Saksa: 16-vuotiaan raiskannut afgaani vankilan sijaan vihanhallintakurssille

Tänne keskustelut seksuaalirikoksista. Muista että henkirikoksille on oma palstansa.
holmesin haamu
Sherlock John Holmes
Viestit: 8214
Liittynyt: Pe Huhti 19, 2013 2:44 pm

Saksa: 16-vuotiaan raiskannut afgaani vankilan sijaan vihanhallintakurssille

Viesti Kirjoittaja holmesin haamu »

Rasismin pelko johti luultavasti tähän eli raiskauksesta ei tuomiota maahanmuuttajalle.
Saksa: 16-vuotiaan raiskannut afgaani vankilan sijaan vihanhallintakurssille


Tuomari sanoi afgaanin olevan malliesimerkki saksalaiseen yhteiskuntaan kotoutumisesta.

Afgaani lorvipaikanhakija, joka tunnusti syyllisyytensä yhteen raiskaukseen ja viiteen seksuaaliseen ahdisteluun, vältti vankilan ja komennettiin sen sijaan vihanhallintakurssille oikeuden tuomarin toimesta. 23-vuotias Mohammad M. ‑nimellä tunnettu afgaani ahdisteli seksuaalisesti viittä naista vuosien 2019 ja 2022 välillä sekä raiskasi 16-vuotiaan tytön.

Koska Mohammad M. on opetellut saksan kielen, valmistunut koulusta ja mennyt töihin, tuomari sanoi miehen olevan malliesimerkki saksalaiseen yhteiskuntaan integroitumisesta. Mohammedin ”tuomio” lukuisista seksirikoksista oli komennus vihanhallintakurssille sekä kielto juoda alkoholia, joka afgaanin kertoman mukaan oli merkittävä syy rikosten tapahtumiselle.

Afgaanin raiskaamaksi päätynyt tyttö joutuu raportoinnin mukaan vielä 4 vuotta tapahtuman jälkeen käymään terapiassa aiheutuneiden traumojen takia.

https://www.partisaani.com/news/replace ... kurssille/
canis lupus
Jessica Fletcher
Viestit: 3251
Liittynyt: Pe Tammi 10, 2020 10:35 pm

Re: Saksa: 16-vuotiaan raiskannut afgaani vankilan sijaan vihanhallintakurssille

Viesti Kirjoittaja canis lupus »

Miksikö muuten afgaanilla oli vihantunteita juuri länsimaalaisia tyttöjä kohtaan...?

Jos joku kantasaksalainen raiskailisi afgaanityttöjä, tämä "viha" olisi rangaistuksen ankaroittamisperuste.

Miksei muuten saksalaisia uusnatseja, purettuaan "vihaansa", panna vihanhallintakurssille??
Mens malus in corpore sano
Avatar
John Kimble
Michael Knight
Viestit: 4121
Liittynyt: La Helmi 03, 2018 4:19 pm

Re: Saksa: 16-vuotiaan raiskannut afgaani vankilan sijaan vihanhallintakurssille

Viesti Kirjoittaja John Kimble »

Mohammedin ”tuomio” lukuisista seksirikoksista oli komennus vihanhallintakurssille sekä kielto juoda alkoholia, joka afgaanin kertoman mukaan oli merkittävä syy rikosten tapahtumiselle.
Miten tuo "kielto juoda alkoholia" kuulostaa että tuomarikin on ollut joku arabi/muslimi? Vähän joltain shariaoikeuden tuomiolta vaikuttaa. Tämä on aika huolestutta suuntaus, jos nämä pääsevät yhteiskunnallisesti merkittäviin asemiin, niin silloin alkaa tulemaan tällaisia "tuomioita" yhä useammin. Yllättäen SDP vallassa Saksassa.
Radiopuhelin kirjoitti: Ma Heinä 30, 2012 2:01 pm Ulkomaalaisia ei tuomita heppoisimmilla perusteilla kuin suomalaisia. Korostuminen raiskaustilastoissa johtuu vain siitä että maahanmuuttajat yksinkertaisesti raiskaavat enemmän.
Vastaa Viestiin
Null