Mene nuuskimaan ilmassa leijuvaa piikkiproteiinia jonnekkin rokotuspisteen nurkille. Tulee ikuinen uni.1lpo kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 2:01 am Oisko kellään yhtään nanopartikkeleita myydä? Ei meinaa uni tulla. En oo kyllä ikinä injektoinut mitään itse itseeni mutta nyt vois tehä poikkeuksen. Nanopartikkeli, siisti ja puoleensa vetävä sana.
Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
-
palokirves
- Axel Foley
- Viestit: 2026
- Liittynyt: Pe Elo 02, 2019 11:01 pm
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
- On Anoi Kaa
- James Bond (George Lazenby)
- Viestit: 11797
- Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
- Paikkakunta: Syvä joki
Re: Koronavirus - Useita kaupunkeja suljettu Kiinassa, tauti levinnyt Eurooppaan
On kerrottu ja vain tosiuskovainen lähtisi oletuksesta, että Bieberiä ei olisi rokotettu ja kaikki johtuisi koronainfektiosta.Samira kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 12:35 amOnko jossain edes mainittu hänen ottaneen rokotukset?On Anoi Kaa kirjoitti: Ti Kesä 14, 2022 4:16 pm Media debunkkaa kovasti, että Justin Bieberin kasvohalvauksen aiheuttama sairaus ei johdukoronainjektiosta.
Biiberi on kanadalainen, jonka maailmankiertue keskeytyi. Tyranni Trudeau on määrännyt, että Kanadasta ei saa matkustaa pois, jos et ole injektoitu. Elämä on siellä muutenkin tehty todella vaikeaksi, jos et ole halunnut ottaa osaa lääkekokeeseen. Bieber taas on matkustanut tänä vuonna mm. USA:ssa ja hänellä todettiin se korona US Super Bowl-juhlien jälkeen, missä hän oli stadionilla, mihin pääsi vain injektointitodistuksella.
Tässä kannattaa jättää naureskelut vähemmälle ja vähän miettiä ja vaikkapa katsoa miten ovat ottaneet tehosteinjektioita. Kun huomaa, että talvella ja keväällä on injektoitu kovasti Bieberin pariskunnan ikäryhmää, niin sitten arvioida todennäköisyyksiä sille, että vaimo, 25-vuotias terve nainen, saisi aivoinfarktin maaliskuun alussa (aivoinfarktiriskin tiedetään 3.5-kertaistuvan mRNA-injektiosta) ja rokotteeseen yhdistetyt infarktit tapahtuivat yleensä ensimmäisten 4 viikon aikana.Jos on, ja saanut ne oletettavasti samoihin aikoihin kuin muutkin, rokotuksestahan on jo aikaa puolisentoista vuotta. Aika pitkään kesti halvaus muhia![]()
On joko todella erikoinen sattuma tai tapahtumilla on myös kausaalinen yhteys, kun Bieberin sairaus on saanut alkunsa ainakin samana keväänä, ellei ihan kuukauden sisällä vaimon läheltä-piti aivovammasta. Justin Bieber on puheidensa mukaan kärsinyt sairaudestaan jo tovin, kertoo yrittäneensä kaikkensa saadakseen sen paranemaan, mutta se on vain pahentunut (kuten suomensin aiemmin). Hän pyysi jopa rukoilemaan puolestaan ja oli "murtunut"-emoji perässä.
Nimimerkki Samira, on muuten epärehellisen ilkeä operaattori, kun jätti tämän lainauksen perästä pois: He eivät tosin näin voi sanoa, sillä eri paikkoihin iskevä vyöruusu tapahtuu monille injektion jälkeen ja mekanismi on monimutkainen, todennäköisesti injektion immuunijärjestelmää lamaavan vaikutuksen kautta. Tuo lause kertoi siitä, että kukaan ei voi absoluuttisella varmuudella sanoa, että Bieber ei saanut rokotevammaa, mutta sitä on syytä epäillä.
