Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Avatar
Modesty_Blaise
Hetty Wainthropp
Viestit: 499
Liittynyt: Ke Joulu 02, 2015 8:05 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Modesty_Blaise »

Pfizer kertoo lapsille, että heistä tulee supersankareita, kun he ovat saaneet koronarokotteen:

https://truth11.com/2021/11/03/pfizer-t ... perpowers/

Pfizer Tells Kids Vax Will Make Them ‘Superheroes,’ Give Them ‘Superpowers’
Pfizer Tells Kids Vax Will Make Them ‘Superheroes,’ Give Them ‘Superpowers’
BlackListedNews.com RSS feed

pfizer-says-their-shot-will-give-kids-superpowers-and-make-them-superheroes.jpg

Pfizer is telling young children that their experimental mRNA covid injection will make them “superheroes” and give them “superpowers.”

The Big Pharma giant released this disgraceful propaganda ad for their “superhero shot” on Monday:

[embedded content]

Did Maddie De Gray get superpowers after being enrolled as a guinea pig for Pfizer’s experimental injection?

She’s just one of many “superhero” children the supervillains at Pfizer used to test their experimental mRNA injection and then hung out to dry after suffering from horrible side effects.

Follow InformationLiberation on Twitter, Facebook, Gab, Minds, Parler and Telegram.

Original Article: https://www.blacklistednews.com/article ... -them.html
Hevosen pää minun, pirun pää hevosella, minun pää pirun.
Paikalla
OnyxPhoenix
Angus MacGyver
Viestit: 6738
Liittynyt: Pe Syys 25, 2020 12:16 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja OnyxPhoenix »

Modesty_Blaise kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 4:17 pm Koronarokotetut eivät saa enää lapsiakaan.

https://mvlehti.net/2021/11/05/keskenme ... ettamista/

Keskenmenoja yli 90% – Tutkijat vaativat raskaana olevien ja imettävien naisten mRNA-koronarokotusten lopettamista
Julkaistu 05.11.2021 13:11, 2155 lukukertaa

Tutkijat sanovat, että valtioiden tulisi keskeyttää välittömästi COVID-19-rokotteiden antaminen raskaana oleville ja imettäville naisille analysoituaan huolellisesti Yhdysvaltojen terveyshallinnon (CDC) tutkimuksen.
Juu ei. Samaa humbuukia väitettiin jo 5 kuukautta sitten. Väite perustuu täysin virheelliseen matematiikkaan.

Jokainen täysjärkinen tajuaa että jos keskenmenoja koronarokotteesta tulisi luokkaa 80-90%, sitä ei luettaisi jonkun yksittäisen hemmon (vääristä) matemaattisista tulkinnoista jota levittää vain hörhöjulkaisut.
NEJM_study.PNG
NEJM_study.PNG (73.24 KiB) Katsottu 1021 kertaa
https://twitter.com/VikiLovesFACS/statu ... 8099369984

Tästä viestistä alkavasta Twitter ketjussa käydään läpi kyseisenlainen virheellinen tulkinta.
Avatar
Modesty_Blaise
Hetty Wainthropp
Viestit: 499
Liittynyt: Ke Joulu 02, 2015 8:05 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Modesty_Blaise »

Lakimies ajaa syytettä kansanmurhasta USA:n hallitukselle:

https://truth11.com/2021/11/05/attorney ... overnment/

Attorney Thomas Renz suggests genocidal charges against the government.
Awake Canada / David Cheyne – Admin

Attorney Thomas Renz suggests genocidal charges against the government.
This is in the United States, but very much applies here as well. We also have the same hospital protocols here and it is responsible for many needless deaths particularly in the suppression of treatments like Ivermectin and Hydroxychlouriquine.

To help the fight in Canada register:
https://awakecanada.org/register/

To see the legal challenge that is happening worldwide:
https://awakecanada.org/lawyer-videos/

To see hundreds of hours of doctors speaking out:
https://awakecanada.org/category/videos ... aking-out/

Important legal documents to your rights as Canadian citizen:
https://awakecanada.org/documentation/

The most important documentary on what is happening in the world right now:
https://awakecanada.org/the-complete-do ... his-world/

