Huomasitko, kun kirjoitin: Hiukat OT, mutta tuosta tilastosta... Joka liittyi aiempiin mielipiteisiin, joiden myötä keskustelu ajautui sivuraiteille.Minämies kirjoitti: To Elo 15, 2024 1:08 pm
Miten nämä romanialaisten mahdolliset pillerikaupat steissillä ja seksuaalirikokset liittyy aiheeseen, jossa on kaksi hukkunutta somalilasta, koska vanhemmat ei valvonut niitä?
Tietysti siten, että kummassakaan tapahtumassa ei ollut suomalaisia mukana.
Eli kommentoin tilastoa, joka ei myöskään liittynyt asiaan mitenkään. Tiedostin asiaankuulumattomuuden, jonka merkitsin tekstini alkuun hyvin tunnetulla OT (offTopic) merkinnällä siltä varalta, että joku halkuaa pysyä ehdottomasti ja ainoastaan asiassa. Näin voi sitten skipata lukemisen.
Ehkä tätä ei nyt kannata jatkaa, koska myös tämäkään vastaukseni (sinun kysymykseesi) ei liity hukkuneisiin somppuihin mitenkään.
Pysytään siis aiheessa.