Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Selvinneet tapaukset ja tuntemattomat löydetyt.
Avatar
jukuripää
Axel Foley
Viestit: 2094
Liittynyt: Pe Loka 05, 2012 6:30 am
Paikkakunta: Nyhtänköljä, vesijättömaa

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja jukuripää »

17-vuotias Seela Riitinki kadonnut Nokialta
SASTAMALALAINEN 17-vuotias Seela Riitinki on kateissa. Hän lähti sijoituspaikastaan Nokialta keskiviikkona 1. marraskuuta alkuillasta, eikä häntä sen jälkeen ole tavoitettu. Seelan äiti Susanna Vormisto vahvistaa tiedon toimitukselle.

Viranomaiset ovat tehneet katoamisesta virka-apu- ja etsintäkuulutuspyynnön poliisille. Kaikista katoamiseen liittyvistä havainnoista tulee ilmoittaa hätäkeskukseen numeroon 112.

Riitinki on kotoisin Sastamalasta. Hänen autonsa löytyi Sastamalan keskustasta hylättynä torstaiaamuna 2. marraskuuta. Riitinki oli käyttänyt autoa katoamisyönään. Auto oli paikoillaan vielä perjantaiaamuna. Auto on harmaa Kia Ceed ja sen rekisteritunnus on ABY-125.

Äidin Susanna Vormiston mukaan tytär saattaa liikkua Sastamalassa tai sen ympäristökunnissa, mutta mahdollisesti myös laajemmalla alueella. Hän liikkuu mahdollisesti seurueen mukana.

Vormisto julkaisi tiedon tyttärensä katoamisesta torstaina Facebookin kadonneet/karanneet lapset -ryhmässä. Julkaisun mukaan Riitinki pyytelee somessa rahaa pojilta ja sukulaisilta eri verukkeilla. ”Älä lainaa”, äiti kirjoittaa päivityksessä.

Huoli tyttärestä on äidin mukaan kova. Tyttärellä on lääkitys, joka ei julkaisun mukaan ole hänellä mukana.

Seela Riitinki on 17-vuotias, noin 170 senttimetriä pitkä ja vartaloltaan normaali. Vaatetuksena on todennäköisesti musta HH-merkkinen pidempi kalvotakki, huppari, farkkulegginsit ja lenkkarit.
https://www.aamulehti.fi/pirkanmaa/art- ... reen-seutu
Kaikki eiliset ovat menetettyjä päiviä.
Avatar
jukuripää
Axel Foley
Viestit: 2094
Liittynyt: Pe Loka 05, 2012 6:30 am
Paikkakunta: Nyhtänköljä, vesijättömaa

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja jukuripää »

Seela Riitinki ehti viikon olla omilla retkillään, ennen kuin löydettiin.
Muuta asiaan liittyvää ei mainita Aamulehden jutussa, eli Riitingin kuntoa tms. ei kommentoida.

https://www.aamulehti.fi/pirkanmaa/art- ... keli-oikea
Kaikki eiliset ovat menetettyjä päiviä.
Avatar
Valoviikate
Christopher Lorenzo
Viestit: 1520
Liittynyt: Pe Helmi 22, 2008 6:12 pm
Viesti:

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja Valoviikate »

25. joulu 23
Poikani Kevin 17.v on taas kerran lähtenyt omille teilleen Tampereen lähettyviltä 21.12.23💔
Poika pitää saada kiinni ihan oman turvallisuuden takia mahdollisimman pian ‼️
Kevinillä melko varmasti musta takki mahdollisesti moncler merkkinen tai muuten tumma vaatetus ja niken valkoset lenkkarit.
Päässä mahdollisesti musta lippis tai huppu vedetty pään suojaksi sekä maski kasvojen peitteenä jotta ei tunnistettaisiin
Kevin on myös on 204cm pitkä eli ei huku massan mukaan.
Liikkuu ainakin helsingissä,tampereella tai
Voi liikkuu missä päin suomea tahansa
Kaikki näköhavainnot
VÄLITTÖMÄSTI 112 kun havaitset poikani.
Kiitos jokaiselle joka on jakanut aikaisempia ilmoituksia ja jakaa uudestaan ilmoitusta jotta poikani saataisiin palaamaan tälläkin kertaa❤️ äitinä olen niin henkisesti ja fyysisesti väsynyt ja sydän rikki💔
Kiitos saa jakaa 🙏
414660343_10228921907565912_7038876375927970797_n.jpg
414660343_10228921907565912_7038876375927970797_n.jpg (54.22 KiB) Katsottu 3987 kertaa
Kuvan kokoa kohtuullistettu
-NILS-
DaddyCool
Jack Taylor
Viestit: 17
Liittynyt: Ke Maalis 13, 2019 1:40 pm

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja DaddyCool »

