CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Tänne keskustelut seksuaalirikoksista. Muista että henkirikoksille on oma palstansa.
Avatar
John Kimble
Michael Knight
Viestit: 4121
Liittynyt: La Helmi 03, 2018 4:19 pm

CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja John Kimble »

Olen odotellut josko Suomen valtamedia vihdoin kirjoittaisi tästä jo ainakin viime maanantaina ilmi tulleesta CNN:n pedofiiliskandaalista, mutta ilmeisesti Suomen vastuullinen media ei halua kirjoittaa negatiivisia uutisia omista lähteistään. CNN:ää käyttävät "luottolähteenään" tiheästi ainakin Yle ja Helsingin Sanomat/Sanoma.

Alla osa yhdestä englanninkielisestä uutisesta aiheesta vapaasti suomennettuna.
CNN erotti vanhemman tuottajan, joka on syytettynä alaikäisten houkuttelemisesta seksiin

CNN erotti vanhemman tuottajan John Griffinin maanantaina sen jälkeen, kun hänet pidätettiin viime viikolla järkyttävistä seksirikoksista nuorien tyttöjen kanssa, Fox News Digital kertoo.

FBI pidätti Griffinin, CNN:n aamuohjelman "New Day" vanhemman tuottajan perjantaina, ja Vermontin suuri valamiehistö nosti häntä vastaan syytteen "kolmesta alaikäisen houkuttelusta laittomaan seksuaaliseen toimintaan."

CNN sanoi alun perin, että Griffin hyllytetään työstään tutkinnan ajaksi, mutta sen jälkeen työsuhde lopetettiin.

Griffinin asianajaja kieltäytyi kommentoimasta.

Griffin otettiin säilöön liittovaltion syytteen jälkeen, jossa häntä syytettiin lasten vanhempien pakottamisesta sallimaan alaikäisten tyttäriensä osallistuminen seksuaaliseen toimintaan hänen kotonaan.

Yhdysvaltain syyttäjänvirasto Vermontissa kirjoitti lausunnossaan, että Griffin "yritti saada vanhemmat antamaan hänen kouluttaa tyttärensä olemaan seksuaalisesti alistuvia".

Syyte sisältää erilaisia viestejä, joita Griffin on lähettänyt Kikin, Google Hangoutsin kautta ja tekstiviestein.

Nyt entinen CNN-tuottaja sanoi uskovansa, että "kaikkien" naisten ytimessä on "halullinen huora" ja että "nainen on nainen iästä riippumatta", syytteeseen sisältyvien viestien mukaan.

Syyte osoitti myös, että Griffin kerskui "seksuaalisesti koulutetuista 7-vuotiaista tytöistä" ja neuvoi erästä äitiä, että hänen 14-vuotias tyttärensä "olisi hyvä ehdokas sellaiseen koulutukseen". Hän ehdotti, että koulutus alkaisi videokeskustelussa, jossa hän "suunnitteli opastavansa 14-vuotiasta ja hänen äitiään riisumaan vaatteensa ja koskettamaan toisiaan".

Yksi Jim Griffinin muista asiakkaista oli Chris Cuomo.

John Griffin työskenteli Cuomon, "New Day" -ankkurin kanssa sen perustamisesta vuonna 2013. Griffinin LinkedIn-sivulla, jota ei ole päivitetty sen jälkeen, kun CNN irtisanoi entisen "Cuomo Prime Time" -nimen, hän kirjoittaa työskennelleensä "olkapäästä olkapäähän" pääankkurin Chris
Cuomon kanssa, nähneensä hänet jokaisen esityksen yhteydessä ja tuottaneensa live-uutisia eri puolilla maata ja ympäri maailmaa.

Griffin ja Cuomo olivat aiemmin työskennelleet yhdessä ABC Newsilla.

