Englanti: Kaivoi äidiltään silmät päästä ja yritti raiskata.
Lähetetty: Ti Marras 16, 2010 12:03 am
Menin sanattomaksi!Mies hyökkäsi äitinsä kimppuun: Kaivoi silmät päästä ja yritti raiskata
Englannin Berkshiressä 22-vuotias mies pidätettiin järkyttävän seksuaalisen hyökkäyksen jälkeen. Mies pahoinpiteli ja yritti raiskata hoitajana työskentelevän äitinsä. 53-vuotias nainen sokeutui hyökkäyksessä. Tapaus sattui vain hetken sen jälkeen, kun poliisit olivat käyneet perheen asunnossa sovittelemassa riitaa.
Myös poliisin toimia tutkitaan. Partio oli nimittäin vieraillut kyseisen perheen kodissa vain hetkeä ennen hyökkäystä. Poliisit viettivät pojan ja äidin luona puoli tuntia selvittämässä riitaa. Naapureiden mukaan ongelmat alkoivat, kun mies alkoi huutaa ja heitellä tavaroita ulos asunnon ikkunasta.
Kaksi tuntia myöhemmin mies juoksi alastomana ulos asunnosta. Hän hyppäsi liikkuvan auton päälle ja lensi auton yli katuun. Paikalle saapuneet poliisi ja ambulanssi hälytettiin myös perheen asunnolle, jossa oli nainen loukkaantuneena. Naisella oli useita silmävammoja ja hänen uskotaan joutuneen seksuaalisesti pahoinpidellyksi.
Poliisin mukaan miestä epäillään raiskauksen yrityksestä ja vakavan vamman aiheuttamisesta.
Aamulehti