Lue esim., kovan luokan tutkijaryhmän preprint, missä ovat huomanneet pfizer-injektion uudelleenohjemoivan sekä adaptiivisen (tähän pitikin vaikuttaa), mutta myös luonnollisen immuunijärjestelmän (tuottaman vasteen). Tärkein onkin otsikossa: https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 21256520v1
Tässä todellinen asiantuntija, usean tutkinnon Jessica Rose (CAN), avaa löydöksen merkitystä ja vaikutusta. Suosittelen seuraamaan tätä naista. On aivot, rohkeus ja harkintakyky kohdallaan:
Dr. Rosesta enemmän: https://www.voiceforscienceandsolidarit ... ssica-roseJessica Rose
Dr. Jessica Rose is a Canadian researcher with a Bachelor's Degree in Applied Mathematics and a Master's degree in Immunology from Memorial University of Newfoundland. She also holds a PhD in Computational Biology from Bar Ilan University and 2 Post Doctoral degrees: one in Molecular Biology from the Hebrew University of Jerusalem and one in Biochemistry from the Technion Institute of Technology. She was also accepted for a 2-month program as a senior researcher at the Weizmann Institute prior to completion of her latest post doctoral degree at the Technion. Her more recent research efforts are aimed at descriptive analysis of the Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) data in efforts to make this data accessible to the public.
https://jessicar.substack.com/p/the-bnt ... gainst?s=r
On huolesttuttavaa, että "täysin tutkituista" mRNA-injektiosta löydetään perustavaa laatua olevia ominaisuuksia vasta massojen injektoinnin jälkeen. Erityisesti se, että injektio vaikuttaa sekä adaptiiviseen (T-solu) että luonnolliseen immuniteettiin, sillä nämä säätelevät immuunivastetta niin, ettei se ole liian raju, jolloin elimistö sotii itseään vastaan tai liian lepsu, jolloin "syövät ja vyöruusut" pääsevät esiin.
Voihan se olla katkaissut aasin selän, kun on sekä injektioita, että infektioita, mutta olin kuvitellut rokotteen tarkoituksen olleen tartuntojen estäminen? Olin väärässä, sekin on klovnimaailmassa ok.Samira kirjoitti:Bieber on muuten sairastanut koronataudin todistettavasti tänä keväänä, muutama kk sitten. Mikset epäilisi sen linkittyvän asiaan?
Tarkemmin: En ole lukenut koronataudin laukomista vyöruusuista, se on yksi asia. Tässä on tuo vaimonkin aivoinfarkti ajoituksineen esteenä. Moni on saanut ruusun pian 1. tai 2. injektion jälkeen*. Lainaan itseäni siitä kohdasta, minkä jätit itse pois: vyöruusu tapahtuu monille injektion jälkeen ja mekanismi on monimutkainen, todennäköisesti injektion immuunijärjestelmää lamaavan vaikutuksen kautta.
Hieman turhauttavaa valistaa samaa nimimerkkiä useaan kertaan mRNA-injektion immuunivastetta lamaavasta vaikutuksesta, mutta ei auta.
*) Näitä uudelleenaktivoitumisia (sekä ensimmäistä krt puhkeamisia) on kirjattu paljon heti injektion jälkeen, en jaksanut kaivaa VAERS:sta, mutta täss case study 3 tapauksesta. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35244157/
Olisin luullut, että "täysin tutkittu ja turvallinen" rokote ei aiheuttaisi mitään reaktiota autoimmuunisairauksiin ja että se suojaisi myös tartunnoilta!Ainakin oma autoimmuunisairauteni reagoi paljon paljon voimakkaammin koronainfektioon kuin rokotukseen. Oot kyllä aivan toivoton tapaus noiden salaliittojuttujesi kanssa
Tästä näkee miten maalitolppien siirtely ja propaganda "täysin turvallisesta" on mennyt läpi: Henkilö saa ilmiselvän lievän rokotehaitan, mutta ei pidä sitä minään, eikä taatusti ole tehnyt siitä ilmoitusta, mistä olisi hyötyä kokonaiskuvan hahmottamiselle.
2-3x "rokotettu" saa koronan, mikä aktivoi autoimmuunisairautta. Voisiko olla mahdollista, että mRNA-injektion tekemä uudelleenohjelmointi sekä adaptiiviseen, että luonnolliseen immuunivasteeseen on saattanut vaikuttaa siihen, että näin kävi?
