Eli vastaa jäädytetyillä kuulilla jotain ilmapistoolia ja esim. sokeuttaa silmään osuessaan. Eiköhän nuo kielletä kohta, koska pilalle hemmotellut kakarat ovat niin typeriä.Minninsteri kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 5:12 pm Tämä saattaa tulla yllätyksenä mutta toisin kuin suomen median otsikoissa lukee niin kyseessä ei ollut normaali "vesipyssy" vaan splatrball ase joka ampuu vedellä imeytettyjä polymeerikuulia, se on lähempänä paintball asetta kuin vesipyssyä koska kyseinen ase on niin tehokas että se saattaa rikkoa ihon. Jenkeissä nuo pennut on alkanut tekemään noilla jotain tiktok haasteita ja siitä on tullut yleinen ongelma siellä, aivan täysin oikein että sai turpaansa mutta kyllä vähempikin olisi varmasti riittänyt. Tässä kyseiseen aseeseen ja tiktok ongelmaan liittyvä video https://youtu.be/LK9WIGu5gIs
USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
-
Likeavirgin
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4628
- Liittynyt: Su Huhti 19, 2020 8:18 pm
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Jos asetelmä olisi ollut toisinpäin murhainfon whitetrash porukka olisi syyttänyt vesipyssyvärillisen hakkajia whitetrash porukaksi. Selvähän se on, että tuossa musta roskajoukko hakkasi kuoliaaksi valkoisen ja esti avunsaannin, ei ole mitään syytä puolustaa noita murhaajia.annaanna kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 2:58 pmAivan. Tähän sopii mukaelma:" Helvetin hyvä, että näitä rassisteja on taas yksi vähemmän. Hengiltä potkittavaa whitetrashporukkaa valitettavasti tuolla riittää".Kurpa kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 5:05 am No jumalauta, mitäs ammuskelevat vesipyssyllä ohikulkijoita. Tollasesta sietääkin saada vähän isän kädestä. Missä ovat kaikki kommentit kurittoman nuorison (ammuskelijat) kouluttamisesta ja siitä kuinka saivat mitä tilasivat? Jos rodut olisivat olleet toisinpäin, olen varma että täällä uunoiltaisiin kilpaa siitä kuinka oikein oli kun menivät hakkaamaan nekrun, ansaitsisivat mitalin![]()
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Mistä tiedät olitko paikalla?Likeavirgin kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 6:10 pmnipsunapsu kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 4:05 pm Menetti ensin tajuntansa, jonka jälkeen uhrin kaverit olivat yrittäneet hilata tätä takaisin autoonsa ja poistua paikalta (uhrin ollessa vielä hengissä), mutta neekerit estivät tämän hätistelemällä auttajat pois ja neekerit palasi vielä "viimeistelemään" uhrin - kuoli sen seurauksena.
https://www.dailywire.com/news/police-c ... =dwtwitter
Lynkkaus olisi sana jota vinguttaisiin mikäli roolit olisivat päinvastoin.Kertovat noin, mutta mikäli em. ei pystytä mistään varmistamaan voi olla hätävalhekkin, ettei tule syytöstä heitteillejätöstä.Bill Liming, Ethan’s father, told News 5 Cleveland last week that his son’s two friends, who are black, tried to rescue the 17-year-old while he was still breathing, but were chased and one was assaulted by the perpetrators, who then “finished my son off.”
“It’s been said that they abandoned Ethan and it’s not true,” said Bill, a reverend. “They did everything they possibly could to help Ethan. They called 911 to get help. And when Ethan was knocked out on the ground, his two African-American friends tried to pick up his body and put them in the car, to help save his life. He was still alive at that point. He was still breathing.”
värilliset hakkaavat henkiltä valkoisen pojan, ja jotkut väittävät, että sen kaverit oliivat muka pelänneet heitteillejättöä. Rikollisia tuossa tapauksessa ovat vain värilliset murhaajat, jotka syyllistyivät myös uhrin auttamisen estämiseen.
