sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:30 pm ^
Mikäs rikos se on nimeltäänVenäjän hallintaan se tulee jäämään joka tapauksessa.
https://twitter.com/USEmbassyKyiv/statu ... 1903547394It is a war crime to attack a nuclear power plant.
sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:30 pm ^
Mikäs rikos se on nimeltäänVenäjän hallintaan se tulee jäämään joka tapauksessa.
https://twitter.com/USEmbassyKyiv/statu ... 1903547394It is a war crime to attack a nuclear power plant.
Niin tämä tiedetään että on rikos tulittaa ydinvoimalaa mitä Ukraina parasta aika harrastaa. Tämän takia IAEA saisi pikaisesti paikalle tulla asian laidan toteamaan.bumi kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:53 pmsikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:30 pm ^
Mikäs rikos se on nimeltäänVenäjän hallintaan se tulee jäämään joka tapauksessa.
https://twitter.com/USEmbassyKyiv/statu ... 1903547394It is a war crime to attack a nuclear power plant.
Rikos on vallata itsenäisen maan ydinvoimala.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:12 pmNiin tämä tiedetään että on rikos tulittaa ydinvoimalaa mitä Ukraina parasta aika harrastaa. Tämän takia IAEA saisi pikaisesti paikalle tulla asian laidan toteamaan.bumi kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:53 pmsikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:30 pm ^
Mikäs rikos se on nimeltäänVenäjän hallintaan se tulee jäämään joka tapauksessa.
https://twitter.com/USEmbassyKyiv/statu ... 1903547394It is a war crime to attack a nuclear power plant.
Jälleen kerran täytyy oikoa vääriä olettamia.Mitään ongelmia ei olisi mikäli Ukraina olisi kunnioittanut Minskin sopimusta johon nimensä alle laittoivat. Ilman Ukrainan aloittamaa separatistialueiden tykistökeskitystä 16.02 .2022 joka kesti yhdeksän päivää ei Venäjä olisi joutunut asioihin puuttumaan.Virdon kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:40 pm Koko tilanne ydinvoimalalla on pelkästään pensasneuvostoliittolaisten syy. Koko tilannetta ei olisi elleivät pensasneuvostoliittolaiset olisi lähteneet valloitusretkelle.
Saa sitä valtion omalla maaperällä ammuskella millä tykeillä haluaa. Eikä haittaa jos siellä sattuu olemaan laittomia ryssiä tontilla.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:19 pm Ilman Ukrainan aloittamaa separatistialueiden tykistökeskitystä 16.02 .2022
Olipa syy mikä tahansa, niin on sotarikos hyökätä ydinvoimalaan ihan missä päin maailmaa ja kenen tahansa taholta. Mutta ryssät ei kunnioita mitään lakeja eikä sääntöjä.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:19 pmJälleen kerran täytyy oikoa vääriä olettamia.Mitään ongelmia ei olisi mikäli Ukraina olisi kunnioittanut Minskin sopimusta johon nimensä alle laittoivat. Ilman Ukrainan aloittamaa separatistialueiden tykistökeskitystä 16.02 .2022 joka kesti yhdeksän päivää ei Venäjä olisi joutunut asioihin puuttumaan.Virdon kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:40 pm Koko tilanne ydinvoimalalla on pelkästään pensasneuvostoliittolaisten syy. Koko tilannetta ei olisi elleivät pensasneuvostoliittolaiset olisi lähteneet valloitusretkelle.
Kukaan muu sopimuksen allekirjoittanut osapuoli ei tehnyt asialle yhtikäs mitään.(Ranska,Saksa)
Sitten ei olisi pitänyt allekirjoittaa mitään sopimuksia . Venäjällä oli yhtenä allekirjoittajamaana velvollisuus asioihin puuttua. Venäjä teki sen tunnustamalla alueiden autonomian ja saatuaan avunpyynnön ryhtyi toimeen agressiivisen osapuolen taltuttamiseksi.Säde-Sisko kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:22 pmSaa sitä valtion omalla maaperällä ammuskella millä tykeillä haluaa. Eikä haittaa jos siellä sattuu olemaan laittomia ryssiä tontilla.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:19 pm Ilman Ukrainan aloittamaa separatistialueiden tykistökeskitystä 16.02 .2022
Tätä olen nyt koittanut sinulle kertoa. Ukraina suorittaa parasta aikaa sotarikosta ja kyllä,ryssiä nämä ovat.Bumi kirjoitti:
Olipa syy mikä tahansa, niin on sotarikos hyökätä ydinvoimalaan ihan missä päin maailmaa ja kenen tahansa taholta. Mutta ryssät ei kunnioita mitään lakeja eikä sääntöjä.
