Sivu 1/11

Peniksen koko ja rikollisuus?

Lähetetty: Su Huhti 06, 2008 9:06 pm
Kirjoittaja Zodiac
Telkasta tuli aikoinaan dokumentti missä kerrottiin että peniksen koko vaikuttaa miehiin kovasti. Siinä muistaakseni päädyttiin sellaiseen tulokseen että rikollisilla ja muutenkin väkivaltaisilla miehillä on normaalia pienempi penis. Lieköhän totta?

Muistaako kukaan kyseistä ohjelmaa?

Lähetetty: Su Huhti 06, 2008 9:41 pm
Kirjoittaja Bombay
Siinäpä Zodiac:lle tutkimuskohde, lähde kiertää Suomen vankiloita ja mittaa vankien kikulit, sen jälkeen saman verran summassa valikoit rikosrekistörittömiä miehiä ja mittaat heidän peenikset ja eikuin vaan laskemaan :D

No eihän tuossa ole mitään järkeä oikeasti. Entäs naisilla, isompi ****uiset hakkaa enemmän kun pienemmän värkin omaavat :D

Lähetetty: Su Huhti 06, 2008 9:47 pm
Kirjoittaja SVC
Naisilla vastaava seikka olisi varmaan pienet rinnat: miehet hyljeksii, naiset vähättelee. Noin kärjistäen.

Pienet vehkeet ei varmasti sinällänsä tuo epäonnea kenellekään, mutta yhdistettynä huonosti kehittyneeseen itsetuntoon voi siinä olla jotain perääkin.... ehkä.

Lähetetty: Su Huhti 06, 2008 9:55 pm
Kirjoittaja rimma
Muistan sen dokumentin. Se oli joku "maailman pienin penis". Siinä seurattiin sitä tyyppiä jolla oli oikeesti ihan sairaan pieni. Eikä se sitten näyttänyt vaikuttavan hänen elämään ollenkaan. Oli ollut naimisissakin jo monta vuotta.

Kuulostaa kaukaa haetulle mutta esim. sen televisiosta tuleen asiaohjelman(punainen lanka)perusteella seksuaalirikollisilla on huono itsetunto ja pitää itseäänn kykenemättömänä normaaliin kanssakäyntiin ja seksiin.
Voihan se olla että jos on pieni, tai muuten...ööö...Kykenemätön tai jotain niin saa tuntemaan itsensä.. En mä tiiä mitä yritän selittää mut joku saattaa saada pointista kiinni.

Suorasti roskapuhetta koko väite mutta kaukaa kierrellen saattaa vaikuttaa asiaan jotenkin. Tai sitten ei.

Lähetetty: Su Huhti 06, 2008 10:21 pm
Kirjoittaja rapier
Ei sen koolla ole mitään tekemistä rikollisuuden kanssa, esimerkiksi minä en ole syyllistynyt mihinkään rikolliseeÄH

Lähetetty: Su Huhti 06, 2008 11:27 pm
Kirjoittaja taskumyy
Pieni peenis on vain rikollisilla :o :D ei siis, voihan tossa ollakin jotain perää, että luulee tulevansa hylätyksi peniksen koon takia, eikös ainakin joillain väkilvaltarikollisilla ole taustalla juuri jonkinlaisia hylkäämiskokemuksia :?:

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 1:36 am
Kirjoittaja markja
Voisi kuvitella asian olevan juurikin päinvastoin. Paljon mieshormoneja -> isompi penis + enemmän aggressiota. Vähän mieshormoneja -> pienempi penis + vähemmän aggressioita.

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 3:44 am
Kirjoittaja rimma
Hm.. vai näinkö että pieni penis = tyytymättömyys itseensä ja kykenemättömyyden tunne ja iso penis = tyytyväisyys ulkoiseen itseensä joten myös sisäinen on terve ja tyytyväinen?
Eipä ole tullut koskaan tarkemmin mietittyäkään aikaisemmin.

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 8:11 am
Kirjoittaja Kylli
Hormoneillako se kalu kasvaa?

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 8:48 am
Kirjoittaja Jaakko Terävä
Hormoneista en tiedä, mutta hieromalla... Hieromalla ja silittelemällä. Vaimoa katsomalla myös... Ja ikään kuin itsestään, toisinaan.

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 9:21 am
Kirjoittaja Kylli
^juuh mutta meinasin ihan noita "perusvalmiuksia", kai perimällä tms. on jotain osuutta ihan rakenteellisesti?

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 10:38 am
Kirjoittaja Tiina
Ei voi pitää paikkaansa.
Jos pitäisi, niin esimerkiksi tummaihoisia ei silloin voisi olla vankilassa juuri ollenkaan. :roll: 8)

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 1:47 pm
Kirjoittaja Zodiac
Tiina kirjoitti:Ei voi pitää paikkaansa.
Jos pitäisi, niin esimerkiksi tummaihoisia ei silloin voisi olla vankilassa juuri ollenkaan. :roll: 8)
Et tainnut ymmärtää mitä tarkoitin.

Pieni penis = väkivaltainen ja rikollinen käyttäytyminen.

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 2:13 pm
Kirjoittaja Marsalkka
Zodiac kirjoitti:
Tiina kirjoitti:Ei voi pitää paikkaansa.
Jos pitäisi, niin esimerkiksi tummaihoisia ei silloin voisi olla vankilassa juuri ollenkaan. :roll: 8)
Et tainnut ymmärtää mitä tarkoitin.

Pieni penis = väkivaltainen ja rikollinen käyttäytyminen.
Kyllä Tiina taisi ymmärtää. ;)

Lähetetty: Ma Huhti 07, 2008 2:15 pm
Kirjoittaja ShipWreck
Zodiac kirjoitti:Et tainnut ymmärtää mitä tarkoitin.

Pieni penis = väkivaltainen ja rikollinen käyttäytyminen.
Et tainnut ymmärtää, mitä Tiina tuossa yritti vihjailla (varmaan ihan huumorilla ainakin osittain). Siis sitä, että tummaihoisilla olisi isompi penis (mikä väitteen mukaan tarkoittaisi sitä, että heidän joukossaan ei olisi väkivaltaa eikä rikollisuutta).