I am an extremely concerned citizen about the direction our politicians wish to take us, UNLAWFULLY, against our wishes. The evidence, lying and censoring the truth about covid 19 is at an all time high. I am not a doctor, or scientist. Nor do I need to be. There is massive censorship of these professionals funded by big pharma to silence them from exposing the truth. On this site, I have documented their videos, along with lawyers all over the world. There are multiple law suits in Canada against the Federal and Provincial governments for their actions regarding Covid 19. The cases and lawyers are well documented on this site, and you can find them under the Awake Resources tab. The research is accumulated through thousands of our members, some of which are police, doctors, chiropractors, immunologists, and harvard educated people. We are not anti-vaxxers, nor conspiracy theorists. We are citizens that are determined to expose the truth. The mainstream media on this planet is owned by 6 large companies. The rest are subsidiaries, and all of them are being given directives to suppress anything against the narrative of lockdowns, and vaccines. There is a political agenda in play here, and our governments have turned against their people. They are using software, and mail in ballots to keep their political figures in office to complete this agenda. We are all being played on a massive level, and by investigating the material on this site and thousands of other sites that popped up trying to share the truth with you, our goal is simply this. To save our Country from totalitarianism and to save our citizens from medical tyranny from corrupt organizations such as the WHO, and the CDC. These companies are now just vaccine companies owned by the medical cartel we are all falling victim too. This is a wake up call to humanity, our police, military, and citizens to take back our country and expose the criminals, and to hold them accountable in trials for war crimes against humanity. WE WILL WIN PEOPLE! STAY STRONG. STAY FOCUSED. NEVER STOP SPREADING THE TRUTH. THE TRUTH WILL PREVAIL!!

Related Posts
Original Article: https://awakecanada.org/attorney-thomas ... overnment/
Hevosen pää minun, pirun pää hevosella, minun pää pirun.
Kelaamaton
Frank Drebin
Viestit: 397
Liittynyt: Pe Huhti 12, 2019 12:15 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Kelaamaton »

Late6 kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 11:27 am
Kelaamaton kirjoitti: To Marras 04, 2021 11:23 pm

Oho, aika hurjia tilastoja sulla :D Mitä ihmettä nyt taas? Alle kolmekymppisiä rokotettuja sairaala täynnä? vai niin, no tämähän kuulostaa huolestuttavalta. 5 kertaa enemmän alle 30v kuin yli 70v? :D Nyt on kyllä sangen erikoiset psykoosit päällä. Ja sinä väität meitä trolleiksi, hih.

LATE6: "Tämän selkeemmin tätä faktaa ei enää voi esittää.. käytännössä vain rokottamattomat ovat sairaalahoidossa enää" <--- Juurihan uutisoitiin rokotettujen osuuden kasvua sairaalahoidossa :D
Teillä on muuten aikamoinen porukka kasassa, silti ette pysty argumentoimaan mitenkään :/
juu tämän ymmärtämiseen riittää sekin että vaikka olisi suorittanut peruskoulun matikan mukautettuna, kai se sullakin on suoritettu edes niillä minimivaatimuksilla

kyse on enää pelkästään rokottamattomien pandemiasta ja hyvä niin, jokainen saa sitä mitä tilaa, toiset pitää hauskaa koronapasseillaan ja toiset taas sairastavat taudin uudelleen ja uudelleen elleivät siinä välissä ehdi kuolemaan
Sinä sanoit että rokotettuja alle 30v on sairaalahoidossa enemmän kuin 70v ja nyt väität että en osaa matikkaa? Olet kyllä totaalisen sekaisin :d
Muutama päivän pointti :
Rokotettujen osuus sairaalahoidossa kasvaa
THL:n toimintaa rahoitetaan lääkekauppiaan toimesta.
CDC ja Pfizer tekevät yhteistyötä.
EU tiesi kaiken tapahtuvan jo 2018 (Ennen pandemian alkua.) Lisätään tähän myös Event 201.

Miten tartuntojen määrä kasvaa kun niitten pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti?!?! VASTATKAA NYT JOKU ROKOTERAKASTAJA TÄHÄN

Olette kyllä hyvin säälittäviä argumentoijia. Vaihdatte aihetta, menette henkilökohtaisuuksiin, ettekä vastaa mihinkään.
Viimeksi muokannut Kelaamaton, Pe Marras 05, 2021 5:04 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Valitettavasti COVID-19 Pandemia on todiste siitä, että ihmiskunta on ajautumassa kohti tuhoa äärettömällä tyhmyydellään. Sairas maailma.
suodcdf
Nikke Knatterton
Viestit: 167
Liittynyt: To Joulu 12, 2019 6:19 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja suodcdf »

