Sinusta miesten asevelvollisuuskaan ei ole syrjintää, joten eiköhän sun kykysi tehdä järkeviä arvioita asioista ole aika paskaksi jo osoitettu...turakainen kirjoitti:Siis no nyt näet kuitenkin syrjintää siinä missä sitä ei ole
Hassu, että sinusta sitten jokainen tapaus, jossa nainen saa vähemmän palkkaa kuin mies, ei ole "jokainen tapaus omansa", joka pitäisi "tutkia yksittäisenä tapauksena papereiden pohjalta", vaan kiistämätön osoitus naisiin kohdistuvasta syrjinnästä.nimittäin jokainen tapaus on omansa ja pitäisi mennä arkistoon ja lukea jokaisen tapauksen pöytä kirjat. Jokainen tapaus on kuitenkin omansa ja pitäisi tietää noista tapauksista muutakin kuin päätöskset enne kuin mennään noin pitkälle menvin johtopäätöksiin
Sun logiikkasi menee siis näin: Jos miehiä syrjitään jossain, se ei voi pitää paikkaansa vaan kyse on vain jostain yksittäistapauksista, joista ei voida mitään varmaksi tietää kun ei ole perinpohjin juuri sitä tapausta tutkittu. Jos naisia väitetään syrjittävän jossain, se ei voi olla yksittäistapaus vaan siitä voidaan heti tehdä johtopäätös, että naisia yleisesti ottaen syrjitään sukupuolensa perusteella.
HOHHOIJAA!
Sinusta siis ei ole miehiä syrjivää, että yli 9/10 tapauksesta lapset jäävät asumaan äidin luo? Just. Hei ihan oikeasti, mene ja ammu aivosi pihalle tai hirttäydy jonnekin puuhun vitun aivokuollut idiootti.ketsku kirjoitti:Sosiaalilautakunnat vahvistivat vuonna 2007 yhteensä 34 359 sopimusta lapsen huollosta. Näistä 92 %:ssa sovittiin yhteishuollosta. Yksinhuolto äidille sovittiin 7 %:ssa ja isälle 1 %:ssa tapauksista.
Yhteishuoltajuus on ylivoimaisesti (onneksi) yleisin huoltajuusmuoto. Valtaosa lapsista jää asumaan äidin luokse. Tuolta ei ilmennyt paljonko on lapsia jotka asuvat kummankin vanhemman luona yhtä paljon. Tämä hyvä systeemi on lisääntymässä ja jos molemmat vanhemmat ovat kunnollisia niin se onkin reiluin systeemi.