Suomalaisista lähes 90% on sukua toisilleen, Suomi on yksi sisäsiittoisin maa maailmassa, joten ei kannata jotain ryhmää erikseen mainita, kun voi itse olla hyvinkin läheisten sukulaisten jälkeläinen.trubaduuri kirjoitti: Su Huhti 02, 2023 11:21 pm Sisäsiittoisia yksi vähemmän. Ainoa huono puoli lienee räätälille kun menettää asiakkaan?
Räätäli on yksi arvostetuimmista ammatteista maailmalla, Suomessa ammattiräätäleitä ei varmaan hirveästi ja epäilen ettei kaikki puvunhousut ole heillä teetettyjä.
Mitä halusin avauksellani tuoda ilmi? Sen että minfosta on tullut paikka jossa haukutaan ja solvataan omasta mielestä hyvinkin vitsikkäästi eri ryhmiä, toivotaan kuolemaa, vammautumista yms ja muuta syyttelyä. Enkä tarkoita nyt yksinomaan tätä lainausta joka oli siitä siisteimmästä päästä. Itse rikoksen pohdintaan näillä kommenteilla ei ole mitää tekemistä. Aivan kuin ei tällä tekemälläni postauksellakaan.
No, mieli on nyt pahoitettu, huomasiko joku että lehdistö, tai poliisi ei käyttänyt termiä Seurue? Ja onko siis varma että uhri on mies?