Late6 kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 11:27 am

kyse on enää pelkästään rokottamattomien pandemiasta ja hyvä niin, jokainen saa sitä mitä tilaa, toiset pitää hauskaa koronapasseillaan ja toiset taas sairastavat taudin uudelleen ja uudelleen elleivät siinä välissä ehdi kuolemaan
Kovin monet näyttää silti huvikseen tähän sirkukseen osallistuvan, ainakin noita maskeja käytetään melko paljon ollaakseen vain rokottamattomien pandemia. Tai ehkä niitä rokottamattomia on vaan niin paljon. Ja vai toiset ne vaan pitää hauskaa passeillaan, no onhan niillä se etu että voivat olla ylipuolen yön ryyppäämässä, mutta se nyt on roskasakin puuhaa.
Sahkotuoli kirjoitti: La Loka 09, 2021 11:16 pm Meillä on mahtava ja suosittu hallitus ja se on tehnyt niin täydellistä koronapolitiikkaa
segregation forever
Martin Riggs
Viestit: 634
Liittynyt: La Heinä 24, 2021 11:31 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja segregation forever »

Kelaamaton kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 4:56 pm
EU tiesi kaiken tapahtuvan jo 2018 (Ennen pandemian alkua.) Lisätään tähän myös Event 201.[/b]


Totta kai tiesi, koska EU on Trumpin ja Putinin käskyläinen. Trump uhkasi Kiinaa sodalla, jos se ei päästä virusta leviämään Kiinasta. Trump ja Putin omistavat lääketehtaat.
Avatar
Modesty_Blaise
Hetty Wainthropp
Viestit: 499
Liittynyt: Ke Joulu 02, 2015 8:05 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Modesty_Blaise »

Kuolleiden tilastoja peitellään maailmanlaajuisesti. Mistä tulee äkillinen tarve peitellä kuolleiden tilastoja maailmanlaajuisesti? Varmasti vielä vääristelevät tilastoja. Tällä hetkellä tilastoihin ei voi luottaa.

https://www.youtube.com/watch?v=hdmb5NFiEW0

Saksa ja Englanti eivät enää julkaise kriittisiä tilastoja sairastuneista ja kuolleista. Miksi? Tätä ei ole tapahtunut koskaan ennen. Miksi juuri nyt?
Hevosen pää minun, pirun pää hevosella, minun pää pirun.
Paikalla
OnyxPhoenix
Angus MacGyver
Viestit: 6738
Liittynyt: Pe Syys 25, 2020 12:16 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja OnyxPhoenix »

Modesty_Blaise kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 4:22 pm Koronarokotetuilla jyrkästi kohonnut riski sairastua syöpään:

https://mvlehti.net/2021/11/04/kauhutut ... antymisen/

Kauhututkimus Ruotsista: mRNA-rokotteet estää DNA-korjauksen, vahvistaa syövät, aiheuttaa immuunikadon ja kiihdyttää ikääntymisen
Julkaistu 04.11.2021 17:24, 18350 lukukertaa

Tukholman ja Uumajan yliopistoista peräisin olevan tutkimuksen kauhistuttava päätelmä on, että ihmiset, jotka ovat ottaneet mRNA-rokotteita (Pfizer/Moderna) kokevat 90% tukahdutettua DNA:n korjausta, joka mm. lisää vaarallista altistumista aiemmin lieviä haittoja aiheuttaneisiin terveysongelmiin.
Ja jälleen aivan täysin vääristeltyä paskaa. Kyseinen tutkimus koskee nimenomaan Sars-Cov-2 virusta joka siis tunkeutuu solun tumaan, ja nimenomaisesti EI mRNA-rokotteita, jotka eivät kulkeudu tumaan.

Onpa yllättävää että ryssä ja salaliitto -trollit vääntävät tutkimuksia tällä tavalla täysin valheellisesti oman agendansa mukaiseksi.
Jo tuo Mitä Vittua -lehden otsikko on aivan täysin valetta koska tutkimus koski virusta joka kulkeutuu tumaan ja estää siellä DNA korjausta.
Mechanistically, we found that the spike protein localizes in the nucleus and inhibits DNA damage repair by impeding key DNA repair protein BRCA1 and 53BP1 recruitment to the damage site.
https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm
Kelaamaton
Frank Drebin
Viestit: 397
Liittynyt: Pe Huhti 12, 2019 12:15 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Kelaamaton »

Miten tartuntojen määrä kasvaa kun niitten pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti?!?! VASTATKAA NYT JOKU ROKOTERAKASTAJA TÄHÄN.

