Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Keskustelut ylläpidosta ja tuomioistuimesta. Myös käyttäjien keskinäiset nokittelut tänne.

Valvojat: Kyöpeli, Kilomies

Even Steven

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

bass_ackwards kirjoitti: Su Tammi 14, 2024 11:28 pm Pääsikö Evo Steven taas banaanisaarille kilahtelunsa takia kun piti kaivaa Bronson naftaliinista, vai hävettääkö oma surkeus niin paljon, ettei enää kehtaa ko. nikillä itkeä täällä?
Moi, Onyxphoenix vai pitäisikö sanoa Vituiksmän? Pahoittelen viivästynyttä vastausta mutta olin eilen baarissa ja sitten naisissa. You know. Sain silmät auki aamulla ateljeen ikkunasta paistaneen auringonsäteen osuessa iirikseeni. Heti seuraavana en lukenut minfoa vaan otin kupin vahvaa kahvia ja luin päivän lehdet. Jossakin vaiheessa muistin eilen humalassa näytelleeni tutuille puhelimesta teidän juttuja ja oli siinä naurussa pitelemistä. Myöhemmin kuin vilkaisin tätä ketjua minut valtasi ensimmäisenä valtava myötähäpeän tunne, jota seurasi suuri sääli.

Oliko tuossa tosiaan kaikki mihin pystytte? Olette omalla toiminnallanne osoittaneet syytökset tyhmyydestänne todeksi, eikä tarvinnut nostaa sormeakaan. Ja muistakaa minun vittumaisuus alkoi viime helmikuussa kun alettiin pyytelemään "kahville" ellen lopeta julkaisemasta ukrainaan liittyviä huonoja uutisia valtamediasta. Naurettavaa uhkailua väkivallalla ja nyt samat tyypit rääpii täällä päätään.

Pyydäpä uudelleen kahville - tulen varmasti paikalle ja annan kunnolla turpaan!
Hank Voight

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Hank Voight »

Olipas melkoista paatosta. Mutta jos tuo pitää paikkaansa, että kahville kutsumisen aloitti joku muu, ja ihan vaan puhtaasti mielipiteiden takia, niin joku noissa keskusteluissa mukana ollut voisi nohevana foorumilaisena kaivaa ne tekstit esiin.

Noin muuten tanssiin kutsut keskustelufoorumeilla on varsin älytöntä touhua. Ensinnäkin siksi, että ne ei koskaan toteudu ja siksi, että kukaan ei voi tietää millainen tyyppi kuidun toisessa päässä näppistä hakkaa. Saattaa yhtä hyvin olla pyörätuolissa istuva liikuntarajoitteinen henkilö kuin roteva prosenttijengiläinenkin.

Oikeassa elämässähän ei ego voi kirjoittaa shekkejä joita kroppa ei kykene lunastamaan, mutta foorumeilla tuollaiset kutsut on pelkkää lätinää. Ja mautonta sellaista.
Even Steven

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

Hank Voight kirjoitti: Ma Tammi 15, 2024 9:34 pm Olipas melkoista paatosta. Mutta jos tuo pitää paikkaansa, että kahville kutsumisen aloitti joku muu, ja ihan vaan puhtaasti mielipiteiden takia, niin joku noissa keskusteluissa mukana ollut voisi nohevana foorumilaisena kaivaa ne tekstit esiin.

Noin muuten tanssiin kutsut keskustelufoorumeilla on varsin älytöntä touhua. Ensinnäkin siksi, että ne ei koskaan toteudu ja siksi, että kukaan ei voi tietää millainen tyyppi kuidun toisessa päässä näppistä hakkaa. Saattaa yhtä hyvin olla pyörätuolissa istuva liikuntarajoitteinen henkilö kuin roteva prosenttijengiläinenkin.

