Sivu 1/1
Tietoa murhasta Nurmijärvellä???
Lähetetty: Ma Heinä 23, 2007 5:04 pm
Kirjoittaja B.Hill
En ainakaan itse löytönyt googlettamalla mitään mutta kuulemma kerrostalossa kirveellä murhannut kaverinsa. Murhaaja oli presidentti Risto Rydin lapsen lapsia... Vai onko vaan meidän kylän urbaani legenda??
Lähetetty: Ma Elo 06, 2007 12:31 am
Kirjoittaja B.Hill
Eikö löydy tietoa??
Lähetetty: Ma Elo 06, 2007 2:42 am
Kirjoittaja potnapekka
On muttei pysty kertoon.
Re:
Lähetetty: Su Joulu 03, 2017 12:57 pm
Kirjoittaja zipdap
[quote="potnapekka"]On muttei pysty kertoon.[/quote]
OLi "parempaa"sukua,kumma vaikutus sukunimelläkin ihmisiin,jos olisi "tavallista"sukua niin ois jo omaisetkin kuulleet ja lukeneet kunniasa..
Re: Tietoa murhasta Nurmijärvellä???
Lähetetty: Ti Joulu 05, 2017 10:09 pm
Kirjoittaja paccasucco
Koska järkevien vastausten saaminen usein riippuu- yllätys,yllätys,-jopa yllättävänkin paljon kysyjän esittämistä tarkemmista tiedoista,joihin tässä mainitussa yhteydessä ei missään vaiheessa ollut viitattu, niin on aiheellista huomauttaa, että Nurmijärvellä on tapahtunut vuosisatojen kuluessa lukuisia järkyttäviä murhatapauksia- tunnetuin niistä on tämä:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Karl_Emil_Malmelin
Re: Tietoa murhasta Nurmijärvellä???
Lähetetty: Ke Joulu 06, 2017 12:04 am
Kirjoittaja kakkosurpo
Otsikon kyselyyn vastaus löytyy topiikista nimeltään, Nurmijärvi murha marraskuu 2003.
Reino Ryti lähti kuokkimaan alentuneesti syyntakeisena. Ja kyllä, on Risto Ryti vainaan lähisukulainen.
Re: Tietoa murhasta Nurmijärvellä???
Lähetetty: Ke Kesä 17, 2020 11:28 pm
Kirjoittaja Kalle-Ville
kakkosurpo kirjoitti: Ke Joulu 06, 2017 12:04 am
Otsikon kyselyyn vastaus löytyy topiikista nimeltään, Nurmijärvi murha marraskuu 2003.
Reino Ryti lähti kuokkimaan alentuneesti syyntakeisena. Ja kyllä, on Risto Ryti vainaan lähisukulainen.
Tässä tuo yllä mainitun ketjun linkki.
https://murha.info/rikosfoorumi/viewtop ... =2&t=20655