Miten joku voi rakastua piikkiproteiiniin niin paljon, että tuputtaa sitä jokaiselle? Vai onko kyse rahasta. Ilmeisesti THL:n trollit pyörii täällä niin paljon, että on mahdotonta saada keskustelua aikaiseksi. Paljonko teille maksetaan? Onko se tuo ranskalainen yhtiö joka maksaa teidän tilille?
Viimeksi muokannut Kelaamaton, Pe Marras 05, 2021 5:50 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Valitettavasti COVID-19 Pandemia on todiste siitä, että ihmiskunta on ajautumassa kohti tuhoa äärettömällä tyhmyydellään. Sairas maailma.
segregation forever
Martin Riggs
Viestit: 634
Liittynyt: La Heinä 24, 2021 11:31 pm

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja segregation forever »

Kelaamaton kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:35 pm Miten tartuntojen määrä kasvaa kun niitten pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti?!?! VASTATKAA NYT JOKU ROKOTERAKASTAJA TÄHÄN.

Miten joku voi rakastua piikkiproteiiniin niin paljon, että tuputtaa sitä jokaiselle? Vai onko kyse rahasta.
KYSE ON TRUMPIN JA PUTININ PIRULLISESTA MAAILMANLAAJUISESTA SALAJUONESTA.ENSIN IHMISILTÄ VIEDÄÄN RAHAT JA SITTEN HE KUOLEVAT MYRKKYPIIKKIIN.

HERÄTKÄÄ!!!!!!!!!!!!!!!
Paikalla
OnyxPhoenix
Angus MacGyver
Viestit: 6738
Liittynyt: Pe Syys 25, 2020 12:16 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja OnyxPhoenix »

Kelaamaton kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:35 pm Miten tartuntojen määrä kasvaa kun niitten pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti?!?! VASTATKAA NYT JOKU ROKOTERAKASTAJA TÄHÄN.

Miten joku voi rakastua piikkiproteiiniin niin paljon, että tuputtaa sitä jokaiselle? Vai onko kyse rahasta.
Millä perusteella tartuntojen määrä pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti kun tiedetään että rajoituksia on poistettu esim. Euroopassa ja jotain luokkaa parisataa miljoonaa Eurooppalaista rokottamatta. Onhan se sanottu moneen kertaan että on varsin mahdollista että virus käy läpi koko populaation.
Siihen vielä lisäksi se, että rokote ei anna merkittävää immuniteettia delta-variantteja vastaan vaikka taudin kuva onkin rokotetuilla lievempi ja aiheuttaa vähemmän sairaalahoidon tarvetta.
Kelaamaton
Frank Drebin
Viestit: 397
Liittynyt: Pe Huhti 12, 2019 12:15 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Kelaamaton »

OnyxPhoenix kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:50 pm
Kelaamaton kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:35 pm Miten tartuntojen määrä kasvaa kun niitten pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti?!?! VASTATKAA NYT JOKU ROKOTERAKASTAJA TÄHÄN.

Miten joku voi rakastua piikkiproteiiniin niin paljon, että tuputtaa sitä jokaiselle? Vai onko kyse rahasta.
Millä perusteella tartuntojen määrä pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti kun tiedetään että rajoituksia on poistettu esim. Euroopassa ja jotain luokkaa parisataa miljoonaa Eurooppalaista rokottamatta. Onhan se sanottu moneen kertaan että on varsin mahdollista että virus käy läpi koko populaation.
Siihen vielä lisäksi se, että rokote ei anna merkittävää immuniteettia delta-variantteja vastaan vaikka taudin kuva onkin rokotetuilla lievempi ja aiheuttaa vähemmän sairaalahoidon tarvetta.
Eli rokotteesta on vain haittaa koska rokotetut levittää tautia, ei rokottamattomat. Määrän pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti. Jos et ymmärrä että 6/6milj -> 1/6milj. Pitäisi tartuntojen määrä vähintään 20. kertaisesti tippua. Tähän ei liity mitkään rajoitukset. Minä olen ihan yhtä lailla liikkunut rajoitusten aikana kuin nyttenkin ja näin myös suurin osa suomalaisista, tekee ihan perus juttuja.
Valitettavasti COVID-19 Pandemia on todiste siitä, että ihmiskunta on ajautumassa kohti tuhoa äärettömällä tyhmyydellään. Sairas maailma.
Paikalla
OnyxPhoenix
Angus MacGyver
Viestit: 6738
Liittynyt: Pe Syys 25, 2020 12:16 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja OnyxPhoenix »

Kelaamaton kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:51 pm
OnyxPhoenix kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:50 pm
Kelaamaton kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:35 pm Miten tartuntojen määrä kasvaa kun niitten pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti?!?! VASTATKAA NYT JOKU ROKOTERAKASTAJA TÄHÄN.