Cuomon tiedottaja ei vastannut kommenttipyyntöön.
Alkuperäinen lähde englanniksi ja enemmän tuolta: https://www.foxnews.com/media/cnn-fires ... rs-for-sex

Mielenkiintoiseksi tämän tekee se, että myös jutussa mainittu CNN:n ankkuri Chris Cuomo on erotettu liittyen veljensä Andrew Cuomon, demokraattien poliitikko ja (nyt) entinen New Yorkin kuvernööri, seksuaalirikoksiin/niiden pimittämiseen.
Radiopuhelin kirjoitti: Ma Heinä 30, 2012 2:01 pm Ulkomaalaisia ei tuomita heppoisimmilla perusteilla kuin suomalaisia. Korostuminen raiskaustilastoissa johtuu vain siitä että maahanmuuttajat yksinkertaisesti raiskaavat enemmän.
Avatar
poikani
Telkkaridekkareiden asiantuntija
Viestit: 9984
Liittynyt: Ti Heinä 05, 2011 8:50 pm
Paikkakunta: ?? ???????

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja poikani »

New York Postin mukaan tyyppi oli mm. vienyt yhdeksänvuotiaan tytön jollekin hiihtomajalle perversseihin puuhiin muiden aikuisten kanssa.
????? ?? ??????.
Avatar
H.Moilanen
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4991
Liittynyt: Ti Marras 12, 2019 1:30 pm

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja H.Moilanen »

Joo, kyllä tää keissi ansaitsisi palstatilaa Suomen mediassa. Mutta ehkä sit joskus myöhemmin :roll:

Valitettavasti homman juoni kuulostaa siinä mielessä samanlaiselta kuin Epsteinin juttu, että epäilen jutun leviävän vielä. Etenkin nyt kun Griffinin nimi ja naama on ollut otsikoissa, luulisi mahdollisten muiden uhrien alkavan pohtia yhteydenottoa poliisiin. Epsteinin karkeloissa pyöri VIP-tason eliittivieraita, mutta pulleaposkisen CNN-tuottajan kemuissa lienee pyörinyt ihan toisenlaista sakkia. CNN on lähellä demokraatteja, joten pidän mahdollisena, että tämä keissi saattaa levähtää demokraattien ja sitä kautta välillisesti jopa lastensilittelijä Joe Bidenin näpeille. Huom! Tämä on pelkkää spekulaatiota!
Etsivän Keskuspoliisin mukaan Suomeen jääneet emigrantit olivat poliittisesti epäluotettavia. Lisäksi monet olivat juutalaisia, joita Etsivä Keskuspoliisi luonnehti lausunnoissaan ”epämieluisiksi henkilöiksi”.
Aiheesta lisää täällä.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

Eikä tässä vielä kaikki vaan toinenkin CNN:än tuottaja on pedofantasioistaan tutkinnan alla.

https://www.youtube.com/watch?v=XgAoSgKj010
Source Shows Video and Texts of CNN Producer Fantasizing About Sex Acts with Fiancé’s Young Daughter
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
palokirves
Axel Foley
Viestit: 2026
Liittynyt: Pe Elo 02, 2019 11:01 pm

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja palokirves »

Kuva

Aika paljon JammuSedän näköinen.
Even Steven kirjoitti: Ke Maalis 01, 2023 9:54 pm Olen ollut pakkohoidossa viimeiset 10 vuotta.
Avatar
poikani
Telkkaridekkareiden asiantuntija
Viestit: 9984
Liittynyt: Ti Heinä 05, 2011 8:50 pm
Paikkakunta: ?? ???????

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja poikani »

palokirves kirjoitti: Su Joulu 19, 2021 1:56 amAika paljon JammuSedän näköinen.
Totta. Nenä, suu, ilme, hiustenkasvu... Kuin ilmetty Jammu nuorena.

