sikakoira kirjoitti: Ti Kesä 09, 2020 12:09 pm
Jokin sinua pakottaa keskustelemaan tästä tapauksesta
Jokin sinua tuntuu häiritsevän siinä että asiaa koittaa pitää päivänvalossa, mikä siinä on oikein takana. Mieluusti otan kaiken tiedon vastaan tästä
maailmanhistorian älyttömimmästä salaliittoteoriasta
Jostain syystä tapausta on pyritty hautaamaan totaalisesti kuten niin monta muutakin tapausta on jätetty median käsittelyssä sivuun. Esim Trump/Venäjä salaliittoteoria on pyritty hautaamaan kaikessa hiljaisuudessa vaikka hommaa käsitellään parastakin aikaa usealla taholla ja
faktat puhuvat puolestaan.
Mua on erityisesti kiinnostanut nää Putinin salaiset sukellusvenetukikohdat Airistolla, kun tämmöinen vallankaappaussuunnitelma vallan vaiettiin ja tukikohdatkin on jo suomalaisille rahamiehille myyty=) Vieläköhän poliisi käy läpi tätä "gigakaupalla aineistoa" sisältävää riistakameroiden tiedostoa? Se on varmaan ollut jännää materiaalia.
Sentään mentiin oikein kommandojoukoin näitä vakoilijoita pidättämään, ja eikös se Ilekin sanonut, että sukellusvenetukikohtia siellä oli ja miehistön majoitustiloja ja ruotsinlaivojen liikkeitä tarkkailtiin? Onhan sen oltava totta, kun monta viikkoa laatulehdissä asiaa kerrottiin, ja ihan Ylen uutisissakin. Oi niitä otsikoita ja kuvia. Ei meillä ei ole propagandaa, vaan pyyteetön valtamedia.
Porealtaan päälläkin oli naamioverkkoa, että jopa porealtaassa istuessaan voi puuttini vakoilla meitä!
Palstan lukijoista n. 85% oli vakuuttunut, että Puuttini nyt vakoilee suomalaisia ja yrittää hyökätä ja tämä pirullinen idea oli vallan briljantti esimerkki siitä, kuinka puuttini on kyllä sitten niin paha kuin olla ja voi, että saaria ostaa ja vakoilee, valtaisan lähipiirinsä turvin! Eliitin! Oligarkkien!
Mutta palstalaisilta on vallan jäänyt huomaamatta se, että Trumpin (joka on tietysti myös puuttini) asevoimat harjoittelevat Suomessa ihan vakkariinsa joko kutsuttuina tai itse itsensä kutsuen. Enää ei tartte puuttinin kömpelösti saarilta kiikaroida, kun saa käskyttää suomalaisia joukkoja ja se on vaan ihan jees.