Ifigeneia kirjoitti: Ti Marras 14, 2023 11:02 am
Ei kai he persettä myy...

Jotenkin sitä olettaisi että he eivät hyväksyisi naisväkensä huoraamista.
Joo, ei kait persettä (hyi saatana), mutta eräskin eläkeukko sai imeä mustalaisämmän tissiä - kunhan ensin maksoi "tulevien häiden kuluja" 25 000 euroa. Häitä ei muutes tullut. Ukolle vaimoehdokas esitteli kanssaan olevan miehen, Leifin, veljenään. Oikeasti se oli miehensä - saattoihan se silti olla myös veljensä.
Tuomiot näistä vedätyksistä ovat olemattomia ja heille linnassa olo ei ole rangaistus, vaan kunnia-asia. Olenkin useasti ehdottanut työleiriä, jossa lekalla murskattaisiin isoja kiviä pieniksi. Siitä saisi palkkaa, joka menisi korvausten maksamiseen ja työn tekeminen olisi mahdollisuus saada ruoka ja leposija talon puolesta. Kymmenen vuotta kun naputtelee kalliota sepeliksi, niin eiköhän se mene järkeen, että enää en tänne halua.
- Uskon, että tämä (varsinkin työ) toimisi jo pelotteena ja uhreille olisi edes jonkinlainen mahdollisuus saada oikeuden määräämiä korvauksia takaisin. Näin toimisi rikosten uhreista huolehtiva oikeusvaltio. Nykyinen tilanne lähinnä mahdollistaa ja jopa kannustaa mustalaispaskeita rikosten tekemisiin.
Nyt kun meediassa oli esillä tämä Tampereen Ikea-case, niin kohta joku meedia loiventaa tekemällä ihastelevan artikkelin mustalaisämmien vaatekaapista ja kuinka siellä ovat röijyt ojennuksessa ja että millaista ryysyä mihinkin tilaisuuteen käytetään. Ja siihen lopuksi ylevän kulttuurin perusteetonta kehumista.
- Ai niin, johonkin väliin siinä artikkelissa mahtuu kauhistelu "kun meitä kaupoissa aina seurataan natsivartijoiden toimesta" tai "emme päässeet kenkäkauppaan koska olemme romaneja". Toimittaja ei kyseenalaista heitä. Kauhistelee mukana, että "on tämä Suomi rasistinen maa". Eikä tajua, että on itse parhaillaan tekemässä artikkelia rasisteista, varkaista sekä väkivaltaan helposti ja täysin aiheetta turvautuvista henkilöistä.