Kun "rokote" kehitettiin, jäin monet asiat kiireessä tutkimatta, kuten vaikutus erilaisiin immuunijärjestelmän oireyhtymiin sekä eri lääkkeisiin. Nyt tiedetään, että oireyhtymät, kuten reuma, psoriaasis tai ärtyneen paksusuolen oireyhtymä (tai näiden lääkitykset) voivat vaimentaa mRNA-injektion vaikutusta ja arviolta 1/10:stä rokotteen teho jää vajaaksi.
https://www.webmd.com/vaccines/covid-19 ... e-response
Toki, jos tartunta tuli ennen rokotetta (mitä en usko), niin asia on eri, mutta se todistaisi taas rokotteen tarpeettomuudesta.
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Siis häh?On Anoi Kaa kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 12:51 am Kunpa joku kertoisi hänelle. Surullista. Äiti kertoo:
"Lapseni on 3 kertaa rokotettu (3 viikkoa sitten) ja olemme edelleen päivystyksessä rintakipujen ja hengitysvaikeuksien vuoksi. Sanokaa vielä kerran, että tämä on lievää ja on hienoa, että saamme jatkuvasti uudelleentartuttaa lapsiamme. Saimme tämän ulkoilmatapahtumasta, muuten. Joku ei pitänyt yskivää lastaan kotona.
Tällainen oli vastauksissa, epäilen että röllää. Vähän turhan rajua huumoria minun makuuni, kun kyse on injektionjälkeisestä todennäköisestä sydänsairaudesta:
"Toivottavasti lapsi (kid) paranee nopeasti!
Jos muut lapset tai aikuiset haluavat ottaa rokotuksen, niin sisään vaan (rokotuspaikan kuva)."
Tässä eräs kokeneista ja aiemmin korkealle Saksassa ja maailmalla arvostetuista lääkäreistä kertoo mRNA-injektion veritulppia aiheuttavasta mekanismista, piikkiproteiini aiheuttaa hyökkäyksen suonien seinämiin:
Dr. Bhakdi kuuluu sensuroituihin asiantuntijoihin. Hänen tietonsa on niin vaarallista, että he haluavat estää kansan pääsyn tiedon lähteille.
Äiti tuossa kertoo että hänen kolme kertaa rokotettu lapsensa sai koronatartunnan kun joku ei pitänyt yskivää lastaan kotona, ja nyt hänen lapsensa on sairaalassa koronan aiheuttaman rintakivun ja hengitysvaikeuksien takia.
Nykyisin on kyllä siinä mielessä rokotekriittisten hörhöjen kulta-ajat, kun suurin osa ihmisistä on rokotettu niin on helppo löytää vaikkapa syövän tai herpeksen saaneita henkilöitä jotka on todennäköisesti rokotettu, ja väittää että sairaus johtuukin rokotteesta.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Eri medioiden viihdeuutisissa kerrotaan fanien olevan huolissaan näyttelijä Tom Hanksin terveydestä, koska tämä on niin hoikistunut, kumara ja kädet tärisevät vaikka hän on vasta 65 -vuotias. Tom Hanks taisi olla pandemian alkuvaiheessa tunnetuin julkkis, joka kertoi sairastuneensa vakavaan koronaan ja joutui sairaalahoitoon. Nähdäänkö nyt koronan pitkäaikaisvaikutus Hanksin vanhenemisessa?
- On Anoi Kaa
- James Bond (George Lazenby)
- Viestit: 11797
- Liittynyt: To Kesä 23, 2011 8:04 pm
- Paikkakunta: Syvä joki
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Tarkemmin, 17-vuotias tytär löytyi kuolleena kotoaan: Jokohan injektiomarkkinoijat korkeilla paikoilla alkavat vähitellen yhdistää 1+1 ja muuttavat käytöstään, kun omaan pesään osuu? En usko, "täysin tehokas ja turvallinen" on koodattu yhtä vahvasti Koronan Todistajien DNA:han kuin injektion koodaamat muutokset heidän immuunivasteisiinsa.
Ainoa muu realistinen vaihtoehto
Ironiainjektio: Mitä enemmän injektiot, sitä enemmän infektoit (tuore tutkimus). Tästä syystä virustaudit ja syövät saavat usein vallan boostaamisen jälkeen. Olkaa viisaita ja pysähtykää hetkeksi.
