Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Parapsykologia, PSI, rajatieto, kummitukset, salaliitot.
Alex Smith

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa

Viesti Kirjoittaja Alex Smith »

Vihervassareiden hätä on käsinkosketeltava. Ei-matujen rikoksia pitää etsiä pitkin maailmaa ja sietäkin löytyy huonosti :D

Kaikki seksuaalirikokset tänä vuonna loisten tekosia.

Joko vedetty persukortti tai KIN-kortti? Eli siirrelty maalitolppia epätoivoisten sillien toimesta? Arabi haisee taas.
URSA
James Bond (Roger Moore)
Viestit: 15336
Liittynyt: Pe Loka 25, 2013 6:57 pm

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa

Viesti Kirjoittaja URSA »

Tuohan jäi pelkäksi yritykseksi joten miksi uhri ei olisi nähnyt sieppaajia vastaan tapellessaan? Muistelen lisäksi juuri tuolla seudulla liikkuvan paljon nuoria arabimiehiä autoilemassa, joten jos näkymässä on ollut paljon jotain tuttua, se on jäänyt paremmin mieleen.
Alex Smith

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa

Viesti Kirjoittaja Alex Smith »

Etsitään arabeja, mutta lehdet eivät kerro tuntomerkkejä.
Vihervasemmiston logiikkaa?

Ohisalo kieltäyt?
Blackened
Sofia Karppi
Viestit: 448
Liittynyt: Su Tammi 19, 2020 3:48 pm

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja Blackened »

Vielä 10 vuotta sitten raiskauksia ja ihmiskaappauksia ei ollut.
Kuolemannaakka
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 12288
Liittynyt: Ma Touko 31, 2010 10:43 pm

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja Kuolemannaakka »

mrjulma kirjoitti: Ma Touko 31, 2021 12:39 pm
Pmäki37 kirjoitti: Ma Touko 31, 2021 12:36 pm
mrjulma kirjoitti: Ma Touko 31, 2021 12:31 pm Alkuperäinen FB-postaus johon ainakin MTV:n jutussa myös viitataan.

Hiukan on kyllä aukkoja tarinassa, takaapäin hyökätty mutta silti saatu erittäin tarkat ja yksityiskohtaiset tuntomerkit niin kaappaajista kuin autosta
Eikai tuossa nyt aukkoa tuon takia ainakaan ole, jos hyökkäys on tapahtunut takaa päin mutta sitten retuutettu sinne autolle päin? Eli varmaan siinä retuutuksen yhteydessä ottanut näitä tuntomerkkejä ylös.
Siinä vaiheessa kun 18v tyttöä revitään jotain autoa kohden tai mihin tahansa niin ei todellakaan ensimmäisenä ala ottamaan tuntomerkkejä ylös. Aivan maksimissaan siinä vaiheessa kun juoksee karkuun kurkkaa taakse ja saa ehkä jotain pieniä detaileja mieleen mutta ei tuommoisessa tilanteessa mitenkään saa tekijän vaatetusta + sen autossa istuvan kaverin vaatetusta + autossa olevien tarrojen yksityiskohtia jne talteen, ja silti noin tarkat kuvaukset, mutta ei tiedä oliko 2 vai 3?
Kaapparit olivat lähestyneet takaapäin, auto oli ollut takakontti uhriin päin, ja silti tämä näki kuskin vaatetuksen. Auto oletettavasti pysähdyksissä kadun varrella ja uhri pyörätiellä/jalankulkutiellä. Kuski siis tien puolella, uhri jalankulkutien puolella.

Noh. Tai jotain.

Ehkä joskus selviää, mutta ei välttämättä.
Lataa ilmainen 340-sivuinen nettikirja Ulvilan surmasta alla olevasta linkistä! Paras ja alkuperäinen! Salasana on "ulvila".
www.shorturl.at/agoNS


”En mää oo vääryyttä vastaan, mutten oikeuttakaan pualla” – Lavialainen sananparsi
Avatar
poikani
Telkkaridekkareiden asiantuntija
Viestit: 9984
Liittynyt: Ti Heinä 05, 2011 8:50 pm
Paikkakunta: ?? ???????

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja poikani »

Kuolemannaakka kirjoitti: Ma Touko 31, 2021 1:37 pmKaapparit olivat lähestyneet takaapäin, auto oli ollut takakontti uhriin päin, ja silti tämä näki kuskin vaatetuksen.
Missä lukee, että uhri näki kuskin vaatetuksen?
????? ?? ??????.
poirot2021
Jack Taylor
Viestit: 16
Liittynyt: Ma Touko 10, 2021 3:38 pm

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja poirot2021 »

Avaudun nyt tässä kun en muutakaan voi. Kirjoitin kauan kauan sitten Facebookiin, että neekerit on yllättävän viksuja. Sain siitä hyvästä panaania 30 pv. Sitä saa mitä tilaa. Kun jotain myönteistä neekereistä kirjoittaa. Saatana! :evil:
jasso
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1483
Liittynyt: Ke Huhti 29, 2020 7:29 am

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja jasso »

