Onko nämä ballistiset ohjukset parasta aikaa samassa huoneessa ?So? Ihan normi nopeus ballistiselle ohjukselle
https://foreignpolicy.com/2018/03/28/pa ... verywhere/
Patriot Missiles Are Made in America and Fail Everywhere
Onko nämä ballistiset ohjukset parasta aikaa samassa huoneessa ?So? Ihan normi nopeus ballistiselle ohjukselle
Kuten tuossakin todetaan, siinä puhutaan 35 vuotta vanhasta PAC-2:sta.sikakoira kirjoitti: To Touko 11, 2023 3:06 amOnko nämä ballistiset ohjukset parasta aikaa samassa huoneessa ?So? Ihan normi nopeus ballistiselle ohjukselle
https://foreignpolicy.com/2018/03/28/pa ... verywhere/
Patriot Missiles Are Made in America and Fail Everywhere
Robert F. Kennedy Jr.Robert F. Kennedy Jr., Democratic nominee in the 2024 US presidential election
Ukrainian youth have to pay for this war. The US and Ukrainian authorities are doing their best to hide the number of victims - it is catastrophic. This is the most violent conflict since World War II on the planet. The losses are huge. More than 300,000 Ukrainians died. The Russians are killing Ukrainians depending on who you believe, in a ratio of 5/1 to 8/1, or 7/1 as stated in the recently leaked Pentagon documents.
And the Russians cannot lose this war. We are told that they are losing. They cannot afford to lose this war. It's existential for them. They are building up their forces, they have an artillery advantage over the United States. And this is artillery warfare. And we don't have the artillery to replace what we lost in Ukraine.
Järjen ääniäkin siis löytyy. Sama kaveri joka ensimmäisten joukossa kertoi Covid vedätyksestä ja herra Faucin osuudesta kusetukseen.Robert F. Kennedy Jr., demokraattien ehdokas vuoden 2024 Yhdysvaltain presidentinvaaleissa
Ukrainan nuorten on maksettava tästä sodasta. Yhdysvaltain ja Ukrainan viranomaiset tekevät parhaansa salatakseen uhrien määrän – se on katastrofaalista. Tämä on väkivaltaisin konflikti sitten toisen maailmansodan planeetalla. Tappiot ovat valtavat. Yli 300 000 ukrainalaista kuoli. Venäläiset tappavat ukrainalaisia riippuen siitä, ketä uskot, suhteessa 5/1 - 8/1 tai 7/1, kuten äskettäin vuotaneissa Pentagonin asiakirjoissa todetaan.
Ja venäläiset eivät voi hävitä tätä sotaa. Meille kerrotaan, että he häviävät. Heillä ei ole varaa hävitä tätä sotaa. Se on heille eksistentiaalista. He rakentavat joukkojaan, heillä on tykistöetu Yhdysvaltoihin verrattuna. Ja tämä on tykistösotaa. Ja meillä ei ole tykistöä korvaamaan sitä, mitä menetimme Ukrainassa.
Mistähän separatisteista mahtaa USA nyt puhua Krimin alueella ja ollaankohan nyt ihan lain puitteissa asialla.Yhdysvallat ohjasi venäläisoligarkilta jäädytettyjä miljoonia Ukrainalle
klo 03:35: Yhdysvallat kertoo ohjanneensa ensimmäistä kertaa venäläisoligarkilta takavarikoituja varoja Ukrainan jälleenrakennukseen. Asiasta kertoo uutistoimisto Reuters.
Noin 5,4 miljoonan dollarin siirrosta kertoi Yhdysvaltain oikeusministeri Merrick Garland keskiviikkona.
Maan oikeusministeriö nosti viime vuonna syytteen venäläistä oligarkkia Konstantin Malofejeviä vastaan. Yhdysvallat syytti oligarkkia Venäjää vastaan asetettujen pakotteiden rikkomisesta. Oikeusministeriön mukaan Malofejev rahoitti separatisteja Krimin alueella.
