Näinpä. Jos ei ole mitään uutta annettavaa ketjuun (infoa tai näkökulmaa) miksi työntää ketjuun käytännössä samaa sanomaansa kymmenien tai satojen viestien verran? Miksi tänne koko oma tajunnanvirtaa täytyisi postata?Zorro7 kirjoitti: La Tammi 14, 2023 7:52 pmSamaa mieltä. Vanhoja lukijoita ja käyttäjiä voisi kunnioittaa edes sen verran että miettii kaksi tai vaikka kolmekin kertaa ennen kun painaa lähetä "napista"Draize kirjoitti: La Tammi 14, 2023 7:35 pm Tästä palstasta on tulossa vauva.fin kaltainen tyhjän jauhamisen palsta. Sivutolkulla pelkkää oman mielikuvituksen tuotetta, mitä ei ennen aikaan ollut.
Osa vanhoista käyttäjistä pysyy poissa näistä tiettyjen aiheiden ketjuista kun taso on ihan eri kun aikasemmin..
Uudet eivät takuulla ole jaksaneet ketjua lukea kokonaan, eikä näillä paskanjauhantamäärillä sitä lue enää läpi pirukaan, joten tulokkaat tuuttaavat muka uutena asioita jotka on moneen kertaan käyty läpi.
Toki omatkaan jutut ei aina niin hyviä ole, mutten ainakaan ole mitään ketjua turvottanut tunkemalla sinne 200 suunnilleen samansisältöistä viestiä, jonka yksi tulokas tässä on alle viikossa ehtinyt tähän ketjuun tekemään.