Sopimus tehtiin että saataisiin tilanne alueella rauhoittumaan mutta totuushan on se että ryssä tunkeutui jo tuolloin laittomasti ukrainan maaperälle ja rupersi pitämään sitä omanaan.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:26 pmSitten ei olisi pitänyt allekirjoittaa mitään sopimuksia . Venäjällä oli yhtenä allekirjoittajamaana velvollisuus asioihin puuttua. Venäjä teki sen tunnustamalla alueiden autonomian ja saatuaan avunpyynnön ryhtyi toimeen agressiivisen osapuolen taltuttamiseksi.Säde-Sisko kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:22 pmSaa sitä valtion omalla maaperällä ammuskella millä tykeillä haluaa. Eikä haittaa jos siellä sattuu olemaan laittomia ryssiä tontilla.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:19 pm Ilman Ukrainan aloittamaa separatistialueiden tykistökeskitystä 16.02 .2022
Se ei ole mikään väärä olettama että pensasneuvostoliittolaiset lähtivät Ukrainaan valloitusretkelle, ja nyt on sen vuoksi paha ongelma ydinvoimalalla. Ei siellä ydinvoimalalla mikään "rikottu Minskin sopimus" loisi, vaan sotaisat ja laajentumishimoiset pensasneuvostoliittolaiset.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:19 pmJälleen kerran täytyy oikoa vääriä olettamia.Mitään ongelmia ei olisi mikäli Ukraina olisi kunnioittanut Minskin sopimusta johon nimensä alle laittoivat. Ilman Ukrainan aloittamaa separatistialueiden tykistökeskitystä 16.02 .2022 joka kesti yhdeksän päivää ei Venäjä olisi joutunut asioihin puuttumaan.Virdon kirjoitti: La Elo 27, 2022 10:40 pm Koko tilanne ydinvoimalalla on pelkästään pensasneuvostoliittolaisten syy. Koko tilannetta ei olisi elleivät pensasneuvostoliittolaiset olisi lähteneet valloitusretkelle.
Kukaan muu sopimuksen allekirjoittanut osapuoli ei tehnyt asialle yhtikäs mitään.(Ranska,Saksa)
Ja missähän näin tapahtui ? Venäjän armeijaa ei tuollapäin ole nähty ennen 24.02. Krimin tapahtumat olivat aivan oma lukunsa jossa Venäjä varmisti Krimin vaalejen rauhanomaisen luonteen. Krimillä ei taidettu ampua laukaustakaan.Säde-Sisko kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:34 pmSopimus tehtiin että saataisiin tilanne alueella rauhoittumaan mutta totuushan on se että ryssä tunkeutui jo tuolloin laittomasti ukrainan maaperälle ja rupersi pitämään sitä omanaan.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:26 pmSitten ei olisi pitänyt allekirjoittaa mitään sopimuksia . Venäjällä oli yhtenä allekirjoittajamaana velvollisuus asioihin puuttua. Venäjä teki sen tunnustamalla alueiden autonomian ja saatuaan avunpyynnön ryhtyi toimeen agressiivisen osapuolen taltuttamiseksi.Säde-Sisko kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:22 pm
Saa sitä valtion omalla maaperällä ammuskella millä tykeillä haluaa. Eikä haittaa jos siellä sattuu olemaan laittomia ryssiä tontilla.
ilman ryssien sotarikosta vallata paikkaa, ei olisi mitään tilannetta.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:26 pm Tätä olen nyt koittanut sinulle kertoa. Ukraina suorittaa parasta aikaa sotarikosta ja kyllä,ryssiä nämä ovat.
Tapahtui donbasin alueella samaan aikaan kuin krimillä. Ei krimilläkään nähty kuin vihreitä miehiä. Ei "Armeijaa".
Milloinkas siellä Venäjän joukkoja on näkynyt ,vastaan puolestasi ei milloinkaan.Säde-Sisko kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:44 pmTapahtui donbasin alueella samaan aikaan kuin krimillä.
Ja sulla oli tähän jotain oikeita todisteita? Turhaa länkytät täällä ilman todisteita, kun valtaosa maailmasta tietää (ilman suurempaa todistelua) että ryssät pommittaa itseään vääristääkseen totuutta.sikakoira kirjoitti: La Elo 27, 2022 11:43 pm ^
Tajuatko kuinka hölmötä tuo kuulostaa. Aivan turha puolustella Ukrainan sotarikosta jota se parasta aikaa suorittaa vaarantaen koko euroopan.