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
NERF Super Soukeriin jos säiliöt täyttää kunnon Chili kapsiini-litkulla niin kyllä voi ruiskuttaa kaukaa naamaan hyvinkin vahvaa tavaraa. Ja kaiken saa Prismasta /Cittarista.Monster kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 9:32 amTämä saattaa tulla yllätyksenä mutta vedellä ja vesi"pyssyllä" ei voi ampua. Ei edes neekereitä.Likeavirgin kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 2:39 amVedellä on ammuttu tummempia mieshenkilöitä. Se on aiheuttanut ketjureaktion, joka johti ampujan kuolemaan.
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Voi myöskin kusta toisen saunavihtaan, mutta sekään ei liity asiaan mitenkään.Marja kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 7:15 pmNERF Super Soukeriin jos säiliöt täyttää kunnon Chili kapsiini-litkulla niin kyllä voi ruiskuttaa kaukaa naamaan hyvinkin vahvaa tavaraa. Ja kaiken saa Prismasta /Cittarista.Monster kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 9:32 amTämä saattaa tulla yllätyksenä mutta vedellä ja vesi"pyssyllä" ei voi ampua. Ei edes neekereitä.Likeavirgin kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 2:39 am
Vedellä on ammuttu tummempia mieshenkilöitä. Se on aiheuttanut ketjureaktion, joka johti ampujan kuolemaan.
- John Kimble
- Michael Knight
- Viestit: 4121
- Liittynyt: La Helmi 03, 2018 4:19 pm
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Puheistaan päätellen jotkut täällä ilmeisesti kastelisivat nurmikkoakin vesiletkulla "ampumalla." Kenties kyse onkin kielimuurista heidän kohdallaan.Monster kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 7:25 pmVoi myöskin kusta toisen saunavihtaan, mutta sekään ei liity asiaan mitenkään.Marja kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 7:15 pmNERF Super Soukeriin jos säiliöt täyttää kunnon Chili kapsiini-litkulla niin kyllä voi ruiskuttaa kaukaa naamaan hyvinkin vahvaa tavaraa. Ja kaiken saa Prismasta /Cittarista.Monster kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 9:32 am
Tämä saattaa tulla yllätyksenä mutta vedellä ja vesi"pyssyllä" ei voi ampua. Ei edes neekereitä.
Radiopuhelin kirjoitti: Ma Heinä 30, 2012 2:01 pm Ulkomaalaisia ei tuomita heppoisimmilla perusteilla kuin suomalaisia. Korostuminen raiskaustilastoissa johtuu vain siitä että maahanmuuttajat yksinkertaisesti raiskaavat enemmän.
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
No en kyllä kukkasia kastele ' ampumalla ' tietenkään itse. Tiedän vain tapauksen ,kun paine-toimisella veskarilla ammuttu chilit silmille öykkärille ja se poistuis törmäillenJohn Kimble kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 8:29 pmPuheistaan päätellen jotkut täällä ilmeisesti kastelisivat nurmikkoakin vesiletkulla "ampumalla." Kenties kyse onkin kielimuurista heidän kohdallaan.Monster kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 7:25 pmVoi myöskin kusta toisen saunavihtaan, mutta sekään ei liity asiaan mitenkään.Marja kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 7:15 pm
NERF Super Soukeriin jos säiliöt täyttää kunnon Chili kapsiini-litkulla niin kyllä voi ruiskuttaa kaukaa naamaan hyvinkin vahvaa tavaraa. Ja kaiken saa Prismasta /Cittarista.
- John Kimble
- Michael Knight
- Viestit: 4121
- Liittynyt: La Helmi 03, 2018 4:19 pm
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Vesipyssyllä ei edelleenkään ammuta yhtään mitään. Tämän ketjun tapauksessa ketään ei ole ammuttu.Marja kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 8:49 pmNo en kyllä kukkasia kastele ' ampumalla ' tietenkään itse. Tiedän vain tapauksen ,kun paine-toimisella veskarilla ammuttu chilit silmille öykkärille ja se poistuis törmäillenJohn Kimble kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 8:29 pmPuheistaan päätellen jotkut täällä ilmeisesti kastelisivat nurmikkoakin vesiletkulla "ampumalla." Kenties kyse onkin kielimuurista heidän kohdallaan.Monster kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 7:25 pm
Voi myöskin kusta toisen saunavihtaan, mutta sekään ei liity asiaan mitenkään.![]()
Radiopuhelin kirjoitti: Ma Heinä 30, 2012 2:01 pm Ulkomaalaisia ei tuomita heppoisimmilla perusteilla kuin suomalaisia. Korostuminen raiskaustilastoissa johtuu vain siitä että maahanmuuttajat yksinkertaisesti raiskaavat enemmän.
