaa: Mies riehui moottorisahalla - naiselle vammoja

Lähetetty: Pe Touko 18, 2018 11:37 am
Kirjoittaja JustBlack
Miestä epäillään tapon yrityksestä

Turun Sanomat 16.5.2018 10:49 4

Poliisi sai maanantai-iltana hälytyksen pahoinpidellystä naisesta. Paikalle saapunut poliisipartio löysi tajuttoman naisen ulkorakennuksesta.

Veressä ja mustelmilla ollut nainen kuljetettiin ambulanssilla sairaalaan.

Poliisin mukaan samasta rakennuksesta löytynyt vuonna 1987 syntynyt mies otettiin kiinni ja häntä epäillään tapon yrityksestä.

http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/39 ... rityksesta

Sama pariskunta pääsi jo alkuvuodesta toisen vastaavanlaisen episodin tiimoilta.

Mies sohi naisen moottorisahalla sairaalakuntoon asunnossa Loimaalla

Turun Sanomat 5.2.2018 10:38 7

Vuonna 1984 syntynyt nainen loukkaantui miehen riehuessa moottorisahan kanssa yksityisasunnossa perjantai-iltana Loimaalla. Käsivarteensa ja rintaansa vammoja saanut paikkakuntalainen nainen kuljetettiin tapahtumapaikalta ambulanssilla sairaalaan saamaan hoitoa vammoihinsa. Hänellä ei ole hengenvaaraa, kertoo poliisi.

Tapahtumat saivat alkunsa Kellosepäntiellä seitsemän aikaan. Tapahtumapaikalla poliiseja tuli vastaan sorkkaraudan kanssa varustautunut mies, mutta hän kertoi olevansa menossa auttamaan moottorisahamiehen uhreiksi joutuneita kahta naista. Poliisipartion mennessä asuntoon sisälle tilanne oli jo rauhoittunut ja mies oli sammuttanut sahansa.

Poliisi otti moottorisahan kanssa riehuneen 1987 syntyneen paikkakuntalaisen miehen kiinni. Hän kertoi käyttäneensä sahaa lähinnä pelotellakseen. Poliisi epäilee alkoholilla olleen osuutta tapahtumiin. Tapausta tutkitaan tällä hetkellä pahoinpitelynä ja laittomana uhkauksena.

http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/38 ... +Loimaalla

Facebookissa pyörii naisen ystävien julkaisema kuva tekijästä nimineen. Nainen nyt ilmeisesti teho-osastolla hoidettavana.

Mitenköhän tämä parisuhde päättyy? :shock:

Otsikkoa manipuloitu. Poistettu pari sekavaa postausta, joiden tarkoitus oli trollata.
-NILS-

Re: Loimaa: Mies riehui moottorisahalla - naiselle vammoja

Lähetetty: Su Helmi 28, 2021 6:45 pm
Kirjoittaja Jokeripokeripoks
Nainen sai ulkovarastossa tapahtuneesta rajusta pahoinpitelystä (joka meni siis tapon yrityksenä..) jonkinlaisen pahan päävamman ja asuu nykyään asuntolassa Loimaalla.

Re: Loimaa: Mies riehui moottorisahalla - naiselle vammoja

Lähetetty: Ma Maalis 01, 2021 12:43 pm
Kirjoittaja Mr.Crowley
Onneksi kuitenkin tapon yritykseksi julistettiin, eikä menty pahoinpitelylinjalla

Re: Loimaa: Mies riehui moottorisahalla - naiselle vammoja

Lähetetty: Pe Maalis 25, 2022 5:07 am
Kirjoittaja matamimimmi
Tekijän nimi ? Onko facebook profiilia ?