- Sinä olet siis sitä mieltä, että mitä useampi jonkun asian toistaa sitä varmemmin se asia on "totta"?
Ja nyt ihan tosissani sanon: laita minut vihamieslistallesi, silloin ei sinun tarvitse enää ärsyyntyä minun kirjoituksistani.
LeaSommer kirjoitti: Ti Marras 07, 2023 1:08 pm sinun parjaamasi kooste joka tapauksessa auttoi ainakin minua hahmottamaan tiettyjä asioita, ettei niitä enää vatvottaisi mm pakun logon, pihakameran suuntauksen, naapuritalon sijainnin tai vaikkapa sen oveen/puhelimeen koputuksen suhteen. Toki, kuten sanoin, emme tiedä varmaksi, menikö asiat näin, mutta koosteeseen on kerätty asioita, joita kuultu useamman ihmisen suusta.
...........
skoune kirjoitti: Ma Marras 06, 2023 12:21 am Hyvä LeaSommer,
täytyy vain ihmetellä miksi kirjoitit nuo hemmetin pitkät muistiinpanot ja ja valitsit lähteiksi nimimerkkien Allan Korman (?), Beckkkin Ja Naattorin tekstit. Olet siis sitä mieltä, että vain nämä nikit ovat löytäneet oikean ratkaisun Lean kuolemaan? - Ja kuinkas sattuikaan, että Iltasanomat on sattumalta mukaillut tiettyä? tämän ketjun kirjoittajia? Siis onko tuo yksikkömuoto tiettyä painovirhe ja tarkoitat että näiden kolmen tietyn (AK, B ja N) kirjoitukset ovat olleet jutun tietolähteinä?
Kertoisitko miksi näit näin suuren vaivan pitkän viestisi kirjoittamiseen tänne?