Sivu 1/1

Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: Ti Marras 26, 2024 5:37 pm
Kirjoittaja Sillivanukas
Fb:ssa tuli vastaan tälläinen.
Kadonnut!!!!

Onko mitään havaintoja Annesta?

Anne katosi Alicanten keskustasta perjantaina 22.11.24. Annen piti saapua kotiin (Mijas,Malaga) bussilla perjantai iltana/yönä, mutta ei koskaan saapunut.
Puhelin ollut kiinni perjantaista asti, eikä häntä pystytä tavoittamaan.

Anne on 160cm pitkä ja painaa noin 55kg. Keskiruskea lyhyt tukka.
Vasemmalla puolella nenäkoru.
Silmät harmaa/siniset
Päällä kadotessa musta lippis ja valkoiset kengät. Mahdollisesti farkkutakki ja vaalea beige huppari tai vaihtoehtoisesti musta huppari ja mustat housut.

Jos näet Annen niin otathan yhteyden poliisiin!

Missing!!!!

Any sightings of Anne?

Anne went missing from downtown Alicante on Friday, November 22, 2024. She was supposed to return home (Mijas, Malaga) by bus on Friday evening/night but never arrived. Her phone has been off since Friday, and she cannot be reached.

Anne is 160 cm tall and weighs around 55 kg. She has short, medium brown hair.
She has a nose piercing on the left side.
Her eyes are grey/blue.
She was last seen wearing a black cap and white shoes. Possibly a denim jacket and a light beige hoodie, or alternatively, a black hoodie and black pants.

If you see Anne, please contact the police!

Desaparecida!!

Alguien ha visto a Anne?

Anne desapareció en el centro de Alicante el viernes 22 de noviembre 2024. Anne tenía que volver a casa (Mijas, Málaga) en autobús el viernes por la tarde/noche pero nunca llegó.
Su teléfono está apagado desde el viernes y no hemos podido contactar con ella.

Anne mide 160cm y pesa más o menos 55kg. Tiene el pelo corto castaño claro, un piercing de nariz en el lado izquierdo y ojos grises/azules.
Llevaba puesto una gorra negra y zapatos blancos. Posiblemente una chaqueta vaquera y una sudadera beige o sudadera negra y pantalones negros.

Si ves a Anne, póngase en contacto con la policía!

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: Ti Marras 26, 2024 11:04 pm
Kirjoittaja kissafani2
Osui myös silmään tämä katoamisilmoitus. Jäin miettimään mahtoiko oleskella pitempään tai asua tuolla Espanjassa. Töissä, opiskellen vai muuten vain? Alicantessa Mijakseen 500km ja olisi pitänyt palata pe iltana/yönä. Kuinkahan selkeä oli tämä matka- ja paluusuunnitelma ja mikä oli matkan tarkoitus. Oliko yksin liikkeellä vai tarkoitus tavata joku. Päihteitä kuvioissa tai kenties parisuhde ongelmia? lmeisesti joku kämppis/puoliso tehnyt katoamisilmoituksen?

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: Ke Marras 27, 2024 5:26 am
Kirjoittaja Huutaja Jaana
Onko Anne lesbo? Mitä tuossa käden tatuoinnissa lukee?

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: Ke Marras 27, 2024 7:12 am
Kirjoittaja aivoriihi
Huutaja Jaana kirjoitti: Ke Marras 27, 2024 5:26 am Onko Anne lesbo? Mitä tuossa käden tatuoinnissa lukee?
Hieman siihen viittaava habitus, ehkä? Mun mielestä siinä lukee Matata, niin kuin "Hakuna Matata" = "Ei Huolta". Mutta ei kai se Hakuna noin paljon ylempänä olisi, että on piilossa hihan alla?

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: Ke Marras 27, 2024 5:35 pm
Kirjoittaja Sillivanukas
kissafani2 kirjoitti: Ti Marras 26, 2024 11:04 pm Osui myös silmään tämä katoamisilmoitus. Jäin miettimään mahtoiko oleskella pitempään tai asua tuolla Espanjassa. Töissä, opiskellen vai muuten vain? Alicantessa Mijakseen 500km ja olisi pitänyt palata pe iltana/yönä. Kuinkahan selkeä oli tämä matka- ja paluusuunnitelma ja mikä oli matkan tarkoitus. Oliko yksin liikkeellä vai tarkoitus tavata joku. Päihteitä kuvioissa tai kenties parisuhde ongelmia? lmeisesti joku kämppis/puoliso tehnyt katoamisilmoituksen?
Tässä jotain tietoja, jotka huomasin taas fb:sta:

Hän oli Alicantessa lomalla, hän oli ottanut yhteyttä ystäviinsa perjantaiaamuna sanoen, että hän matkustaisi bussilla Malagaan ja olisi siellä noin klo 22.00 ja jatkaisi junalla ja taksilla kotiinsa, mutta hän ei koskaan saapunut ja kännykkä on sammutettu. Hän ei myöskään mennyt töihin maanantaina suunnitellusti.

