Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
Avatar
swaghettiyolognese
Sofia Karppi
Viestit: 411
Liittynyt: Pe Kesä 21, 2019 3:47 pm

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja swaghettiyolognese »

Kylänmies kirjoitti: To Helmi 04, 2021 11:36 am Vaikka kaikenlainen henkinen ja fyysinen väkivalta onkin sangen ikävä ja epätoivottava asia, niin ehkäpä tämän kyseisen herran kohdalla voisi kuitenkin olettaa, että jokainen täysivaltainen ihminen yleisen elämänkokemuksen perusteella pystyisi jo etukäteen arvailemaan millaisia kokemuksia saattaisi olla tulossa. Alkaa jo vertautua siihen kuin työntäisi sormet pistorasiaan ja sen jälkeen syytetään rasiaa sähköiskusta.
joo, mutta kun kyse on narsistisesta ihmisestä, jonka uhriksi joudut, on alamäki loiva mutta liukas...
RL11/6 kirjoitti: Ti Tammi 02, 2024 1:41 amKyllä me kaipaamme kovasti Adolf Hitleriä
Rubiskreebeli
Jane Marple
Viestit: 1099
Liittynyt: Ti Marras 25, 2014 4:53 pm

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja Rubiskreebeli »

Ilmeisesti kyseisen ihmisen poikkeava olemus tekee hänestä poikkeuksellisen otollisen kohteen tälle somelynkkaukselle. Kaikki ilmeisesti on tässä vaiheessa pelkkää puhetta ja väitteitä jotka on Mansonin toimesta kiistetty? Silti levy-yhtiö irtisanoutui välittömästi yhteistyöstä ja tuskinpa se jää ainoaksi seuraamukseksi tästä. Mikäli selviää, että syytteet ovat 100% totta niin kaikki on ansaittua, mutta silti niin ei pitäisi tapahtua vielä tässä vaiheessa. Näissä miituu-ininöissä jokaisen pitäisi antaa asian olla siihen asti kunnes se on tutkittu ja selvitetty. Minä lähtökohtaisesti halveksun ensimmäisen kiven heittänyttä naista (jonka nimeä en nyt muista) koska päätti tehdä asiasta julkisen eikä pelkkä rikosilmoitus riittänyt.
Avatar
poikani
Telkkaridekkareiden asiantuntija
Viestit: 9984
Liittynyt: Ti Heinä 05, 2011 8:50 pm
Paikkakunta: ?? ???????

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja poikani »

Rubiskreebeli kirjoitti: To Helmi 04, 2021 4:55 pmKaikki ilmeisesti on tässä vaiheessa pelkkää puhetta ja väitteitä jotka on Mansonin toimesta kiistetty? Silti levy-yhtiö irtisanoutui välittömästi yhteistyöstä ja tuskinpa se jää ainoaksi seuraamukseksi tästä.
Niinpä. Syyllinen, kunnes toisin todistetaan...
????? ?? ??????.
JohanPomppas
Javier Pena
Viestit: 1842
Liittynyt: Su Loka 20, 2019 12:44 am

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja JohanPomppas »

Paha mennä sanomaan... Voi olla, ja voi olla olemattakin... :roll: Nythän tapetilla myös tuo näyttelijä Armie Hammer, vai mikä omituinen nimi sillä nyt olikaan? Täysin nevöhööd -tyyppi minulle aiemmin, mutta nyt hänenkin olemassaoloonsa herännyt tän kannibaali -skandaalin myötä. Yksi näistä tästä näyttelijästä kertonut nuori nainen sanoi oikeastaan aika fiksusti. Jotenkin niin, että suostumuksellinenkin seksi voi olla traumatisoivaa. Hän siis oli suostunut johonkin sado-masoleikkeihin, ilmeisen rajuihin Hammerin mieliksi, vaikkei ne häntä itseään ollut kiinnostaneet. Kuitenkin otti vastuun omalta osaltaan sanoessaan sitä suostumukselliseksi, vaikka se häntä loppujen lopuksi olikin rikkonut. Hänen kehossaan oli tuon suhteen aikana näkynyt valokuvissakin (joku instagram "malli" tai vastaava vissiin) isoja mustelmia ja ruhjeita, joihin "seuraajat" oli kiinnittäneet jo silloin huomiota. Myös Hammerin pitkäaikainen vaimo ja lasten äiti ilmeisesti ei ole joutunut kokemaan kyseisenlaista kohtelua, ja ollut hämmentynyt ja järkyttynyt syytöksistä, koska oma kokemus miehestä erilainen.

