Haaviston pahoinpitely?

Testit ja kokeilut ja kysymykset tekniikasta. Voit myös hakea muuta tietoa esim. vanhoista uutisista tms.
Jagge
Olivia Benson
Viestit: 722
Liittynyt: Ke Heinä 22, 2020 6:35 am

Haaviston pahoinpitely?

Viesti Kirjoittaja Jagge »

Muistanko oikein, että Pekka Haavisto sai joskus puukosta?

Netistä ei löydy mitään mainintaa koko asiasta, mutta muistaako joku koska se mahdollisesti tapahtui, miksi ja saiko kukaan asiasta tuomiota?
damfin
James Bond (Pierce Brosnan)
Viestit: 13832
Liittynyt: Ke Elo 10, 2011 1:04 am

Re: Haaviston pahoinpitely?

Viesti Kirjoittaja damfin »

Olisiko antonio tuikannut hedelmäveitsellä kun pekka on tullut kourimaan persettä kesken appelsiinin kuorimisen?
Avatar
SYLWAR
Perry Mason
Viestit: 3665
Liittynyt: La Elo 20, 2011 1:24 am
Paikkakunta: Norrland SWE

Re: Haaviston pahoinpitely?

Viesti Kirjoittaja SYLWAR »

Nuo ruskean silmän pojat ja myöskin lepakkonaaraat on heteroihin verrattuina useimmin vaarallisen kiukkuisia mustasukaisuuskohtauksissaan, että ei olisi kyllä mikään ihme jos joku olisi tuohtunut ja kutitellut keklulla.
Taumata­whakatangihanga­koauau­o­tamatea­turi­pukaka­piki­maunga­horo­nuku­pokai­whenua­ki­tana­tahu
40.346°S 176.5402°E
Irvikissa
Poliisikoira Rex
Viestit: 275
Liittynyt: Ti Huhti 24, 2007 9:42 pm

Re: Haaviston pahoinpitely?

Viesti Kirjoittaja Irvikissa »

Puukotustapaus oli vihreissä, mutta uhri ei ollut Haavisto vaan Ville Komsi ja tekijä muistaakseni mustasukkainen kurdi, jota Komsi oli auttanut. Tämä ulkomuistista.
Vastaa Viestiin