Samaan aikaan Yhdysvallat jäädytti rahoja, jotka voitiin jäljittää Malofejeviin
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/943 ... e6e241c31f
Erittäin hyvä teksti, kertoo kyllä siken järjen juoksusta.OnyxPhoenix kirjoitti: Ke Touko 10, 2023 9:25 pmMinulla on selaimessa käännösmahdollisuus napin painalluksella ja Google Translaattori on myös keksitty. Oletko kuullut sellaisesta?sikakoira kirjoitti: Ke Touko 10, 2023 9:20 pm Mielenkiintoista on se kuinka hyvä Venäjänkielen taito muutamalla täällä on
Puolustusministeriö ei edelleenkään ole tietoinen tällaisesta prikaatista.
Sinunko mielestäsi hyökkäysministeriö ei ole tietoinen omista prikaateistaan, koska sinä et löydä sitä joltain webbisivulta? Lopeta nyt tuo älytön trollaaminen jo. Aivan sakeaa touhua taas.
ryssän 72. prikaati on mainittu ainakin:
- virallisella Venäjän valtionhallinnon sivulla
- Penzan alueen kuvernöörin toimesta
- Prigozhinin toimesta
Mutta sinun mielestäsi sitä ei ole olemassa koska et löydä tätä vajaa vuoden vanhaa prikaatia jostain tietyltä webbisivulta? Oletko aivan sekaisin?
Perehtyisit nyt edes hieman sen kinzhalin toimntaperiaatteeseen etkä pelkästään höpisisi tuosta mach 10 nopeudestasikakoira kirjoitti: To Touko 11, 2023 12:11 amTämä aihe jatkaa antamistaan.Pentagonin eilinen vahvistus kruunasi kaikenvituiksmän kirjoitti: To Touko 11, 2023 12:04 am En rehellisesti sanottuna odottanut että Kinzhalin pudotus noin koville ottaa mutta varmaan jotain kerrointa kaikesta epäonnistumisesta johtuen.
Röllien tietotoimistossa Kinzhalin ydinosan on nähty nyt esittävän ainakin seuraavia asioita:
Puuta,
Kiveä,
Salaojaputkea,
Pommia,
Liitopommia
...
Varmasti lista jatkuu pitkän matkaa.![]()
MACH kymppiä kulkevaa ohjusta ei Patriotilla tiputeta ja kun ilmassa ei ollut ballistisia ohjuksia kuten Ukrainan ilmavoimat kertoi niin luulisi asian olevan selvä. Ehei, koko länsimedia mukana ajamassa vaihtoehtoista totuutta joka taatusti tulee jäämään historiankirjoihin![]()
Huh! Mahorkan haju oli melkoinen kun tuota sivustoa selaili.sikakoira kirjoitti: To Touko 11, 2023 12:39 amKutsuiko joku Seppoa . Tässä edellinen artikkeli Sepolta joka kertoo hienosti tilanteen huhtikuussa.vituiksmän kirjoitti: To Touko 11, 2023 12:29 am ^Sanotko Sepolle että piti laskea Ukrainalaisten haudat, ei ryssien.
Erittäin loistavasti dokumentoitu tapahtumat. Suuri suositus siis kaikille.
https://greatpowerrelations.com/militar ... pril-2023/
Military situation in Ukraine war, April 2023
Loistavaa journalismia kaverilta.
Krimin valtaus ei ole ollut koskaan osa suunnitelmaa , ainoastaan sitoa Ukrainan joukkoja etelään. Jotain tämmöistä voi tulla vastaanCaptDjob kirjoitti: To Touko 11, 2023 8:03 am Taitaa oikeasti ukrainan vastahyökkäys lähestyä. Sen verran maanista alkaa olemaan desantin kirjottelu.
Mut nyt ainaki sit tiedetään et jos ukraina murtaa venäjän linjat ja pääsee mustalle merelle ni todistettavasti sikakoiran tietojen mukaan ukraina teki sen 1/5 kalustolla. Kun normi opeissa snotaan et pitäs olla kolminkertanen ylivoima.
Saas nähä. Epäonnistuuko hyökkäys vai siirtyykö maalitolpat![]()
Venäjän hyökkäysministeriön sivuilta ei löydy mainintaa Moskvan upotuksesta, joten erikoislogiikalla varustettujen mielestä sitä ei tapahtunut.vituiksmän kirjoitti: To Touko 11, 2023 12:21 amOtetaas nyt hetki vakavasti. Minigallup.
Kumpi tuntui pahemmalta: Moskva upotus vai Kinzhal tiputus?