Tarina ei kerro, mistä riita tarkalleen ottaen lähti liikkeelle.
Täältä loput, vaan ei suomeksi: https://www.foxnews.com/us/snow-shoveli ... ead-report
Rikospaikka.
Nyt osui kyllä oikeaan pariskuntaan! Harmi, että mies pilasi (lopetti) samalla oman elämänsä. "You should have shut your fuckin' mouth!" Jos kuulin oikein.CharlesBronson kirjoitti: Pe Helmi 05, 2021 8:34 pm Tässä pidempi tallenne:
https://www.kaotic.com/video/5cfc56de_20210204103156_t
Oho, oisko kuitenkin viskattu pihalle päävikaisena nössönä jo ennen kuin oppi ampumaanpoikani kirjoitti: Su Helmi 07, 2021 2:53 pmTaisin lukea jostakin artikkelista, että ampuja oli entinen merijalkaväen sotilas.
Tiedä sitten, että onko se ampumataito mikään ihmisen nössöyden mittari. Kun nyt näytät sen perusteella noita johtopäätöksiä tekevän. Jos videolla joku nössö näkyy, se on tuo motherfuckeria vaimonsa suojaamana huutava, uhkaileva luuseri, joka muuttuu sekunnin murto-osassa poliisia huutavaksi itkijäksi. Vaimokin kestää tekojensa seuraamukset miehekkäämmin.
Nössöt kotiutetaan jo ennen kuin oppivat ampumaan. Päävikaiset sitten taas ratkovat riidat ampumalla.poikani kirjoitti: Su Helmi 07, 2021 11:45 pmTiedä sitten, että onko se ampumataito mikään ihmisen nössöyden mittari. Kun nyt näytät sen perusteella noita johtopäätöksiä tekevän.
Paikallisen median ja jopa muiden naapureiden Reddit-kirjoitusten perusteella on selvää, että surmansa saaneet Goyt olivat ns. naapureita helvetistä, eli naapurikiusaajia. Kyse ei siis ollut mistään yksittäistapauksesta tai ”lumenluontikiistasta”, vaan kyseisen päivän tapahtumat olivat ns. viimeinen niitti, oljenkorsi joka katkaisi kamelin selän jne. Tosin senhän nyt pystyy päättelemään jo videostakin. Vain parhaan A-luokan perseenreikä käyttäytyy kuin Goyt. He vaikuttavat olleen tyypillinen kiusaajapariskunta, joka röyhkeydellään on saanut kaikki muut pelon valtaan ja kukaan ei ole tullut asettamaan heille rajoja. Yhtenä päivänä he vaan kiusasivat lunta naapurin pysäköintipaikalle kippaamalla sen viimeisen kerran.Jepu kirjoitti: Ma Helmi 08, 2021 5:30 pm No johan eskaloitui lumityöt. Tämä on kyllä tyyppiesimerkki siitä että tyhmästä päästä kärsii koko kroppa. Kukaan ei ansaitse tulla tapetuksi mutta onhan toi nyt törkeyden huippu ensin kipata lumet toisen tontille ja sitten kun siitä tullaan huomauttamaan niin raivokas alistava ja uhkaava verbaaliagressio päälle.
Nyt kun ollaan jenkeissä niin itse ihan kerjäämällä kerjäsivät verta ohimoistaan (ei pelkästään nenistään). Kaiken huipuksi seistä pönöttivät vaan tumput suorina vaikka aseella osoitetaan ja ammutaan kohti. Ei mitään järkeä pariskunnan käyttäytymisessä, itsesuojeluvaistosta ei tietoakaan. Tuolla nyt luulisi olevan automaationa selvä että saattaa saada luodista jos lähtee ketään häiriköimään ja alistamaan, mutta se ei tätä pariskuntaa näyttänyt huolettavan. Kertakaikkisen tyhmiä yksilöitä.


Murha-itsemurhaa ennen itselleni tulisi helposti mieleen sellainenkin vaihtoehto, että muuttaisi pois. Mutta varmaan sitten päävikainen inttipudokki on kykenemätön tuollaiseenkaan ratkaisuun.Hyperion kirjoitti: Ti Helmi 09, 2021 11:01 pmTappaja oli varmaankin ajatellut kiusaajien hiljentämistä monta kertaa aikaisemminkin, mutta kyennyt melkoisin ponnisteluin säilyttämään malttinsa