Kuva

Minkä CNN-tuottajan maailma Jammussa menettikään!
????? ?? ??????.
Oppenheimer
Christopher Lorenzo
Viestit: 1535
Liittynyt: To Syys 26, 2013 5:27 pm

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja Oppenheimer »

Ei muistuta yhtään esimerkiksi Jari Sillanpäätä tai muutakaan iskelmälaulelijaa.
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

Hieno työpaikka tämä CNN. Aiemmin jo nuo pedomiehet ja seksuaalirikoksista epäillyn veljensä uhreja stalkanneen "tähtireportteri" Chris Cuomon tapaus (veli NY kuvernööri Cuomo, joka joutui eroamaan muijien ahdistelun takia, ei sen takia, kun aiheutti kymmenientuhansien vanhusten kuoleman sijoittaessaan covid-potilaita vanhainkoteihin, vaikka olisi ollut sairaalalaivaa ja sitä tarkoitusta varten rakennettua stadiosairaalaa..)

Nyt eroaakin sitten itse isopomo ja läskiperse (sekä henkinen, että fyysinen) Jeff Zucker "epäsopivan suhteen takia", enempää ei tiedetä kuin se, että ollut joku toinen CNN pomo ja suhde "epäsopiva", jonka pyrkineet salaamaan. Kaverin aiemman käytöksen perusteella olisin hämmästynyt, jos kumppani olisi ollut nainen.


PS. CNN:n katsojaluvut tippuneet noin 90% vuodessa, joten ehkä vaatisi täydellisen uusimisen tämä sairas ja alati valehteleva ex-uutistalo.

Lisätään vielä tämä, kun sattui silmään. Pedofiileja ja seksuaalirikollisia vilisevä uutistalo on ollut myös äärimmäisen kova tuottamaan vaihtoehtoista totuutta ja tämän on voinut todistaa kaikki, jotka ovat seuranneet heidän tapaansa uutisoida vaikkapa Trumpista, koronasta, blm:stä, Kyle Rittenhousesta, mistä tahansa, jota voinut politisoida.

Yksi heidän toimintaansa paljastaneista oli Project Veritas, joka sai haltuunsa näiden sisäistä viestintää ja miten kieroiluja suunniteltiin. Nyt Project Veritasin pomo O'Keefe muistelee, miten heillä oli kivojakin hetkiä isopomo Zuckerin kanssa. :D

Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Avatar
John Kimble
Michael Knight
Viestit: 4121
Liittynyt: La Helmi 03, 2018 4:19 pm

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja John Kimble »

Täytyy vain ihmetellä miten Helsingin Sanomat/Sanoma, Yle ja muut kumppanit käyttävät tätä pedofiili- ja seksuaalirikollisten uutistaloa yhä vuodesta toiseen "luottolähteenään" ja samaan aikaan hiljenevät näistä varsin suuresti maailmalla uutisoiduista skandaaleista lähes täysin. Joku voisi tästä päätellä mikä Suomen vastuullisen median todellinen "arvopohja" oikeasti on.

Yle oli päätynyt kopioimaan yllämainittua Jeff Zuckeria koskevan Reutersin uutisen Tuoreimmat uutiset -sivulleen:
https://yle.fi/uutiset/3-12043017/64-3-49073
Uutiskanava CNN:n johtaja eroaa, syynä suhde kollegaan

Yhdysvaltalaisen uutiskanava CNN:n johtaja Jeff Zucker jätti keskiviikkona eroanomuksen tehtävästään. Syynä tälle on Zuckerin ja tämän kollegan suhde, josta Zucker ei kertonut asianmukaisesti uutiskanavan johdolle.

Työyhteisölleen jättämässään kirjeessä Zucker sanoo, että suhde paljastui samalla, kun kanava tutki uutisankkuri Chris Cuomon toimia. Cuomo sai potkut avustettuaan seksuaalisestä häirinnästä syytettyä veljeään, New Yorkin ex-kuvernööri Andrew Cuomoa.

– Minun olisi pitänyt kertoa suhteesta silloin kun se alkoi, mutta en kertonut, Zucker kirjoittaa.