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: Ke Marras 27, 2024 7:28 pm
Kirjoittaja Nonis
aivoriihi kirjoitti: Ke Marras 27, 2024 7:12 am
Huutaja Jaana kirjoitti: Ke Marras 27, 2024 5:26 am Onko Anne lesbo? Mitä tuossa käden tatuoinnissa lukee?
Hieman siihen viittaava habitus, ehkä? Mun mielestä siinä lukee Matata, niin kuin "Hakuna Matata" = "Ei Huolta". Mutta ei kai se Hakuna noin paljon ylempänä olisi, että on piilossa hihan alla?
No en nyt tekisi mitään johtopäätöksiä tuon habituksen perusteella, ja mitä sitten vaikka olisikin :)

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: To Marras 28, 2024 8:56 am
Kirjoittaja aivoriihi
Nonis kirjoitti: Ke Marras 27, 2024 7:28 pm
aivoriihi kirjoitti: Ke Marras 27, 2024 7:12 am
Huutaja Jaana kirjoitti: Ke Marras 27, 2024 5:26 am Onko Anne lesbo? Mitä tuossa käden tatuoinnissa lukee?
Hieman siihen viittaava habitus, ehkä? Mun mielestä siinä lukee Matata, niin kuin "Hakuna Matata" = "Ei Huolta". Mutta ei kai se Hakuna noin paljon ylempänä olisi, että on piilossa hihan alla?
No en nyt tekisi mitään johtopäätöksiä tuon habituksen perusteella, ja mitä sitten vaikka olisikin :)
No ei "mitään sitten vaikka olisikin", kai huomasit, että minä en tuota kysymystä esittänyt, ainoastaan vastasin, lisäten "ehkä?".

Itselläni oli opiskeluaikoinani yksi lesbo kämppis ja meistä tuli hyviä ystäviä. Myöhemmin työelämässä olen työskennellyt läheisesti ainakin kolmen eri lesbon kanssa (kaikkiahan ei todellakaan voi tietää) ja yhdestä heistä, jälleen kerran, tuli hyvä ystäväni. Mitään lesboilua emme harrastaneet mutta ystävyyssuhteen syntymiseen sitä ei tarvitakaan. Riittää kun älyllinen kapasiteetti ja huumorintaju ovat samalla levelillä.

Politiikasta tai uskonnosta emme koskaan vääntäneet, ettei ystävyyssuhde joutuisi koetukselle :lol: .

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: To Marras 28, 2024 1:50 pm
Kirjoittaja tuulituu
Eli asui ja työskenteli Malagassa, oli Alicantessa lomalla? Juhlimassa vai patikoimassa tms.

Kuka on nähnyt hänet viimeksi ja missä? Vai onko häntä nähty siellä ollenkaan? Millaisessa mielentilassa jne.

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: Pe Marras 29, 2024 4:25 pm
Kirjoittaja Leinikki
Anne löytynyt hengissä.

Re: Kadonnut Anne 22.11.24 Malaga

Lähetetty: Pe Marras 29, 2024 4:42 pm
Kirjoittaja ruusumaa
Leinikki kirjoitti: Pe Marras 29, 2024 4:25 pm Anne löytynyt hengissä.
Ei sitten vaivautunut lähdettä laittamaan?!

https://fuengirola.fi/espanjassa-kadonn ... peruttiin/


Espanjan Alicantessa kadonnut suomalaisnainen Anne Maria Savolainen on löytynyt.

36-vuotiaan Savolaisen katoamisilmoitus ehdittiin julkaista keskiviikkona 27. marraskuuta espanjalaisen Asociación Sosdesaparecidos -yhdistyksen sivuilla ja somessa. Etsintäkuulutus peräänkuulutti Annen olinpaikkaa tuntomerkkien kera.

Annen ystävät ja tutut ehtivät huolestua, sillä Aurinkorannikolla Mijasissa asuva nainen jätti palaamatta kotiinsa. Hän lomaili Alicantessa, mistä Anne aikoi palata bussilla viime perjantaiyönä 22. marraskuuta Mijasiin.

Hän ei koskaan saapunut rannikolle eikä hänen puhelimeensa saatu yhteyttä. Anne ei myöskään ilmaantunut työpaikalleen maanantaina.