Egyptiläinen ex-nyrkkeilijä epäiltynä tyttärensä murhasta New Yorkissa

Ulkomailla tapahtuneet selvitetyt tai vielä selvittämättömät henkirikokset
Avatar
Villeri
Michael Knight
Viestit: 4216
Liittynyt: Ke Joulu 26, 2018 7:40 am

Egyptiläinen ex-nyrkkeilijä epäiltynä tyttärensä murhasta New Yorkissa

Viesti Kirjoittaja Villeri »

Isi ja tytär
Isi ja tytär
kabary-salem-ola-salem-g-fb.jpg (98.39 KiB) Katsottu 3004 kertaa

Ex-nyrkkeilijän tytär löytyi murhattuna puistosta – isä pakeni välittömästi maasta

Entinen nyrkkeilijä on tuotu takaisin Yhdysvaltoihin vastaamaan syytteisiin.

Entistä nyrkkeilijää Kabary Salemia syytetään oman tyttärensä murhasta New Yorkissa, kertoo New York Post.

New Yorkin poliisi jäljitti miehen lähi-Itään joulukuun alussa ja sai tuotua ex-nyrkkeilijän New Yorkiin vastaamaan syytöksiin.

Egyptiläislähtöisen nyrkkeilijän tyttären Ola Salemin ruumis löydettiin lokakuussa 2019. On tullut ilmi, että Kabary Salem pakeni välittömästi maasta sen jälkeen, kun hänen tyttärensä ruumis löydettiin. Ruumista oli raahattu kymmenisen metriä, ja sen jälkeen se oli yritetty peitelty lehdillä.

Ola Salem teki vapaaehtoistyötä kotiväkivaltaa kokevien musliminaisten parissa newyorkilaisessa turvakodissa.

52-vuotias Salem sai aikanaan lempinimen Egyptin taikuri. Hän edusti Egyptiä olympialaisissa vuosina 1992 ja 1996. Kabary Salem pääsi vuonna 2004 ottelemaan WBO-liiton ylemmän keskisarjan maailmanmestaruusvyöstä, mutta hävisi kamppailun. Samana vuonna Salem otteli myös WBO-liiton väliaikaisesta mestaruudesta Saksassa, mutta hävisi myös sen ottelun. Salem lopetti uransa seuraavana vuonna.

Salem nousi otsikoihin karmealla tavalla myös vuonna 1999, kun hänen vastustajansa, Randie Carverin, kuoli nyrkkeilykehässä saamiinsa vammoihin. Salem voitti vuonna 1999 käydyn ottelun tyrmäyksellä, mutta oli puskenut vastustajaansa päällään useaan otteeseen ottelun alussa. Carver menetti tyrmäyksen jälkeen tajuntansa, eikä koskaan enää herännyt.

EREN GÜRLER
https://www.iltalehti.fi/kamppailulajit ... dfe2d32d24
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: Egyptiläinen ex-nyrkkeilijä epäiltynä tyttärensä murhasta New Yorkissa

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

On siinä kotiväkivallan uhriksi joutuneilla musliminaisilla ollut varmasti oiva auttaja. Oman tyttären tappaminen ei ole ikinä tietysti mikään kovin nätti teko, mutta vielä kuristamalla! Se ei ole surmatapana kovinkaan "steriili". Päinvastoin, siinä ehtii nähdä, tuntea, kuulla ja olisi ollut aikaa pakittaakin, mutta ei, koska kunnia?

Tuomio annetaan 5.2.21.
kabary-salem-instagran.jpg
kabary-salem-instagran.jpg (115.86 KiB) Katsottu 2965 kertaa
https://nypost.com/2020/12/22/former-ol ... -daughter/
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
JohanPomppas
Javier Pena
Viestit: 1844
Liittynyt: Su Loka 20, 2019 12:44 am

Re: Egyptiläinen ex-nyrkkeilijä epäiltynä tyttärensä murhasta New Yorkissa

Viesti Kirjoittaja JohanPomppas »

Ilmeisesti tyttären toiminta perheväkivallan kohteiksi joutuneiden musliminaisten parissa ei tuonut tälle isälle ja suvulle kunniaa... Oma veikkaus, että kunniaväkivallasta kyse. Jos ei - niin tytöllä omakohtaista kokemusta siitä, mitä nuo isät, veljet ja puolisot tiettyjen kulttuurien parissa on. Miten kohtelevat tyttäriään, sisariaan, äitejään, vaimojaan... Mutta hakkaahan länsimaiset miehetkin ja suomalaiset ne vasta hakkaakin jne. - että sillä kaikki kuitattu. Päät vaan pensaaseen... :roll:
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (David Niven)
Viestit: 11490
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Egyptiläinen ex-nyrkkeilijä epäiltynä tyttärensä murhasta New Yorkissa

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Karmiva kuvio. Ajattelin jo melkein, että kun isä harrastaa noi maallisia tapoja, kuten nyrkkeilyä, ja tytär pukeutuu muslimityyliin, että 25-vuotias uhri - Ola Salem - olisi uhannut liittyvänsä terroristijärjestöön, mistä isä olisi suuttunut. Toisin meni.

Aika perinteinen kuvio, jossa muslimi-isä suuttui tyttärelleen, kun tyttären seurustelu ei ollut hänen mieleensä eikä 'muslimin arvolle sopivaa'. Näin kertoo tuo Pix 11 -sivuston juttu.

Ola oli auttamassa isäänsä nähtävästi jonkinlaisissa ravintola-avajaisissa Pennsylvaniassa, kun rikos tapahtui.
Murha oli tarkkaan suunniteltu, koska isä sitten dumppasi tyttärensä ruumiin Bloomingdalen puistoon Staten Islandilla.hea

https://www.pix11.com/news/local-news/s ... ource-says

A law enforcement source told PIX11 News it's believed Ola Salem could have been murdered in Pennsylvania, where she was helping her father open up a diner.

The source said Kabary Salem wasn't happy with his daughter's boyfriend. "We believe the father found out she was still dating the boyfriend and not complying with the Muslim religion," the source said. "He plotted this whole thing out."

ALla vielä NBC New Yorkin artikkeli aiheesta.

https://www.nbcnewyork.com/news/local/c ... a/2795477/
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
Slaikka
Martin Beck
Viestit: 843
Liittynyt: Ke Loka 21, 2020 1:25 am

Re: Egyptiläinen ex-nyrkkeilijä epäiltynä tyttärensä murhasta New Yorkissa

Viesti Kirjoittaja Slaikka »

Että sellainen taikuri tälläkertaa. Kehitysmaamuslimi toteutti rauhanuskontoa.
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: Egyptiläinen ex-nyrkkeilijä epäiltynä tyttärensä murhasta New Yorkissa

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

Kuwaitissa jäi kiinni ja sieltä luovuttivat USALLE ennenkuin ehti allahua huutaa. Iran olisi varmaan ollut hänelle se sopiva pakopaikka monestakin syystä, kun Egyptikin varmaan olisi luovuttanut?

Huh, onneksi erehdyin luullessani eka tämän miehen olleen turvakodissa töissä! Paikka, missä uhri auttoi perheväkivallan uhreja on nimeltään Asiyah Women’s Center.
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Vastaa Viestiin