No enpä ole moisia kyllä huomannut joten löytyisikö niitä linkkejä lähteisiin jossa todetaan Coronan aiheuttavan sydänongelmia (muita kuin rokotekiihkoilijoiden pahastumisia)Samira kirjoitti: La Marras 27, 2021 11:45 amsikakoira kirjoitti: Pe Marras 26, 2021 11:58 pmLähteitä tällaiselle paljastukselle ? Se kyllä tiedetään että Coronaan liitettyihin kuolemantapauksiin usein liittyy sydänongelmat mutta että Corona nämä sitten aiheuttaaMeitsi70 kirjoitti:
Huomioitavaa on myös, että itse korona aiheuttaa huomattavasti useammin sydänongelmia kuin rokote. Nuorilla ne koronaoireet voivat jäädä lieviksi, mutta aiheuttaa kuitenkin rasituksessa sydänoireita.![]()
Tiedossa on jo miten tätä pelaat. Sinulle tuskin maksaa vaivaa mitään todisteita etsiä, toteat niiden vain olevan valhetta tai epäluotettavista lähteistä. Tämän jälkeen tarjoat vastakkaisen näkemyksen aina niin luotettavasta MV-”lehdestä”.
Koronan aiheuttamista sydänoireista asiantuntijat ovat puhuneet lehdissä jo useita kuukausia, en tiedä miten olet voinut niiltä välttyä.
Tämänkaltaisia otsikoita sensijaan on nähty laajalti muissakin lähteissä kuin MV- lehdessä
https://mvlehti.net/2021/10/25/sydanong ... kotteelle/
Sydänongelmat lisääntyvät – Ruotsi määräsi pysyvän käyttökiellon Modernan mRNA-koronarokotteelle