Hän ei mainitse kirjeessä suhteen toisen osapuolen henkilöllisyyttä. CNN kertoo kyseessä olevan uutiskanavan markkinointijohtaja Allison Gollust, joka jatkaa työssään myös tästä eteenpäin.

Zucker jätti eropyyntönsä myös CNN:n omistaman WarnerMedian uutis- ja urheiluosaston puheenjohtajan roolista.
Yritetäänkö tässä kuitenkin saada huomio muualle pedofiili- ja seksuaalirikossyytteistä eli varsinaisesta skandaalista ja epäillyistä rikoksista johtuneesta kohusta tällaisella "työpaikkasuhde" uutisoinnilla? Huomatkaa miten Yle, Sanoma tai mikään muukaan Suomen media ei tarttunut joulukuussa noihin pedofiili- ja seksuaalirikoksista uutisointiin ollenkaan.
Radiopuhelin kirjoitti: Ma Heinä 30, 2012 2:01 pm Ulkomaalaisia ei tuomita heppoisimmilla perusteilla kuin suomalaisia. Korostuminen raiskaustilastoissa johtuu vain siitä että maahanmuuttajat yksinkertaisesti raiskaavat enemmän.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

^
Varmaan näinkin mutta eiköhän se suurin syy lähtöön ole CNN:än konkurssin partaalle saattaminen viime vuosien "uutisoinnillaan" :lol:
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
Koronaristi
Harjunpää
Viestit: 303
Liittynyt: Ti Loka 19, 2021 6:06 pm

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja Koronaristi »

John Kimble kirjoitti: To Helmi 03, 2022 12:19 am Täytyy vain ihmetellä miten Helsingin Sanomat/Sanoma, Yle ja muut kumppanit käyttävät tätä pedofiili- ja seksuaalirikollisten uutistaloa yhä vuodesta toiseen "luottolähteenään" ja samaan aikaan hiljenevät näistä varsin suuresti maailmalla uutisoiduista skandaaleista lähes täysin. Joku voisi tästä päätellä mikä Suomen vastuullisen median todellinen "arvopohja" oikeasti on.
YYA sopimusta ei enää ole, nyt meillä on uus isäntä ja Putin ja Kiina on aivan gamalia. Se on vaan propagandaa eri tuutista.
Ampparit haku: John Griffin: 0 tulosta.
Avatar
sikakoira
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 25879
Liittynyt: Ke Kesä 07, 2017 8:50 am

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja sikakoira »

Mielenkiintoiseksi tämän tekee se, että myös jutussa mainittu CNN:n ankkuri Chris Cuomo on erotettu liittyen veljensä Andrew Cuomon, demokraattien poliitikko ja (nyt) entinen New Yorkin kuvernööri, seksuaalirikoksiin/niiden pimittämiseen.
Eilen tuossa tuli katseltua Tim Poolen analyysia Jeff Zuckerin potkuista jossa käsiteltiin Zuckerin ja Andrew Cuomon yhteyksiä. Mielenkiintoisesti sitä pohdintaa ei tänään enää näytä löytyvän themtubesta :mrgreen:
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
Avatar
On Anoi Kaa
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11797
Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
Paikkakunta: Syvä joki

Re: CNN uutiskanavan tuottaja syytteessä lapsiin kohdistuvista seksuaalirikoksista

Viesti Kirjoittaja On Anoi Kaa »

CNN antoi myös etäpalaverissa runkkaamisesta kärähtäneen Jeffrey Toobinin jatkaa.
https://www.murha.info/rikosfoorumi/vie ... ?p=1086394

Kanavan suosittu tähti, mulattihomoseksuaali (itse korostaa rotua ja homoutta) Don Lemonia epäillään seksuaalirikoksesta miestä kohtaan.
https://nypost.com/2021/11/08/accuser-d ... don-lemon/

On huomattavaa, että juuri CNN:n Zucker, Toobin ja Lemon olivat kenties ankarimpia anti-trumppereita, mitä maa päällään kantaa...
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Vastaa Viestiin
Null