Sivu 1/1

Pohjois-Pohjanmaa: 44-vuotias mies väärensi henkilöllisyytensä ja käytti lasta seksuaalisesti hyväksi

Lähetetty: La Tammi 21, 2023 2:32 pm
Kirjoittaja jolkuttelija
En löytänyt tämän limanuljaskan nimellä täältä ketjua, joten perustetaan uusi. Ansaitsee kuitenkin nimensä parrasvaloihin. Vielä kiinniotettuna on pitänyt sairaan pervon päästä lähettelemään kullikuviansa teiniuhrille.
Ai­kui­nen mies va­leh­te­li tei­ni­ty­töl­le iän, haki hänet autolla ho­tel­liin ja har­ras­ti seksiä – Oulun kä­rä­jä­oi­keus tuo­mit­si van­keu­teen

Oulun käräjäoikeus on antanut tuomion seksuaalirikoskokonaisuudessa, jossa vuonna 1976 syntynyt mies oli kaksi kertaa sukupuoliyhteydessä tapahtumahetkellä alle 16-vuotiaan tytön kanssa.

Rikos tapahtui loka–marraskuussa 2020 Pohjois-Pohjanmaalla.

Jarkko Johannes Latvala tuomittiin törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja väärennyksestä kahden vuoden ja kolmen kuukauden vankeuteen.

Mies tunnusti oikeudessa, että hän oli ottanut uhriin yhteyttä Snapchat-sovelluksen kautta. Hän oli huijannut tytölle sekä nimensä että ikänsä. Miehellä oli myös väärennetty ajokortti.

Viestiteltyään uhrin kanssa mies oli sopinut tapaamisen tytön kanssa. Kummallakin kerralla hän oli hakenut uhrin autolla ja vienyt hänet hotelliin, jossa rikokset olivat tapahtuneet.

Toisella kerralla poliisit saapuivat paikalle hotelliin.

Mies kiisti olleensa uhrin kanssa sukupuoliyhteydessä kaksi kertaa. Hänen mukaansa se tapahtui vain kerran. Mies oli tapahtumahetkellä 44-vuotias.

Mies oli kiinniotettuna marraskuussa 2020. Sen jälkeen hän oli jatkanut viestittelyään uhrille ja muun muassa lähettänyt hänelle kuvan sukupuolielimestään.

Jarkko Johannes Latvala määrättiin maksamaan uhrille yhteensä 7 900 euroa korvauksia kärsimyksestä sekä kivusta, särystä ja tilapäisestä haitasta.

https://www.kaleva.fi/aikuinen-mies-val ... ne/5250235

Re: Pohjois-Pohjanmaa: 44-vuotias mies väärensi henkilöllisyytensä ja käytti lasta seksuaalisesti hyväksi

Lähetetty: Su Tammi 22, 2023 1:24 pm
Kirjoittaja Jenku
Kuvaa tästä ällötyksestä? Joku tuntenee.

Re: Pohjois-Pohjanmaa: 44-vuotias mies väärensi henkilöllisyytensä ja käytti lasta seksuaalisesti hyväksi

Lähetetty: Su Tammi 22, 2023 3:43 pm
Kirjoittaja Likeavirgin
Onkohan sukua rallikuski Latvalalle? Vai peräti veli, tai serkku..

Re: Pohjois-Pohjanmaa: 44-vuotias mies väärensi henkilöllisyytensä ja käytti lasta seksuaalisesti hyväksi

Lähetetty: Su Tammi 22, 2023 9:40 pm
Kirjoittaja Kimmokuusi
Vai onkohan sukua murhamies Simo Latvalalle,
viewtopic.php?t=849&start=32 .