Siitä edellisestä linkistä niitä todistusaineistoja ja onhan kaverista toki tuoreempaakin kuvaa olemassa.
Tämä mieskään ei oikeasti ole Putin
Tämä mies on Utkin
Siitä edellisestä linkistä niitä todistusaineistoja ja onhan kaverista toki tuoreempaakin kuvaa olemassa.
Tämä kuva on todettu lukemattomissa lähteissä esittävän Dmitri Utkinia, eikä herra itse missään vaiheessa tullut julkisuuteen kiistämään sen olevan hänen kuvansa, siksi uskallan edelleen väittää että tässä on kyseinen Dmitri Utkin:sikakoira kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 1:57 pmSiitä edellisestä linkistä niitä todistusaineistoja ja onhan kaverista toki tuoreempaakin kuvaa olemassa.
Tämä mies on Utkin
![]()

Sinua koijataan taas kerran maskirovkalla. Ei sieltä linkistä mitään "todistusaineistoja" löytynyt, pari valokuvaa ja tämä sama puutarhatonttujen askartelukerhon väite, että ei muka olisi Utkin kyseessä.
Tuo kuvahan on postattu tännekin jo aikoja sitten useampaan kertaan, kun puhuttu Wagnerin ja Utkinin natsikytköksistä. Silloin ei kuulunut mitään mutinoita, mutta nyt yhtäkkiä se ei enää olekaan Utkinin kuva?damfin kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 2:06 pm Tämä kuva on todettu lukemattomissa lähteissä esittävän Dmitri Utkinia, eikä herra itse missään vaiheessa tullut julkisuuteen kiistämään sen olevan hänen kuvansa, siksi uskallan edelleen väittää että tässä on kyseinen Dmitri Utkin:
Dmitri Utkin, Wagnerin kakkosmies ^
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009806273.html
Jos ryssät vahingossa tekee virheitä niin nämä ovat juurikin niitä harvoja tapauksia kun ne korjataan. Virheellisesti aiemmin luulimme että kuva olisi utkinista/emme kiireessä huomannut että kuva ei olekaan hänestä mutta nyt korjaamme virheemme. Kuva ei ole hänestä!jhou kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 2:15 pmTuo kuvahan on postattu tännekin jo aikoja sitten useampaan kertaan, kun puhuttu Wagnerin ja Utkinin natsikytköksistä. Silloin ei kuulunut mitään mutinoita, mutta nyt yhtäkkiä se ei enää olekaan Utkinin kuva?damfin kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 2:06 pm Tämä kuva on todettu lukemattomissa lähteissä esittävän Dmitri Utkinia, eikä herra itse missään vaiheessa tullut julkisuuteen kiistämään sen olevan hänen kuvansa, siksi uskallan edelleen väittää että tässä on kyseinen Dmitri Utkin:
Dmitri Utkin, Wagnerin kakkosmies ^
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009806273.html![]()
Se on kyllä kaikissa muissakin kuin "länsimedioissa" mainittu Utkinin kuvaksi, ainoastaan jokunen epätoivoinen puutarhatonttu yrittää tviiteissään ja jossain venäläisillä telegram-kanavilla valehdella että se ei olisi Utkin.sikakoira kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 2:30 pm Tuon kuvan feikki Utkin on ollut tiedossa jo vaikka kuinka kauan mutta länsimedia yrittää vakuutella edelleenkin kuvan esittävän Utkinia mikä nyt on lähinnä säälittävää.
Ukrainan natsismin ollessa kaikkien tiedossa on pitänyt julkaista tällaista paskaa jostain Utkinia muistuttavasta natsista![]()
Ai haluat siis väittää että Utkin-natsin sijasta kuvissa on ihan joku muu venäläinen natsi?sikakoira kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 2:30 pm Tuon kuvan feikki Utkin on ollut tiedossa jo vaikka kuinka kauan mutta länsimedia yrittää vakuutella edelleenkin kuvan esittävän Utkinia mikä nyt on lähinnä säälittävää.
Ukrainan natsismin ollessa kaikkien tiedossa on pitänyt julkaista tällaista paskaa jostain Utkinia muistuttavasta natsista![]()
Tämä kuva ei ole mikään uusi uutinen vaan ollut tiedossa jo kauan. Vain lapsellisimmat koittavat uskotella itselleen kuvan esittävän Utkinia. Länsimedian tila on hyvin surullinen tänäpäivänä.jhou kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 3:01 pm Paremminkin kysymys kuuluu, että miksi trollit ovat aktivoituneet Utkinin kuvan suhteen vasta nyt? Kuten todettua, Utkinin kuva on ollut julkisesti levityksessä vuosia, eikä siitä ole mitään ulinaa kuulunut, henkilöltä itseltään tai muiltakaan. Lähinnä sitä on yritetty vaieta kuoliaaksi, koska ylväs denatsifikaatio. Mutta nyt se ei yhtäkkiä olekaan Utkin?
Ilmeisesti tarkoituksena on kääntää keskustelun kärkeä Putinin tilaamasta joukkomurhasta vähän vähemmän hankalaan aiheeseen.
Tuntuuko se Utkin-natsi nyt vähemmän kuolleelta tällaisen kötinän avulla?sikakoira kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 3:01 pm ^
Niin siis kyseessä ei edelleenkään ole Utkin toisin kuin esitetään.
Joo, varsinkin venäläiset "faktat" kyllä aina tunnetaankin.sikakoira kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 3:01 pmLavrov kehoittaakin keskittymään faktoihin mieluummin kuin länsimedian uutisointiin.
Mitäs puolustelemista tässä on? Suomi kantaa kortensa denatsifikaation ylevään kekoon.Kätkä kirjoitti: Pe Elo 25, 2023 3:02 pm "Nyt tulemme näkemään, kuinka valtio puolustaa venäläisiä vapaaehtoisia":
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9c7 ... 018aaffe52