Oikeassa elämässähän ei ego voi kirjoittaa shekkejä joita kroppa ei kykene lunastamaan, mutta foorumeilla tuollaiset kutsut on pelkkää lätinää. Ja mautonta sellaista.
Kerrankin ollaan jostakin samaa mieltä.
Even Steven kirjoitti: Ke Tammi 10, 2024 8:20 pm
Stendari kirjoitti: Ke Tammi 10, 2024 3:37 pm Nyt pervitiinit lukolliseen kaappiin ( ei Luk-oilin). Ja saikkua hakemaan :lol:

Kyllä ne työterveydessä tunnistaa tilanteesi myös työnantajallasi ja heillä monta eri toimintaa terapian lisäksi esim:
Kurkistus ikkunasta , kitkerää teetä ,josta lähtee henki tai ihan vaan häränsilmä nenän yläpuolelle :mrgreen: :mrgreen:
Nämä kahville pyytäjät ovat rankkaa porukkaa 😁
Stendari kirjoitti: Pe Syys 22, 2023 10:43 pm
Even Steven kirjoitti: Pe Syys 22, 2023 10:06 pm Onyxphoenix-vituiksmän-bass_-horatio-stendari, joka vääntää tuubaansa 24/7/365 nukkumatta. Kohta koittaa paluu koronaketjuun esittämään laboranttia.



"kuoro"
Mitä sä vässykkä selität..? :lol:
Olen jo pari kertaa suo pyytänyt "Kahville", mutta ei taida viisumi riittää stadiin asti? Kyllähän te siellä omat laborantinne löydätte. Nyt goisaamaan ja hiukan hitaampaa iltapalaksi vässykkä ryssä.
Ja meillä kaikilla oli niin mukavaa ja nauratti ihan kauhiasti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D
Viimeksi muokannut Even Steven, Ma Tammi 15, 2024 11:16 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Even Steven

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

Stendari kirjoitti: Pe Syys 22, 2023 10:51 pm Junttihan mä olen ,mutta mulla on oma vessanpönttö :D :D :mrgreen:
Even Steven

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

Tämä tyyppi on naurettavuuden huippu, joka tiukkana lähettelee yksityisviestejä.
Stendari kirjoitti: To Heinä 14, 2022 9:56 pm Niin mitä sä ryssä kyrpä ehdotat ,että tehtäisiin??
Ukraina antautuu ryssäkyrville ja pakotteet poistetaan haisevilta mielipuolisilta ripulipaskoilta?
Ja putin on taas ihan ok ja te voititte vääryydellä ja mielisairaalla sosiopaattisella manipuloinnin kansaanne kohtaan.

Vittu ,että haluisin ,että syntyisi oikea sota noita kyrpiä vastaan ja saisi samalla tappaa kaikki nämä ryssädesantit läppäreiden takaa..
Kuten jokainen haiseva ryssä ,joka tukee tätä sotaa..

Kaikki on ihan vitun HK eiku OK.
Avatar
bumi
Theo Kojak
Viestit: 1167
Liittynyt: Ma Tammi 30, 2017 10:41 pm

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja bumi »

En kyllä osaa sanoa miksi edes sallisin yksityisviestit jollain nettifoorumilla, jossa ei ole yhtään varsinaista tuttavaa. Jos nuo viestit ovat oikeita, niin ei niiden lähettäjälläkään kyllä ihan kaikki taida olla kunnossa.
Even Steven

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

bumi kirjoitti: Ti Tammi 16, 2024 8:02 am En kyllä osaa sanoa miksi edes sallisin yksityisviestit jollain nettifoorumilla, jossa ei ole yhtään varsinaista tuttavaa. Jos nuo viestit ovat oikeita, niin ei niiden lähettäjälläkään kyllä ihan kaikki taida olla kunnossa.
Yksityisviestit on täällä niin harvinaisia, ettei tullut mieleenkään muuttaa asetuksia ennen kuin kolahti.

Kyllä kyseessä on ihan tosi juttu, todellisine viesteineen. Mulla on sellainen elämä takana, jossa tuollaiset otetaan tosissaan, eikä unohdeta milloinkaan. Saman uhkailijan käsialaa on tässä ketjussa useammalla nimimerkillä kirjoitettuna.

