Amnestia kirjoitti: Ma Joulu 27, 2021 2:10 pm
...
Ehkä tässä on rautalangasta väännettävä, mutta tämä ei siis ollut mitään anti-vaxxereita lopultakin tukevaa tietoa. Vaan ihan kaikkien tiedossa olevaa faktaa. Omikron leviää helpommin, ja rokotteiden tehosta siihen ei voi olla vielä mitään kliinistä tietoa.
...
Huono rautalankamalli, annas väännän paremman.
Ns. koronarokotteiden kohdalla on lapsellista ja suorastaan vahingollista puhua "antivaxxereista" tai "rokotevastaisista", kun tämä ei mikään rokote ole ensinkään. Tämä johtaa siihen, että yhä useampi alkaa epäilemään myös toimivien eli ns. oikeiden ja perinteisten rokotteiden tarpeellisuutta. Toki tätä tullaan kompensoimaan pakoilla, mutta se aiheuttaa omat ongelmansa ja avaa portteja yhä uusille lääketieteellisille pakoille, kuten vaikkapa laihdutuspakolle tai läskiverolle.
Useimmilla kellot ovat soineet näistä ns. rokotteista viimeistään siinä vaiheessa, kun ollaan jo menossa alle vuoden sisään jo TOISESSA ROKOTTEEN LÄPI YHÄ TEHOKKAAMMIN TULEVASSA VIRUSMUUNNOKSESSA ja on vain tuurista kiinni, ettei tule massiivinen kasa ruumiita, koska omikron näyttää olevan sellainen, jonka kannattaa antaa käydä kansa läpi. Ei se ole meidän tavallisten ihmisten vika, että lääketeollisuus ja heidän lakeijansa mm. THL:ssa johti meitä harhaan! Ei meidän tule toisiemme vastaan tapella, sillä se on juuri näiden tavoitteena.
Asia ei tule yllätyksenä, koska on ihan kuin vaikkapa mRNA-expertit, tohtorit Robert Malone ja vander Bosche varoittivat, kun massapiikkejä virilteltiin, että virusmuunnokset tulevat lyömään läpi ja pahin pelko, eli tappoviruksen kehittyminen ei onneksi näytä vielä kuitenkaan toteutuneen. Ehkäpä jo seuraava, kun virukselle annetaan mahdollisuus mutatoitua luonnottomasti?
En muista lukeneeni tällaisesta minkään muun yleisesti annettavan rokotteen kohdalla, vaikka eipä niitäkään kyllä samalla mielipuolisella raivolla yritetty pakottaa, vaan juuri näiden katastrofien estämiseksi on kehitetty käytännöt ja on syynsä sille, että rokote- tai tässä lääkekehitys kestää kauan ja testiryhmä pyritään pitämään pienenä, ettei saada aikaan suurta vahinkoa.
Aluksi piti olla, että tämä toimii kuin rokote, et sairastu, et tartuta. Sitten, että sairastat lievänä. Sitten, että et joudu sairaalaan. Sitten, että et kuole. Sitten, että levität tautia kuten rokottamaton, tosin saat sen kolme kk toisesta piikistä huomattavasti helpommin kuin rokottamaton, joudut sairaalahoitoon ja voit myös kuolla.
Taudin jo sairastaneelle rokottamattomilla ei ole käytännössä mitään näitä riskeistä, sillä todistettuja kahteen kertaan sairastuneita ei tahdo löytyä, vääriä diagnooseja kyllä. Moni ei edes huomaa sairastaneensa, etenkään lapsista ja heidät on käytännössä pakotettu ottamaan geeniterapiat.
Taas uutena lisämerkkinä kelvottomasta pandemianhoidosta se, että pellemaailmassa tällaisen variantin kohdalla vedetään kuitenkin paniikkikahva pohjassa, koska suurin osa saisi siitä ehkä päänsäryn ja ehkä vuotavan nenän. Edes maailmalta on vaikeata löytää ketään tähän varianttiin kuollutta, josko nuo variantit edes ovat totta. Missä on valtakunnalliset D-vitamiini tai liikuntakampanjat, kun niillä voitaisiin ehkäistä sairaanhoidon kuormitusta merkittävästi?
Nämä helvetin "kauhuvariantit" alkavat väsyttää, kun useille alkaa olla jo vanha asia ja tarkoitushakuisuus selvä. Ei muissakaan kausi-influenssissa vouhoteta varianteilla, mutta kaipa ovat tarpeellinen apuväline pelonluomiseen ja mRNA/LNP-geeniterapioiden pakotukseen? Ja kyllä, joinakin talvina kausi-influenssataudin aiheuttama variantti on huomattavasti äkäisempi kuin toisina ja ovat joskus myös koronaviruksia.