Ehkä nää tän tyyliset miehet kohtelee naista sen mukaan, miten "muovailtavissa" ja taivuteltavissa nainen on. Esim. Dita Von Teese vaikuttaa vahvatahtoiselta ja hyvän itsetunnon omaavalta naiselta. Ehkäpä Manson on ajatellut, ettei Dita suostu mihinkään kummalliseen, joten ei ole sellaista pyytänytkään. Kun taas Ewan Rachel Wood saattoi olla niin nuori ja sen verran pehmeämpi luonteeltaan, että Manson tiesi pystyvänsä taivuttelemaan häntä johonkin sellaiseen, mikä tyttöstä ei oikeasti kiinnostanut, mutta suostui miellyttääkseen ja ehkäpä ollakseen "shokki-rokkarin" tasoinen kumppani tai mitä lie typerää paskaa mielessään pyöritellyt. Ehkä ollut pelko tuon "ihanan" miehen menettämisestä jollekin rajumpaan menoon suostuvaiselle, jos ei itse suostu. Varmaan neiti Wood on kuitenkin lähtökohtaisesti tullut suhteeseen fanin asemasta ja palvonut Mansonia, mikä ei välttämättä ole se tervein alkuasetelma suhteelle.

Miituu -liikkeen johdosta tuli pinnalle varmasti paljonkin oikeita raiskauksia ja väärintekoja. Mitä pitemmälle tuo liike eteni, sen enemmän tapaukset on olleet jotain morkkista omista teoista ja huonosta seksistä. On suostuttu seksiin, joka ei itseä ole kiinnostanut, koska on haluttu miellyttää vaikutusvaltaista miestä ja omassa mielessä siintänyt ajatukset jonkinlaisesta hyötymisestä tuossa suhteessa. No sitä hyötymistä (parisuhde, ammatilliset mahdollisuudet) ei olekaan tullut, ja jäljelle on jäänyt paskat fiilikset väkivaltaisesta tai ihan pelkästään huonosta seksistä ja siitä, ettei se suuri tähti ehkä niin kiihottavaksi ja kiinnostavaksi osoittautunutkaan loppujen lopuksi, kuin mitä oli omassa mielikuvituksessaan ajatellut. Ei ollutkaan suurikyrpäinen, kestävä ja taitava rakastaja, vaan tappimuna joka turautti reisille.

No katsellaan, mihin suuntaan tääkin keissi etenee. Itse en mitään mielipidettä muodosta tästä sen kummemmin kuin Hammerin tapauksesta. Voi olla, ja voi olla olemattakin... :wink:
jepulis82
Perry Mason
Viestit: 3899
Liittynyt: Ma Kesä 19, 2017 5:28 am

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja jepulis82 »

Naiset itse hakeutuu juuri tällaisten psykojen seuraan ja sitten onkin kova ullatus kun se ei paijaamalla muutukaan. Sitten voi 10 vuoden päästä itkeä lehtien palstoilla karua elämäänsä.