Miten joku voi rakastua piikkiproteiiniin niin paljon, että tuputtaa sitä jokaiselle? Vai onko kyse rahasta.
Millä perusteella tartuntojen määrä pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti kun tiedetään että rajoituksia on poistettu esim. Euroopassa ja jotain luokkaa parisataa miljoonaa Eurooppalaista rokottamatta. Onhan se sanottu moneen kertaan että on varsin mahdollista että virus käy läpi koko populaation.
Siihen vielä lisäksi se, että rokote ei anna merkittävää immuniteettia delta-variantteja vastaan vaikka taudin kuva onkin rokotetuilla lievempi ja aiheuttaa vähemmän sairaalahoidon tarvetta.
Eli rokotteesta on vain haittaa koska rokotetut levittää tautia, ei rokottamattomat. Määrän pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti. Jos et ymmärrä että 6/6milj -> 1/6milj. Pitäisi tartuntojen määrä vähintään 20. kertaisesti tippua.
Ei voi mitään jos et ymmärrä luettua.
Kelaamaton
Frank Drebin
Viestit: 397
Liittynyt: Pe Huhti 12, 2019 12:15 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Kelaamaton »

segregation forever kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:49 pm
Kelaamaton kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:35 pm Miten tartuntojen määrä kasvaa kun niitten pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti?!?! VASTATKAA NYT JOKU ROKOTERAKASTAJA TÄHÄN.

Miten joku voi rakastua piikkiproteiiniin niin paljon, että tuputtaa sitä jokaiselle? Vai onko kyse rahasta.
KYSE ON TRUMPIN JA PUTININ PIRULLISESTA MAAILMANLAAJUISESTA SALAJUONESTA.ENSIN IHMISILTÄ VIEDÄÄN RAHAT JA SITTEN HE KUOLEVAT MYRKKYPIIKKIIN.

HERÄTKÄÄ!!!!!!!!!!!!!!!
THL:n maksettu trolli. :/ Tuleeko suoraan ranskalaiselta nappikauppayhtiöltä tilille korvaus?
Valitettavasti COVID-19 Pandemia on todiste siitä, että ihmiskunta on ajautumassa kohti tuhoa äärettömällä tyhmyydellään. Sairas maailma.
Kelaamaton
Frank Drebin
Viestit: 397
Liittynyt: Pe Huhti 12, 2019 12:15 am

Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia

Viesti Kirjoittaja Kelaamaton »

OnyxPhoenix kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:53 pm
Kelaamaton kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:51 pm
OnyxPhoenix kirjoitti: Pe Marras 05, 2021 5:50 pm
Millä perusteella tartuntojen määrä pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti kun tiedetään että rajoituksia on poistettu esim. Euroopassa ja jotain luokkaa parisataa miljoonaa Eurooppalaista rokottamatta. Onhan se sanottu moneen kertaan että on varsin mahdollista että virus käy läpi koko populaation.
Siihen vielä lisäksi se, että rokote ei anna merkittävää immuniteettia delta-variantteja vastaan vaikka taudin kuva onkin rokotetuilla lievempi ja aiheuttaa vähemmän sairaalahoidon tarvetta.
Eli rokotteesta on vain haittaa koska rokotetut levittää tautia, ei rokottamattomat. Määrän pitäisi vähentyä eksponentiaalisesti. Jos et ymmärrä että 6/6milj -> 1/6milj. Pitäisi tartuntojen määrä vähintään 20. kertaisesti tippua.
Ei voi mitään jos et ymmärrä luettua.
Ymmärrän. Väität että kun rajoitukset poistuu ja väestöstä 5mil/6mil rokotettu covittu leviää yhä tehokkaamin kuin rajoitusten kanssa 0/6mil rokotettu? :D Takaisin loogisen päättelykyvyn peruskurssille, kiitoshei. Vai oiko tämä ala-asteen matematiikkaa? Huomaa kaltaistenne ÄO. ;)
Valitettavasti COVID-19 Pandemia on todiste siitä, että ihmiskunta on ajautumassa kohti tuhoa äärettömällä tyhmyydellään. Sairas maailma.
Vastaa Viestiin