Sivu 1/1

Raiskauksen uhria solvannut rap-artisti uhkaili naista: "Sut saadaan kyllä kiinni..."

Lähetetty: Ma Kesä 16, 2025 2:59 pm
Kirjoittaja Tarkastaja Levisi
Ei näytä Poju oikein oppivan....


https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/ ... aa4ce0777b

HS: Pojun lähettämä viesti johti rikosilmoitukseen
Tapahtumajärjestäjä kommentoi, ettei voi puuttua tilanteeseen.




Muun muassa Poika saunoo -hitistä tutun Pojun, oikealta nimeltään Pasi Heinonen viesti yksityishenkilölle on johtanut rikosilmoitukseen, kertoo Helsingin Sanomat.

Viestin taustalla on Satama Open Air -festivaali, jossa Pojun on tarkoitus esiintyä elokuun alussa.

Helsingin Sanomien mukaan festivaaleille lipun ostanut nainen oli lähettänyt festivaalia järjestävälle EventWorksille kriittisen palautteen koskien Pojun esiintymistä tapahtumassa.

Palautteen taustalla on taannoinen kohu, kun Poju puolusti sosiaalisessa mediassa raiskauksesta tuomittua jääkiekkoilija Severi Lahtista sekä solvasi rikoksen uhria.

Helsingin Sanomat kertoo, että EventWorksin saama palaute päätyi Pojulle itselleen. Viestissä oli mukana vahingossa myös naisen yhteystiedot.

Poju vaati naista lähettämään tapahtumajärjestäjälle uuden sähköpostin, jossa tämä ”vetäisi sanat takaisin”. Muussa tapauksessa Poju tekisi asiasta tutkintapyynnön.

”Sut saadaan kyllä kiinni noin tunnin päästä, kannattaa ottaa asia tosissaan”, Poju kirjoitti Helsingin Sanomien mukaan naiselle.

Nainen ilmoitti uhkauksesta EventWorksille, joka lupasi viedä asian eteenpäin. Näin ei kuitenkaan tapahtunut. Nyt nainen on tehnyt asiasta rikosilmoituksen.

Re: Raiskauksen uhria solvannut rap-artisti uhkaili naista: "Sut saadaan kyllä kiinni..."

Lähetetty: Ma Kesä 16, 2025 5:05 pm
Kirjoittaja URSA
Ei vaikuta poliisilla uhkailulta, koska miksi poliisia olisi kiinnostanut palautetta antanut nainen. Pikemminkin kuulostaa raiskauksella uhkailulta.

Re: Raiskauksen uhria solvannut rap-artisti uhkaili naista: "Sut saadaan kyllä kiinni..."

Lähetetty: Ma Kesä 16, 2025 5:45 pm
Kirjoittaja JanitaSlim
Taitaa Poju ja Severi tietää miten naiset otetaan väkisin. :)

Re: Raiskauksen uhria solvannut rap-artisti uhkaili naista: "Sut saadaan kyllä kiinni..."

Lähetetty: Ma Kesä 16, 2025 5:56 pm
Kirjoittaja JohanPomppas
Noh, noh... Pojuhan on vain urbaani kultturelli henkilö. Hän on tuolta suuresta maailmasta ottanut oppia ja ymmärtänyt, että suomalaisjunttienkin on viimeinkin aika nousta maakuopistaan ja alkaa käyttäytyä kuin korkeamman kulttuurin omaavat kansalaiset...

Bros before hoes! Jou mään!!! Kunnon gangstanigga -tyyliin!!! Vittu että halveksin näitä wiggereitä. :lol: Naurettavampia ja säälittävimpiä vajaaälyisiä paskasäkkejä mitä olla saattaa. Aikuiset ukot leikkimässä neekeriä. Sitten uskalleta muuta kuin uhkailla naisia. Menis tuokin pelle jonnekin ameriikan gettoihin neekeröimään, niin ei taitaisi "veljellistä rakkautta" löytyä sieltä. Pääsis hengestään mokoma kulttuurillista appropriaatiota harjoittava pelle. :roll: :mrgreen:

"Rap-artisti" lol... :lol:

Re: Raiskauksen uhria solvannut rap-artisti uhkaili naista: "Sut saadaan kyllä kiinni..."

Lähetetty: Ma Kesä 16, 2025 6:16 pm
Kirjoittaja Collie
Melkoisia luusereita nämä rapisti Poju/Pasi Heinonen ja tapahtumajäjestäjä EventWorks. Joku voisi käydä antamassa vähän luuknappia tälle pikkupojulle. Boikottiin moiset kumipäät. Tai, no ottaen huomioon genren, on jo boikotissa. Toivottavasti poliisi ottaa tämän selvän uhkauksen käsittelyyn ja pistää Pojun koppiin vähäksi aikaa miettimään tekoasiaan.

Re: Raiskauksen uhria solvannut rap-artisti uhkaili naista: "Sut saadaan kyllä kiinni..."

Lähetetty: Ma Kesä 16, 2025 11:46 pm
Kirjoittaja JailMind
Vaikuttaa kyllä erikoiselta kaverilta, eiväthän hänen "musiikkia" kuuntelevatkaan nyt mitään älykköjä ole.