Tyyppi on raapinut minfoon 4 vuotta lähes tauotta tekstiä usealla eri nimimerkillä, joten asiat eivät varmasti ole kunnossa jos joutuu vastailemaan jatkuvasti itselleen ja jaksaa muistuttaa toistuvasti piristeiden käytöstä. Voi olla syytä olla huolissaan, ihan tosissaan.

Ja tuo menkää vammaiset kaatopaikalle kuolemaan oli pikaistuksissa tehty muunnos entisaikojen tavasta viedä vanhukset metsään kuolemaan. Mielestäni se olisi täysin sopiva tapa tuollaiselle tyypille lähteä - mikäli on vastuussa omista tekemisistään.
Even Steven

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

Marraskuu - 22.
Stendari kirjoitti: La Marras 05, 2022 8:47 pm Olen muuten kuullut ,että Suomessa on perustettu näitä ryssätrolleja varten työryhmä IT-osaajista,koodareista ryyditettynä Supon tuen kanssa.
He selvittävät maksettujen trollien paikat sekä taustatiedot. Tämän jälkeen alkaa aikamoinen" lämmittäminen" :mrgreen:

Suomessa toimivat saavat poikkeuslain myötä tuomion maanpetturuudesta ja esim Pietarista toimivat saat elinikäisiä tuomioita :lol: :lol:
Mitä se nyt ikinä sitten tarkoittaakaan, mutta tämä tulossa julkisuuteen ensiviikon aikana :lol:

Nauttikaa vielä sairautenne kirjosta pari päivää :mrgreen:
Nyt vaan röllikät hiilitabuja ostamaan ,jotta pysyy kurat pakaroiden välissä :wink:
Even Steven

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

1lpo kirjoitti: Ti Tammi 16, 2024 1:58 pm
Even Steven kirjoitti: Ti Tammi 16, 2024 1:17 pm Mulla on sellainen elämä takana, jossa tuollaiset otetaan tosissaan, eikä unohdeta milloinkaan.
Ai saatana kuinka elämän koulu haisee. Vai on sinulla semmoinen elämä takana että nettifoorumin läpsimis uhkailuja ei unohdeta, ei ikinä. Ei hyvää päivää. Väkivallalla uhkailu on typerää, vielä typerämpää on ikuinen viha nimimerkkejä kohtaan, kun ovat ihan internetissä uskaltanut uhkailla. Toivottavasti elämässäsi on muutakin sisältöä kuin internet.
En yllättynyt, ettet ymmärtänyt lainkaan mistä on puhe. Yhtäkään uhkailua ei oteta kevytmielisesti. Herra Kriminaali, miten se meni, vasikoitko vai jauhoitko paskaa koko tarinan verran?

Ja jos et, niin millä koulutuspohjalla ryhdyit huumekauppiaaksi?
1lpo
Martin Beck
Viestit: 825
Liittynyt: Su Marras 14, 2021 1:48 pm

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja 1lpo »

Rakentamiseen liittyviä hommia tehnyt koulujen jälkeen melkein 20 vuotta.
Vasikoin mustan miehen kallion baarista, siinä minun vasikoinnit. Ei sinua ole kukaan käskenyt ottaa minfon nimimerkkien uhkauksia kevytmielisesti. Lähinnä huvittaa kuinka raskaasti ne otat. Mutta olemme varmasti samaa mieltä siitä että internetissä nimimerkin takaa uhkailu on lapsellista ja noloa.
Sikakoira: "Välillä on melkein itkua tihrustettu aamukuudelta kun on tullut väsy vastaan"
Even Steven

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

1lpo kirjoitti: Ti Tammi 16, 2024 3:09 pm Mutta olemme varmasti samaa mieltä siitä että internetissä nimimerkin takaa uhkailu on lapsellista ja noloa.
Samaa mieltä aivan täysin. Vastaus kuuluu asiaan.
Hank Voight