-
Likeavirgin
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4628
- Liittynyt: Su Huhti 19, 2020 8:18 pm
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Tom Hänks ei ole koskaan elänyt erityisen terveellistä elämää. Hänksillä on viinaa mennyt suusta alas siinä missä normaaleilla ihmisillä vettä. Hänksiä ja hänen terveyttään tulisi verrata esim. perussuomalaisten mahtivaikuttaja Katajaan. Ja sitten voi lopetellakkin sen ihmettelyn, eikös Kataja ollut 58-vuotias ja mikähän hänen terveyttään, kun on niiin..URSA kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 9:23 am Eri medioiden viihdeuutisissa kerrotaan fanien olevan huolissaan näyttelijä Tom Hanksin terveydestä, koska tämä on niin hoikistunut, kumara ja kädet tärisevät vaikka hän on vasta 65 -vuotias. Tom Hanks taisi olla pandemian alkuvaiheessa tunnetuin julkkis, joka kertoi sairastuneensa vakavaan koronaan ja joutui sairaalahoitoon. Nähdäänkö nyt koronan pitkäaikaisvaikutus Hanksin vanhenemisessa?
-
Likeavirgin
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4628
- Liittynyt: Su Huhti 19, 2020 8:18 pm
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Rokotetuilla on muuten esiintynyt enemmän sukupuolitautejakin kuin rokottamattomilla. Rokotteen syy!
-
VäärinMeni
- Neuvoja-Jack
- Viestit: 588
- Liittynyt: Ma Loka 18, 2021 5:16 am
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Ei kun älykkyyden puute. Suojautuminen on hyvin vaikeaa rokotekiimaisille, kun media ei kerro päivittäin miten välttyä sukupuolitaudeilta. Lampaat. Bää. Ilman kondomia ja rokotteita menty koko elämä, eikä vieläkään mitään tautia, jännä juttu.Likeavirgin kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 12:11 pm Rokotetuilla on muuten esiintynyt enemmän sukupuolitautejakin kuin rokottamattomilla. Rokotteen syy!
Päivän rokotettu : Suuryritys saa mielestäni valehdella, ja luotan heihin jatkossakin, koska valvonta toimii. ????????
Päivän THL : 20% sairaalahoitoon rokottamattomista
Päivän huomio : Rokotetut tarvitsevat lääkkeitä jokapäiväisessä elämässään
Päivän THL : 20% sairaalahoitoon rokottamattomista
Päivän huomio : Rokotetut tarvitsevat lääkkeitä jokapäiväisessä elämässään
-
Likeavirgin
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4628
- Liittynyt: Su Huhti 19, 2020 8:18 pm
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
On ihan tutkittu, että rokotteessa on mm. apinarokkovirusta, aidsia, aborttilääkettä ja jotain muita yhdisteitä, jotka ovat mm. sekoittaneet osalla naisia kuukautiset ihan kokonaan.VäärinMeni kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 12:15 pmEi kun älykkyyden puute. Suojautuminen on hyvin vaikeaa rokotekiimaisille, kun media ei kerro päivittäin miten välttyä sukupuolitaudeilta. Lampaat. Bää. Ilman kondomia ja rokotteita menty koko elämä, eikä vieläkään mitään tautia, jännä juttu.Likeavirgin kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 12:11 pm Rokotetuilla on muuten esiintynyt enemmän sukupuolitautejakin kuin rokottamattomilla. Rokotteen syy!
-
VäärinMeni
- Neuvoja-Jack
- Viestit: 588
- Liittynyt: Ma Loka 18, 2021 5:16 am
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Kyllä, "rokotteet" sekoittavat kuukautiset ja tuhoavat myös mahdolliset viimeiset aivosolut päästä. Tämä on alkanut käydä hyvin selväksi ihan käytännön kokemuksella. Harmi "rokotetuille".Likeavirgin kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 12:17 pmOn ihan tutkittu, että rokotteessa on mm. apinarokkovirusta, aidsia, aborttilääkettä ja jotain muita yhdisteitä, jotka ovat mm. sekoittaneet osalla naisia kuukautiset ihan kokonaan.VäärinMeni kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 12:15 pmEi kun älykkyyden puute. Suojautuminen on hyvin vaikeaa rokotekiimaisille, kun media ei kerro päivittäin miten välttyä sukupuolitaudeilta. Lampaat. Bää. Ilman kondomia ja rokotteita menty koko elämä, eikä vieläkään mitään tautia, jännä juttu.Likeavirgin kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 12:11 pm Rokotetuilla on muuten esiintynyt enemmän sukupuolitautejakin kuin rokottamattomilla. Rokotteen syy!
