Näinhän se on. Pyramidissa ylempänä on sitten ne sosiaalisen median "vaikuttajat" jotka ovat onnistuneet luomaan jonkinlaisen seuraajakunnan. Olkoonkin botteja suurin osa niistä seuraajista. Niillä on kuitenkin paremmat mahdollisuudet päätyä ihmisten syötteisiin näkyviin.OnyxPhoenix kirjoitti: Ke Heinä 19, 2023 11:28 am Se on ihmeellistä kun täytyy väkisin puhua puutaheinää, jotta saataisiin jonkinlainen naurettava "epäilys" luoduksi. Ryssäpropaganda 101 taas käytössä.
Ryssä ei ole pystynyt esittämään yhden yhtä skenaarioita todisteineen, vaan tyypillisiin tapaan heitellään muruja jostain erilaisista naurettavista vaihtoehtoisista kuviosta jotka eivät millään voi pitää paikkaansa, mutta koitetaan luoda epäilyksen narratiivi. Niin tyypillistä tekstikirja ryssän propagandaa kuin olla ja voi.
Niiden yläpuolella on sitten sisällöntuottajat verkkosivuille, jne.
Nämä koneistossa kaiken "jalkatyön" tekevät ei juuri muuta tee, kuin postailee muiden tuotoksia (kuten on nähty). Määrä korvaa laadun. Ei mitään väliä mitä kirjoittaa, kunhan se sopii edes löyhästi agendaan ja näppis sauhuaa. Heti kun alkaa jotain omaa tuottamaan, menee pahasti metsään, kuten alla:
Sitten on tietysti niitä, jotka yrittävät soheltaa pyramidin useammalla portaalla. Silloin syntyy kaiken maailman Dozentteja ja Putkosia: huonosti suunnitellut strategiat ja vähäinen yleisö. Kaikukammiossa huutelu on kivaa, kun kuultu vastaus miellyttää aina.sikakoira kirjoitti: Ma Heinä 17, 2023 10:02 am Niin siis Gradilla ammuttavat rypleammukset leviävät Gradin osuessa kohteeseensa.