Musulaamaa veikkaisin, kerta Arabiaa on kokoaika puhunut kuulemma. Jännä homma kun googletin asiaa, niin Ranskassa CIC pankin ketjuihin on yllättävän paljon sattunut panttivanki hässäköitä, joissa miltei kaikissa on mielenterveysongelmainen vekkuli ollut vaatimuksiaan esittämässä
Ilmeisesti sama herra kyseessä:
He had already taken hostage an agency of the bank CIC, in the 13th arrondissement of Paris ... October 18, 2013.
https://www.valeursactuelles.com/faits- ... 013-122525
Mutta, jonkin uutisen mukaan tuo vuoden 2013 Volvo Markkanen olisi ollut silloin 43 vuotias
https://finance.yahoo.com/news/french-p ... 1596916260
Tai ollut 2 erillistä panttivankidraamaa samana päivänä, samassa pankissa. Sattuuhan niitä kirjoitusvirheitäkin tietty.
Muitakin tapauksia vuosien varrelta löytyi yllättävän paljon, joissa jokin vastaavanlailen häikkä. Ikä ei täsmää samaan tyyppiin tms. Yhteistä toki on se "mielenterveysongelmainen"
Vääjämättä jää mieleen, että meitä kusetetaan tuon mielenterveysongelmaisen henkilön suhteen

Jos ei se jollekulle ollut jo selvää alusta asti.
Mieleltään järkkyneen vaatimukset tällä kertaa olivat (tämä viimeisin pankkihärdelli):
"He constantly asked for Palestinian children to be freed from Israeli jails, and Palestinians under 40 to pray in Aqsa mosque in Jerusalem," the source said.