Toi jätkä alkaa ihan aikuisten oikeesti aiheuttaan muulle perheelleen vahinkoa ja perin vittumaista mainetta kerää perheen niskaan. Se,että teet jonkun asian kerran,niin voidaan toisaalla katsoa läpi sormien,mutta nyt jätkän kohdalla on toisen kerran taas pari törkystä huume juttua päällä ja vielä noi vero jutut lisäksi,niin voi voi. Ei ihan hyvällä välttämättä katsota tuon perheen edustajaa/edustajia kaikissa tilaisuuksissa/yms ja jne.
Ja sekin on nyt ankkuroitu,että mitään bisnestä/kauppoja ei enään ilman helvetillistä kaivelua laillisuudesta Ranta-ahojen kanssa tehdä,siis ainakaan suomessa laillista toimintaa harjoittavat tahot tee ja ei kukaan,joka ei halua nimeään mukaan vedettäväksi rikollisuuteen,niin ei nimeään samaan paperiin halua kirjoitettavaksi.
Mitenkä helvetissä Niko kehtas julkisuuteen viime vuoden puolella kertoa,että juu,ihan vain laillisia bisneksiä isukin kanssa nykyään teen. Tai no,tollaset paskapuheet kuvaa juuri sitä,että miten harhainen se jätkä on. Nyt kannataisi jo ulkomaalaisten(kin) rikostyyppien irtaantua tän sällin seurasta. Jätkähän on niin miina,että ei kenenkään täysjärkisen kannata liikkua sen kanssa. Meininki on se,että aina olet satavarmasti kuvissa mukana,kun Niko on samassa seurassa ja pikkusen on varmaan tuli persee alla,kun kiinniotto päivä koittaa ja se koittaa aina joskus tolla sällillä,että vasikoiko se vaan itsensä vai kaikki muutkin. Varmaa on kuitenkin se,että jätkä puhuu. Huh huh.
Mitenkähän on,onkohan sielä taas jääny joku ihan vihreä tyyppi(siis rikollistoiminnassa)jäänyt euroniput kassissa kiinni vai onko napattu joltain jemmalta joku juoksupoika kiinni. Koska Nikolla on varmasti ollu häntä perässä siitä hetkestä lähtien Suomessa ,kun päästettiin tuomiota odotteleen. Ja rahaliikennettä on myös varmasti jollain tasolla pidetty silmällä.
Itse veikkaan,että missä jätkä nyt sattuu aikaansa viettämään,niin vetää vielä kunnon pökit pariks pväksi ja sitten ilmoittautuu itse viranomaisille kiinniotettavaksi ja sittenhän suomesta lähtee pari kyttää noutaan sälliä koppiin.