80V mummoilla nykyään menkat ja 25V wannabehienostohomppelit kulkee maski päässä viiden rokotteen kanssa menemään
"Mies" pelkää flunssaa ja ottaa siihen 5 kokeellista piikkiä ja pätee internetissä kun kaikki eivät toteuta samaa idiotismia
Päivän rokotettu : Suuryritys saa mielestäni valehdella, ja luotan heihin jatkossakin, koska valvonta toimii. ????????
Päivän THL : 20% sairaalahoitoon rokottamattomista
Päivän huomio : Rokotetut tarvitsevat lääkkeitä jokapäiväisessä elämässään
Päivän THL : 20% sairaalahoitoon rokottamattomista
Päivän huomio : Rokotetut tarvitsevat lääkkeitä jokapäiväisessä elämässään
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Eikä kukaan edes tajua että eletään simulaatiossa.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Joo on se jännä että vaikka faktat on osoitettu jo vuosien ajan ja nämä salaliittoteoria höpinät todistettu kaikki huuhaaksi niin yhä näitä aina sieltä täältä pongaa, liekö sen verran vahva toi Pietarin trollitehdas että näitä kummajaisia on jäänyt vielä Suomeenkin eri sivustoille pyörimään. No onneksi on olemassa lääketieteelliset fakta näiden vääristeltyjen ja itse laadittujen tilastojen lisäksidamfin kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 7:26 am
Siis häh?
Äiti tuossa kertoo että hänen kolme kertaa rokotettu lapsensa sai koronatartunnan kun joku ei pitänyt yskivää lastaan kotona, ja nyt hänen lapsensa on sairaalassa koronan aiheuttaman rintakivun ja hengitysvaikeuksien takia.
Nykyisin on kyllä siinä mielessä rokotekriittisten hörhöjen kulta-ajat, kun suurin osa ihmisistä on rokotettu niin on helppo löytää vaikkapa syövän tai herpeksen saaneita henkilöitä jotka on todennäköisesti rokotettu, ja väittää että sairaus johtuukin rokotteesta.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Aika jännä joo. Kerrotko vielä mitä on osoitettu huuhaaksi niin katsellaanJoo on se jännä että vaikka faktat on osoitettu jo vuosien ajan ja nämä salaliittoteoria höpinät todistettu kaikki huuhaaksi
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Damfinia lainatakseni(vaikka et multa kysynytkään):sikakoira kirjoitti: Ke Kesä 15, 2022 4:58 pmAika jännä joo. Kerrotko vielä mitä on osoitettu huuhaaksi niin katsellaanJoo on se jännä että vaikka faktat on osoitettu jo vuosien ajan ja nämä salaliittoteoria höpinät todistettu kaikki huuhaaksi![]()
”Salaliittoteorioita koronan ympärillä on esimerkiksi se että korona keksittiin siksi että saataisiin kansalaisille pakollinen digitaalinen rokotepassin nimellä kutsuttava passi jolla valvotaan ihmisiä.
Toinen versio on se että rokotteen mukana ihon alle tulee mikrosiru jolla seurataan ja ohjaillaan ihmisiä.
Yksi salaliittoteoria on että Bill Gatesin johtama illuminaatti loi koronan rikastuttaakseen rokotefirmoja.
Niin ja Fauci loi koronan estääkseen Trumpin uudelleen valinnan.”
Siinä aluksi.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
^
Niin kysyin siis äsken olisiko tarjota näyttöjä jostain huuhaaksi näytetystä "salaliittoteoriasta" kun kovasti muutamat täällä kertovat sellaisia tavanneensa
Niin kysyin siis äsken olisiko tarjota näyttöjä jostain huuhaaksi näytetystä "salaliittoteoriasta" kun kovasti muutamat täällä kertovat sellaisia tavanneensa
Maailma avautuu aivan toisella tavalla kuin jos yritätte rakentaa kuvaa maailmasta pelkän suomalaisen valtamedian varassa Se kuva on täysin virheellinen ja harhainen tarkoituksellisesti Se on mediapoolin ja hybridikeskuksen hybridisotaa teitä kohti