Jos on elänyt jo 117 vuotiaaksi, täytyy olla varsin poikkeuksellisesta yksilöstä kyse jolla on poikkeuksellinen elimistön puolustusjärjestelmä joka vieläkin selkeästi toimii varsin hyvin.sikakoira kirjoitti: To Helmi 11, 2021 8:52 pm https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007797075.html
Koronankin nujertanut Euroopan vanhin ihminen täytti 117 vuotta – tässä on hänen viestinsä nuoremmille
Olkaa rohkeita ja osoittakaa myötätuntoa
Tajutkaa jo urpot ettei kyse ole muusta kuin flunssasta![]()
Ei se sikäli pitäisi olla hirvittävän ihmeellistä että tällainen täysin poikkeuksellinen yksilö ei sairastu kuoleman vakavasti covidiin vaikka erittäin vanha onkin, varsinkin jos peruskunto on vielä ok.
Unohdit myös kertoa että 10 saman "flunssatartunnan" saanutta samasta hoitokodista kylläkin kuoli, mutta nämä eivät tietenkään sinun mukaasi kuolleet koronaan vaan olivat väärin diagnosoituja.