Ihan kuin tuosta iltalehden jutusta olisi jäänyt jotain oleellisia tuntomerkkejä kertomatta, mutta eihän journalistiikka opiskelija Edith Kauralta (kiva nimi muuten) voikaan täydellisyyttä vaatia, joka kirjoittaa, että "Miehiä oli oletettavasti 3".
Taidettiin opettaa jo ala-asteella, että numerot nollasta kymmeneen kirjoitetaan kirjaimin.
TheFirstFate1
Neuvoja-Jack
Viestit: 590
Liittynyt: Ti Maalis 16, 2021 10:25 pm
Paikkakunta: Vantaa

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja TheFirstFate1 »

Blackened kirjoitti: Ma Touko 31, 2021 1:35 pm Vielä 10 vuotta sitten raiskauksia ja ihmiskaappauksia ei ollut.
Nopealla googlauksella kuka tahansa voi osoittaa väitteen vääräksi ;)
Mikäs pahan tappais...?
Avatar
Villeri
Michael Knight
Viestit: 4189
Liittynyt: Ke Joulu 26, 2018 7:40 am

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja Villeri »

Joko patriarkaaliseet kulttuuripiirit tai naiset liikkuvat vapaasti, mutta eivät molemmat.
Avatar
OJ's Glove
Sofia Karppi
Viestit: 436
Liittynyt: La Tammi 04, 2020 11:01 am

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja OJ's Glove »

Suht todellisuudesta vieraantunutta kamaa facessa Iltalehtien kommenteissa. Yksi postailee joka paikkaan jotain mustavalkokuvia Tauno Palosta, ikään kuin hän menisi arabista ja kyseessä täytyy olla suomalaiset. Toiset suoraan vihjailee uhria valehtelijaksi, kun ei tapaus sovi omaan maailmankuvaan. Mitä helvettiä? 😄
The Owl
Avatar
Villeri
Michael Knight
Viestit: 4189
Liittynyt: Ke Joulu 26, 2018 7:40 am

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja Villeri »

OJ's Glove kirjoitti: Ma Touko 31, 2021 2:45 pm Suht todellisuudesta vieraantunutta kamaa facessa Iltalehtien kommenteissa. Yksi postailee joka paikkaan jotain mustavalkokuvia Tauno Palosta, ikään kuin hän menisi arabista ja kyseessä täytyy olla suomalaiset. Toiset suoraan vihjailee uhria valehtelijaksi, kun ei tapaus sovi omaan maailmankuvaan. Mitä helvettiä? 😄
Pane ihmeessä kuvakaappauksia kehiin!
Samira
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1414
Liittynyt: Pe Marras 22, 2019 12:33 pm

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja Samira »

Tätä on haettu ja haluttu vuosikymmeniä ja nyt sitä saadaan. Opetelkoot uimaan. ”Meille saa tulla”.
Sikis:
Faktahan on kuten NATO:kin tunnustaa ettei jonkin Ukrainan haltuunottoon mene puoltatuntia kauempaa. Näin ei kuitenkaan ole näillä näkymin tapahtumassa vaikkakin länsipropagandakoneisto nyt yrittää muuta surkuhupaisasti esittää.
TheFirstFate1
Neuvoja-Jack
Viestit: 590
Liittynyt: Ti Maalis 16, 2021 10:25 pm
Paikkakunta: Vantaa

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja TheFirstFate1 »

Poliisi tutkii tapahtumien kulkua ja tiedottaa sitten lisää...
Minä ainakin jään odottelemaan virallista tietoa, ennenkuin spekuloin täällä kuka teki ja mitä ja kenelle.
Voi myös olla, että juttu on keksitty, jos poliisi ei löydä todisteita...
Mikäs pahan tappais...?
Doctor Lecter
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 18206
Liittynyt: Pe Kesä 22, 2007 9:32 am

Re: Nainen yritettiin kaapata Vuosaaressa 30.5.2021

Viesti Kirjoittaja Doctor Lecter »

Veikkaan tapausta keksityksi ja/tai liioitelluksi. Miksikö näin? Sisäministeriön kansliapäällikkö Päivi Nerg sanoi vajaat 5 vuotta sitten, että "me tiedetään jokainen tänne tullut niiku sellaisen rekisterin kautta". Ja jos siinä porukassa (tarkoittaa syksyn 2015 matuvyöryä) olisi yksikin nuoria naisia kaappaava tai sellaiseksi aikova, niin eiköhän hänen tiensä olisi kansainvälisistä sopimuksista huolimatta tyssänyt tuon rekisterin tietoihin ja tiukkailmeiseen rajavartijaan.
- Epäilen myös siksi, että tälläiset tapaukset ovat useimmiten (so. lähes aina) osoittautuneet keksityiksi ja/tai vahvasti värittyneiksi, mm. se puron rannalle ja osittain puroon "sidottuna" joutunut tyttö, tai muutama tekaistun raiskausilmoituksen tehnyt naisimmeinen.
Aina kun kuulen sanan suvaitsevaisuus, poistan varmistimen!
Vastaa Viestiin