-
Staff Meeting
- Martin Riggs
- Viestit: 626
- Liittynyt: Ke Helmi 10, 2021 7:51 pm
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
No paskat. Kuminuoli on projektiili. Vesisuihku ei.Likeavirgin kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 1:01 pm
Kyllä sillä voi ampua siinä missä jousipyssylläkin kuminuolia.
-
annaanna
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Tätä laajennettua ampumis-sanan käyttöä ajaa suvakki- ja vihervasemmistoämmien hallitsema YLE, jonka jalkapallo lähetyksissä muun muassa ammutaan maaliinJohn Kimble kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 8:53 pm Vesipyssyllä ei edelleenkään ammuta yhtään mitään. Tämän ketjun tapauksessa ketään ei ole ammuttu.
Ei voi pallolla ampua.
Tai kiekolla.
Hyvä tavaton sentään!
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Ai sinäkö olet sitä mieltä, että tuo murhattu poika oli joku valkoisen ylivallan kannattaja?Likeavirgin kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 1:03 pmEhkäpä tummemmat huono-osaisemmat miesoletetut tietävät, että pyssyleikeissä voi tulla kuula kalloon, kun ovat tottuneet pyssyleikkeihin ghetoissa. Ja eivät siksi lähde edes leikisti ammuskelemaan vesipanoksilla.ed_gein kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 12:28 pmTällaiset tapaukset eivät KOSKAAN mene niin, että neekeri leikkii ja valkoiset sen hakkaavat. Eikä valkoinen mies koskaan raiskaa neekerinaista.Kurpa kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 5:05 am No jumalauta, mitäs ammuskelevat vesipyssyllä ohikulkijoita. Tollasesta sietääkin saada vähän isän kädestä. Missä ovat kaikki kommentit kurittoman nuorison (ammuskelijat) kouluttamisesta ja siitä kuinka saivat mitä tilasivat? Jos rodut olisivat olleet toisinpäin, olen varma että täällä uunoiltaisiin kilpaa siitä kuinka oikein oli kun menivät hakkaamaan nekrun, ansaitsisivat mitalin![]()
Ehkäpä tämän tapauksen jälkeen myös valkoisen ylivallan kannattajat vähän miettivät, että missä ja kenen kanssa leikkivät pyssyleikkejään.
Suosittelen asumista Yhdysvalloissa (olen itse asunut) saattaa mielipiteesi muuttua.
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Jääkiekkolähetyksissä lauotaan monesti ylämummoon, uskotko oikeasti maalin yläkulmassa olevan jonkun isoäidin?annaanna kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 9:44 pm Tätä laajennettua ampumis-sanan käyttöä ajaa suvakki- ja vihervasemmistoämmien hallitsema YLE, jonka jalkapallo lähetyksissä muun muassa ammutaan maaliin.
Viimeksi muokannut Fire, Ke Kesä 15, 2022 1:32 am. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
-
Likeavirgin
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4628
- Liittynyt: Su Huhti 19, 2020 8:18 pm
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Miten vedestä saa tehtyä tuollaisia projektiileja, joita näkyy pullossa vesipyssyn vieressä?Staff Meeting kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 9:19 pmNo paskat. Kuminuoli on projektiili. Vesisuihku ei.Likeavirgin kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 1:01 pm
Kyllä sillä voi ampua siinä missä jousipyssylläkin kuminuolia.
Re: USA: Vesipyssyllä ampunut teinipoika hakattiin kuoliaaksi koulun parkkipaikalla
Ei mitenkään.Likeavirgin kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 1:32 am Miten vedestä saa tehtyä tuollaisia projektiileja, joita näkyy pullossa