Facebookista bongattu

Screenshot_2023-12-29-20-01-21-15_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg
Screenshot_2023-12-29-20-01-21-15_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg (74.35 KiB) Katsottu 3985 kertaa
Kuvan kokoa kohtuullistettu
-NILS-
Avatar
Oikeus ennen kaikkea
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 17419
Liittynyt: Ti Maalis 30, 2021 2:48 pm

Äiti pyytää havaintoja 15-vuotiaasta Lumi -tyttärestään

Viesti Kirjoittaja Oikeus ennen kaikkea »

HELSINKI
Äiti pyytää havaintoja kadonneesta tyttärestään. 15-vuotias Lumi -niminen tyttö on kadonnut sunnuntaina Länsi-Helsingistä puolenpäivän aikaan.
– 15-vuotias Lumi -tyttäremme on sekavassa mielentilassa ahdistuneena ja pelokkaana. Hänellä on vakava masennus, äiti kertoo.
Lumista on tehty viimeisin havainto Vuosaaressa sunnuntaina iltapäiväkahden aikaan. Äiti pitää mahdollisena, että tyttö voi olla Tampereella saakka.
Lumi on pituudeltaan 163 senttimetriä pitkä ja ruumiinrakenteeltaan normaali. Hänellä on pitkät vaalean ruskeat hiukset, isot ruskeat silmät, isot huulet sekä tekoripset. Yllään hänellä on musta takki ja jalassaan Ugg -bootsit. Mukanaan hänellä on Longcampin musta kassi sekä Michael Korsin seepra -kuvioinen laukku. Lumi puhuu Suomen lisäksi Englantia ja Ranskaa sujuvasti.
Kaikki havainnot Lumista pyydetään ilmoittamaan hätänumeroon 112.
Lumi.jpg
Lumi.jpg (41.5 KiB) Katsottu 5606 kertaa
https://viranomaisuutiset.fi/aiti-pyyta ... entilassa/
kissafani2
Poliisikoira Rex
Viestit: 257
Liittynyt: Su Loka 21, 2018 11:04 am

Re: Äiti pyytää havaintoja 15-vuotiaasta Lumi -tyttärestään

Viesti Kirjoittaja kissafani2 »

"15-vuotias Lumi -tyttäremme on sekavassa mielentilassa ahdistuneena ja pelokkaana. Hänellä on vakava masennus, äiti kertoo"

Tämä ei kuulosta oikein hyvältä lähtökohdalta katoamiselle.
Toivottavasti ystävät tai kenen seurassa liikkuu ymmärtävät että Lumin paikka on nyt vanhempien luona tai hoidossa. Päihteet ei ainakaan ole nyt oikea lääke.
Avatar
Collie
Perry Mason
Viestit: 3653
Liittynyt: Ma Huhti 15, 2019 7:16 pm
Paikkakunta: Kielipoliisin virallinen toimisto

Re: Äiti pyytää havaintoja 15-vuotiaasta Lumi -tyttärestään

Viesti Kirjoittaja Collie »

Ei nuo 'ugg-bootsit' ja kassi/laukkumerkit kerro tavan tallaajille yhtään mitään. Yllättäen taas Tampere mainittu. Mitenköhän liittyy tähän? Vuosaaressa on muuten paljon vieraskielisiä ja paikka on ollut kokoonsa nähden mediassa ja minfossakin tämän tästä otsikoissa negatiivisissa merkeissä.
Kurpa kirjoitti: La Marras 23, 2024 8:41 pm On taas niin viisaita kommentteja. Ketä vittua kiinnostaa onko se joku demari, kun puhutaan valtuustotason poliitikoista eikä mistään kansanedustajasta edes. Se on vaan joku tavis.
Avatar
ruusumaa
Horatio Caine
Viestit: 6383
Liittynyt: Ma Elo 31, 2020 5:47 pm

Re: Äiti pyytää havaintoja 15-vuotiaasta Lumi -tyttärestään

Viesti Kirjoittaja ruusumaa »

Äiti päivittänyt faceensa, että Lumi on löydetty.

Ja latelee lisää teinin terveystietoja.
Suoraan sanottuna, suurin piirtein, sellaista elämä on.
Avatar
McCall
Michael Knight
Viestit: 4012
Liittynyt: Ma Kesä 25, 2007 9:35 pm

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja McCall »

Tämä Kevin ei kovin pitkään viihtynyt laitoksen huomassa. Edellisestä karkureissusta se pari viikkoa. On muuten kasvanut 1 cm sitten joulukuun :D

Julkaistu FB:ssa 8.1.2024.

Hatka-Kevin.jpg
Hatka-Kevin.jpg (102.24 KiB) Katsottu 4182 kertaa
Avatar
ruusumaa
Horatio Caine
Viestit: 6383
Liittynyt: Ma Elo 31, 2020 5:47 pm

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja ruusumaa »

^Jumalauta toi sälli on kateissa joka toinen kuukausi.

