Mitäs puhdistuksia ne siinä vaiheessa enää tekee, kun uudet rajaviivat on sovittu? Tuskin nyt sentään alkavat vaatimaan koko kansan luovutusta gulakeille? Putinille varmasti tässä vaiheessa riittää maayhteys krimille.Solttuetsivä kirjoitti: La Helmi 10, 2024 2:18 pmJos Ukraina antautuu ja Venäjä saisi haluamansa niin aivan varmasti niitä Ukrainan kansalaisia tulisi kuolemaan paljon enemmän kuin sotimalla.qurqo kirjoitti: La Helmi 10, 2024 10:58 am Ukrainalla on vaihtoehtona tapattaa lisää kansalaisiaan ja menettää lisää alueitaan tai säästää kansalaisten henkiä ja alkaa sopimaan aluemenetyksistä. Ukrainalla ei ole mitään mahdollisuuksia enää alueitaan takaisin vallata. Biden ja Obama tuon homman ryssi perusteellisesti konfliktin alkumetreillä.
Sodassa ei ole mitään lakeja olemassa, kuin häviäjälle.
Ukrainan kansalle tehtäisiin totaalinen puhdistus, ne jotka säilyisivät hengissä saisivat kutsun vanki- tai työleirille arktisille alueille tai Siperiaan.
Ukraina saa akueensa takaisin viimeistään siinä vaiheessa kun Venäjällä valta vaihtuu.
Ei tuo Putin ikuinen ole.
Seuraavan Presidentin täytyy tunnustaa edeltäjänsä virheet ja vetää sotajoukot pois Ukrainasta ja luovuttaa valloitetut alueet takaisin
oikealle omistajalle.
Nyt pitää vain taistella Ukrainassa ja pitää puoliansa Putinin aikakausi,
Joskus tuo Putin tulee liian vanhaksi johtaa Venäjää tai kuolee se Putinkin jossain vaiheessa.
Putin helposti elää vielä 10v, eikä todellakaan ole sanottua, että hänen seuraajansa yhtään sen parempi olisi.