^
Ajattelin ihan vain sen
olennaisen lainata mutta eihän siinä mitään

Vaikka Niinistö rupesikin mamoilemaan ja jätti sanomatta totuuden eli taudin vakavuutta on suuresti liioiteltu niin ymmärrän hyvin tuon koska tämä on hyvinkin
poliittinen asia.
Taustalla järjestellään suuria kuvioita tulevaisuutta varten. Salella on vähän tällainen tyyli että antaa ymmärtää rivien välistä.
WHO on aikamoinen tuuliviiri ja vaikea sanoa mistäpäin tänään tuulee
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006564733.html
Viimein hyviä uutisia WHO:lta: Koronan leviäminen hidastumassa globaalisti – IS seuraa
Lainaan tähänkin vain olennaisen Sanomien uutisesta
Koronapandemia raivoaa edelleen maailmanlaajuisesti
Se oli siinä sitten, pääsee Trumppikin kohta vaalikarnevaaleihin keskittymään ja postiäänet saa unohtaa
No ei huolta, uusi aalto tulee sitten rytinällä kohtapuoliin. USA on aika hyvässä jamassa koska melko suuri osa kansaa on taudin hankkinut.
Kun toinen kausi lähtee liikkeelle on sulkutoimien kannattajat linnoittautuneena torppiinsa ja USA:n talous pyörii kun kansalaiset ovat immuuneja. Kannattaa miettiä mitä tämä tarkoittaa minimaalisilla tartunnoilla selvinneelle Suomelle.
Ajan ja rahan hukkaa. Velkaa on tehty niin paljon että siitä riittää kerrottavaa tuleville sukupolville.