Kerro ihmeessä mikä tossa linkittämässäni artikkelissa on virheellistä tietoa? Sekin on kyllä helppo todeta että talous alkoi kasvaa jo Obaman aikana ja kasvoi pitkään. Tässä nippu tilastoja josta tuon näkee (puuttuu Coronan vaikutus joten näyttää vielä Trumpille hyvältä tuossa vaiheessa):sikakoira kirjoitti: Pe Elo 21, 2020 4:15 pm ^
No tuo on yksinkertaisesti vain uskomatonta soopaa.Kyllä se velka pääosin on demokraattijohdossa saavutettu ja Trump on asioita hienosti laittanut oikeille rattaille.
Obaman perintönä saatu hyvä talous, voi ziisus sentään
Se on varmaankin ihan huuhaa puhetta kun samainen julkaisu ja moni muukin ennustaa Trumpin voittoa hyvän taloudenpidon johdosta.
Tämä huolimatta Coronoista jonka vaikutuksia yleisön mielessä on boostattu demokraattileiristä käsin.
https://www.uspresidentialelectionnews. ... lockdowns/
CNN Poll: Trump Still Winning on Economy Despite Covid-19 Lockdowns
https://markets.businessinsider.com/new ... 1028833119
Mielenkiintoinen huomio tuo, että jonkin verran suurempi osa äänestäjistä uskoo Trumpiin vieläkin talouskasvun ajajana. Aika harvassa vaan ne kysymykset jossa ei häviä Bidenille sitten noin muuten.