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Hank Voight »

Stendari näkyy olevan oiva esimerkki siitä, että täällä Minfossa saa käyttäytyä ihan miten tahansa. Ainoa johon ylläpito puuttuu, on "lautamiesteksti väärässä paikassa" ja "ltmtxtvp".
Avatar
Stendari
Alibin satunnaislukija
Viestit: 66
Liittynyt: Ke Heinä 28, 2021 5:11 pm

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Stendari »

Even Steven kirjoitti: Ti Tammi 16, 2024 12:25 am Tämä tyyppi on naurettavuuden huippu, joka tiukkana lähettelee yksityisviestejä.
Stendari kirjoitti: To Heinä 14, 2022 9:56 pm Niin mitä sä ryssä kyrpä ehdotat ,että tehtäisiin??
Ukraina antautuu ryssäkyrville ja pakotteet poistetaan haisevilta mielipuolisilta ripulipaskoilta?
Ja putin on taas ihan ok ja te voititte vääryydellä ja mielisairaalla sosiopaattisella manipuloinnin kansaanne kohtaan.

Vittu ,että haluisin ,että syntyisi oikea sota noita kyrpiä vastaan ja saisi samalla tappaa kaikki nämä ryssädesantit läppäreiden takaa..
Kuten jokainen haiseva ryssä ,joka tukee tätä sotaa..

Kaikki on ihan vitun HK eiku OK.
Ei tainut vässykkä tämäkään olla yksityisviesti juuri SINULLE :mrgreen:
Oli ihan kirjoitettu teille kaikille desanteille Ukrainaketjuun, mutta olet ihana antaessasi minulle ylimääräistä huomiota.
Tämähän poistettiin "liiallisena ilkeytenä" teille :lol: :lol:

Muista ,että 30% pitää olla totta ja 70% kusetusta. Sehän lukee teidän doktriinissa :mrgreen:
KESÄLLÄ JA TALVELLA ON ILO PALVELLA! :mrgreen:
Avatar
Stendari
Alibin satunnaislukija
Viestit: 66
Liittynyt: Ke Heinä 28, 2021 5:11 pm

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Stendari »

Even Steven kirjoitti: Ti Tammi 16, 2024 12:25 am Tämä tyyppi on naurettavuuden huippu, joka tiukkana lähettelee yksityisviestejä.
Stendari kirjoitti: To Heinä 14, 2022 9:56 pm Niin mitä sä ryssä kyrpä ehdotat ,että tehtäisiin??
Ukraina antautuu ryssäkyrville ja pakotteet poistetaan haisevilta mielipuolisilta ripulipaskoilta?
Ja putin on taas ihan ok ja te voititte vääryydellä ja mielisairaalla sosiopaattisella manipuloinnin kansaanne kohtaan.

Vittu ,että haluisin ,että syntyisi oikea sota noita kyrpiä vastaan ja saisi samalla tappaa kaikki nämä ryssädesantit läppäreiden takaa..
Kuten jokainen haiseva ryssä ,joka tukee tätä sotaa..

Kaikki on ihan vitun HK eiku OK.
Entäs tämä :lol: :lol: Oliko juuri se yksityisviesti sinulle :mrgreen:

Kunnon örkkikusetusta :lol:
KESÄLLÄ JA TALVELLA ON ILO PALVELLA! :mrgreen:
Avatar
Stendari
Alibin satunnaislukija
Viestit: 66
Liittynyt: Ke Heinä 28, 2021 5:11 pm

Re: Erkki Blörö aka Even Steven McMafia

Viesti Kirjoittaja Stendari »

Even Steven kirjoitti: Pe Helmi 10, 2023 9:20 pm Suksi sinä transu vittuun!
Tämä taisi olla sun lähettämä YV mulle :lol:
KESÄLLÄ JA TALVELLA ON ILO PALVELLA! :mrgreen:
Vastaa Viestiin