Äidin mukaan nyt on pidätysmääräyskin Kevinistä, niin että antais jo olla ja jättäis asian viranomaisten hoidettavaksi!

Eiköhän jannu lie kohta jo täysikäinenkin.

Hatka-Kevin on osuva nimi :mrgreen:
Suoraan sanottuna, suurin piirtein, sellaista elämä on.
Huutaja Jaana
Horatio Caine
Viestit: 6089
Liittynyt: Pe Joulu 09, 2022 7:54 am

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja Huutaja Jaana »

Tänne voi jatkossa ilmoittaa ainakun Kevin EI OLE kerkuteillä.
punch kirjoitti: Su Heinä 20, 2025 2:44 am Tällaisella foorumilla te ihmiset kirjoittelette.
inka
Theo Kojak
Viestit: 1146
Liittynyt: To Maalis 10, 2011 4:54 pm
Paikkakunta: Santa Catarina

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja inka »

ruusumaa kirjoitti: Ti Tammi 09, 2024 8:23 pm ^Jumalauta toi sälli on kateissa joka toinen kuukausi.

Äidin mukaan nyt on pidätysmääräyskin Kevinistä, niin että antais jo olla ja jättäis asian viranomaisten hoidettavaksi!

Eiköhän jannu lie kohta jo täysikäinenkin.

Hatka-Kevin on osuva nimi :mrgreen:
Jaoin tuon aikaisemman hatka-ilmoituksen Tampereen puskaryhmässä, ja pojan äitee sai hirveet siepit kun jengi keskusteli asiasta. Päädyin poistamaan koko ilmoituksen..
Tää tapaus alkaa olemaan jo enemmän huvittava kuin huolestuttava, vaikka kyse onkin alaikäisestä pojasta.
Pää kiinni painajainen -Klamydia-
Terävä
Poliisikoira Rex
Viestit: 282
Liittynyt: To Loka 11, 2018 8:47 pm
Paikkakunta: Bay City

Re: Kadonneet ja löydetyt teinit (karkulaiset)

Viesti Kirjoittaja Terävä »

McCall kirjoitti: Ti Tammi 09, 2024 2:25 pm Tämä Kevin ei kovin pitkään viihtynyt laitoksen huomassa. Edellisestä karkureissusta se pari viikkoa. On muuten kasvanut 1 cm sitten joulukuun :D

Julkaistu FB:ssa 8.1.2024.


Hatka-Kevin.jpg
Jos Kevinillä on pidätysmääräys, niin voisiko olla Ilolan pitkä nuori neekeripuukottaja?
Uhrin mukaan tekijä oli tummaihoinen, pitkä, hoikka ja tummiin vaatteisiin pukeutunut mies.

viewtopic.php?f=20&p=1557087
Uskon, että Suomen malli on paras ja läheisin malli sille, miten Islam kehottaa ihmisiä elämään. Näin ollen koen, että Suomi on maailman islamilaisin valtio.
Abdirahim "Husu" Hussein
Avatar
Oikeus ennen kaikkea
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 17419
Liittynyt: Ti Maalis 30, 2021 2:48 pm

Poliisi pyytää havaintoja kadonneesta 14-vuotiaasta pojasta

Viesti Kirjoittaja Oikeus ennen kaikkea »

Helsingin poliisi toivoo yleisöltä tietoja 14-vuotiaan Dominik Zaitsevin olinpaikasta.

Kadonneeseen henkilöön ei ole saatu yhteyttä 21. marraskuuta 2023 jälkeen.
Dominik katosi Malminkartanosta, ja hän saattaa liikkua Itä-Helsingin alueella.
Kaikki tiedot kadonneen olinpaikasta pyydetään osoitteeseen [email protected] tai 0295 476 148.

Poliisi ei epäile, että katoamiseen liittyisi rikosta.
Dominik Zaitsev.jpg
Dominik Zaitsev.jpg (24.5 KiB) Katsottu 7882 kertaa
https://poliisi.fi/-/poliisi-pyytaa-hav ... ta-pojasta
Avatar
ajanpatina
Javier Pena
Viestit: 1787
Liittynyt: Ma Syys 30, 2013 5:08 pm
Paikkakunta: Loimaa, Tampere
Viesti:

Re: Poliisi pyytää havaintoja kadonneesta 14-vuotiaasta pojasta

Viesti Kirjoittaja ajanpatina »

Eiköhän jäljet johda ´sylttytehtaalle´... Dominik poju majailee jonkun vanhan "puuman" tai ´monsieur mossen´ ylläpidossa. :mrgreen:
Kaikella on aikansa.
Vastaa Viestiin