Satanistikannibaalit tappoivat neljä teiniä
10.9.2008 16:30
Saatananpalvojat grillasivat ja söivät uhriensa ruumiinosia Venäjällä.
Länsi-Venäjällä on pidätetty kahdeksan ihmistä neljästä murhasta epäiltynä. Saatananpalvojiksi kuvailtujen epäiltyjen uskotaan puukottaneen uhrinsa kuoliaaksi ja syöneen sitten näiden ruumiinosia.
Asiasta kertoi uutistoimisto AFP, jonka lähteenä on venäläinen iltapäivälehti Komsomolskaya Pravda.
Uhrit olivat kaikki 16-17-vuotiaita goottinuoria, joista kolme oli tyttöjä ja yksi poika. Saatananpalvojien joukko houkutteli heidät syrjäiselle kesämökille lähellä Volgajokea ja juotti heidät siellä humalaan. Sitten jokaista uhria puukotettiin rituaalinomaisesti 666 kertaa.
Puukotusten jälkeen tekijöiden uskotaan paloitelleen ruumiit, keitelleen niiden osia iltanuotiolla ja syöneen ruumiinosia. Nuotion hiilloksesta löytyi uhrien hiuksia.
Satanistikannibaalit tappoivat neljä teiniä
Satanistikannibaalit tappoivat neljä teiniä
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809 ... 2_ul.shtml
-
kakojootti
- Olivia Benson
- Viestit: 706
- Liittynyt: Ti Kesä 24, 2008 5:07 pm
- Paikkakunta: karu pohjola
-
kakojootti
- Olivia Benson
- Viestit: 706
- Liittynyt: Ti Kesä 24, 2008 5:07 pm
- Paikkakunta: karu pohjola
-
kakojootti
- Olivia Benson
- Viestit: 706
- Liittynyt: Ti Kesä 24, 2008 5:07 pm
- Paikkakunta: karu pohjola
tämä ketju on postattu aikasemmin.Kylli kirjoitti:http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic. ... highlight=
Kyllä skitskofrenia aina yksin olemisen voittaa.
-
Mike Manner
- Jessica Fletcher
- Viestit: 3147
- Liittynyt: Ke Touko 28, 2008 10:37 am
No näköjään, mutta kun 'saatanan palvonnan' sisältöön ei ole mitään selvitystä, niin ei sitäkään kuuluisi tähän sotkea. Propagandaa!kakojootti kirjoitti:vai onko toimittajalla mennyt satanismit ja saatananpalvonnat sekasin?Rattus kirjoitti:Määs heitän villin veikkauksen, että tässä on kyse mielenvikaisuudesta, eikä satanismista.
-
Dr.NecroPhil
- Vähänniinkuharrastaja
- Viestit: 93
- Liittynyt: Ti Helmi 05, 2008 9:19 pm
- Paikkakunta: Suomen Sosialistinen Kansantasavalta
Niinhän se aina on; kun tapahtuu jotain vitun häiriintynyttä, niin aina selkeästi on kyse SAATANANPALVONNASTA... Eipä jaksa enää edes heplattaa moinen propaganda, syö vain omaa uskottavuuttansa dinosauriin mitalla.
...Ja mitäköhän tekemistä SATANISMIlla oli sitten tuon tempauksen kanssa?
Noh, mitä voi edes toimittajilta odottaa....
...Ja mitäköhän tekemistä SATANISMIlla oli sitten tuon tempauksen kanssa?
Noh, mitä voi edes toimittajilta odottaa....
ODERINT DVM METVANT.
- VoDKa
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4926
- Liittynyt: Ke Marras 07, 2007 4:17 am
- Paikkakunta: Better place.
Itseasiassa minusta tuntuu, että tuo valttikortti vedetään enää nykyisellään pohjoismaissa.Dr.NecroPhil kirjoitti:Niinhän se aina on; kun tapahtuu jotain vitun häiriintynyttä, niin aina selkeästi on kyse SAATANANPALVONNASTA...
En muista aikoihin kuulleeni jenkkilästä sitä vedetyksi mukaan edes sairaimmissa tapauksissa. (Kouluammuskelujen yhteydessä sitä on koitettu ujuttaa pakkaan mukaan, mutta onneksi jakajalla on ollut tarkat silmät...)
One day I might just disappear and you will never find me. Nobody will ever find me.
-
Nylonköysi
- Agentti Scully
- Viestit: 688
- Liittynyt: Ke Syys 03, 2008 3:17 am
Saatananpalvoja on kansankielessä synonyymi mustiin pukeutuvalle, heviä kuuntelevalle teinille. Oikeita kyseisen suuntauksen edustajia on vähän jos ollenkaan.Rattus kirjoitti:No näköjään, mutta kun 'saatanan palvonnan' sisältöön ei ole mitään selvitystä, niin ei sitäkään kuuluisi tähän sotkea. Propagandaa!kakojootti kirjoitti:vai onko toimittajalla mennyt satanismit ja saatananpalvonnat sekasin?Rattus kirjoitti:Määs heitän villin veikkauksen, että tässä on kyse mielenvikaisuudesta, eikä satanismista.
Jaksaa kyllä ihmetyttää, kuinka ei olla vieläkään opittu erottamaan satanismin ja saatananpalvonnan eroa.Dr.NecroPhil kirjoitti: ...Ja mitäköhän tekemistä SATANISMIlla oli sitten tuon tempauksen kanssa?
Noh, mitä voi edes toimittajilta odottaa....
Ei tuo tapaus nyt niin kummallinen ole. Suomessahan on sama toetutettu pienemmässä muodossa useita kertoja (paloiteltu ja osittain popsittu ruumista...) Venäjä vain on isompi maa, niin sekin avittaa tuommosten tekojen tekemisen.