Mites se menikään? Aim a stronk intepentent wuman.
"Those who want respect, give respect."
pilipali
Harjunpää
Viestit: 326
Liittynyt: Pe Helmi 15, 2019 2:25 am

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja pilipali »

Mitä muuta voi odottaa ihmiseltä Marilyn Manson? Hän ei ole peitellyt demonejaan.
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

Tytsyt tässä vain todistivat lopullisesti olevansa TÄYSIÄ huoria. Aluksi paneskellaan idolia maineen, menestyksen ja mammonan vuoksi, erotaan ja saadaan varmaan rahaa siinäkin, vaikka ei aviota olisikaan. Tuskin ainakaan omia rahoja juuri tälle Mansonille on lahjoitettu? Sitten vuosikausien jälkeen saadaan metoo-voimaantuminen ja vaaditaan lisää rahaa ja halutaan Mansonille pahaa. Onhan hän sentään paha valkoinen mies, oikea patriarkaatti (ONKO MIES MUKA).

Mansonin mansionilla on muuten hässäkkää - kaveri soittanut hyvinvointitarkastuksen...:
https://www.tmz.com/2021/02/03/cops-mar ... ood-abuse/

Dita von Teese sentään puolustaa vanhenevaa "mies"-rahjaa:
https://www.mirror.co.uk/3am/celebrity- ... x-23440079
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
URSA
James Bond (Roger Moore)
Viestit: 15338
Liittynyt: Pe Loka 25, 2013 6:57 pm

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja URSA »

Rubiskreebeli kirjoitti: To Helmi 04, 2021 4:55 pm Minä lähtökohtaisesti halveksun ensimmäisen kiven heittänyttä naista (jonka nimeä en nyt muista) koska päätti tehdä asiasta julkisen eikä pelkkä rikosilmoitus riittänyt.
En ole nähnyt missään kerrotun rikosilmoituksesta? Sehän tuossa on älytöntä, jos ei ole rikosilmoitusta eikä asiaa tutkita, mutta uran voi pilata pelkillä syytöksillä.
N0RPP4
Alokas
Viestit: 5
Liittynyt: Pe Marras 29, 2019 11:40 pm

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja N0RPP4 »

Tervejärkiset ihmiset aika usein todennäköisesti ymmärtävät vältellä keski-ikäistä miestä joka ajelee kulmakarvansa kokonaan pois.
Jos ei sitä varoitusmerkkiä jostain syystä ymmärrä kyseenalaistaa, niin onhan se vähän jo sitten omaakin syytä.
Turha sitten on jälkeenpäin huudella puskista, että oli kyllä aika sikki kaveri...
pilipali
Harjunpää
Viestit: 326
Liittynyt: Pe Helmi 15, 2019 2:25 am

Re: Viisi naista syyttää Marilyn Mansonia kidutuksen kaltaisesta väkivallasta

Viesti Kirjoittaja pilipali »

Niin siis se manageri mikä lie myönsi että oli nähnyt Mansonin kohtelevan huonosti kaikkia naisystäviään mutta ei hänkään sanonut että se näytti olevan yllätys naisille. Jotkut suhteet ovat tuollaisia kummankin toiveesta. Veikkaan että tässä kohtaa miekkosen mielipuuhat ovat olleet niin laajan piirin tiedossa ettei tästä paljon tämän jälkeen tiedoteta. Mulla oli joskus kaveri joka ihaili kovasti sekä Dita van Teesea ja Mansonia. Pukeutui samalla tavalla kuin Dita ja hankki aina poikaystävän joka pahoinpiteli. Seksin aikana kuuntelivat Mansonia. Tämä kaveri tykkäsi hakkaamisesta siis. Oltiin jonkun aikaa kämppiksiä. Hänhän vois nyt pistää entiset poikaystävänsä munista hirteen ja julkistaa asian vaikka Seiskassa kuinka huonosti häntä kohdeltiin :lol: Senkin miehenalun joka ei hakkaamisesta innostunut mutta kunnon kännissä kiusattuna hakkas sitten kumminkin. Toki pahoitteli asiaa jälkeenpäin ja poistui suhteesta omin voimin kaverin suruksi.
Vastaa Viestiin